Πανθρακικός-Παναιτωλικός 0-0

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανθρακικός-Παναιτωλικος, για την 25η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ματς, Πανθρακικός-Παναιτωλικός, για την 25η αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι είναι στην 12η θέση με 27 βαθμούς και το περασμένο σαββατοκύριακο πήρε το ματς με τη Νίκη Βόλου στα χαρτιά, καθώς η ομάδα της Μαγνησίας έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα, ενώ στις 8 Φεβρουαρίου έχασαν με 2-0 από τον Πλατανιά.
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην τέταρτη θέση με 41 βαθμούς, όσους και ο Αστέρας Τρίπολης και το περασμένο επικράτησε 2-0 των Αρκαδών.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Πανθρακικός (Ρόκα): Αθανασιάδης, Μεχία, Μελίσσης, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Ποτουρίδης, Εμπόου, Ντιγκινί, Τσουμάνης, Τζάνης, Ίγκορ
Στον πάγκο της ομάδας της Κομοτηνής: Πασχαλάκης, Μάρτινς, Χασομέρης, Μανού, Βιγιαφάνε, Σέτι, Κάσες
Παναιτωλικός (Χάβος): Ράφαελ, Μπεχαράνο, Μαλεζάς, Ετζενγκέλε, Κέβιν, Κουτρομάνος, Γοδόι, Ρουσκουγιέδα, Μαρτίνες, Κάπελ, Άλβες
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Στεφανάκος, Κούσας, Θεοδωρίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Μορένο, Μύγας, Βασιλείου
Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας, βοηθοί Δαμιανός Ευθυμιάδης, Νικόλαος Καραϊσαρίδης 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Κύζας.
Απόντες για τον Πανθρακικό οι Ηλιάδης, Λαδάκης, Σερφά.
Και για τους φιλοξενούμενους οι Βιγιαφάνες, Φωτάκης, Σκαραμοτσίνο και Λάζαρ.
Έναρξη στο ματς!
Καμία ιδιαίτερη φάση μέχρι στιγμής στο ματς, ενώ στα πρώτα λεπτά δεν έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι.
Πιο επιθετικός στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός...
14' Σουτ του Ρουσκουγιέδα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Αθανασιάδη.
15' Νέο σουτ από τον Ρουσκουγίεδα και αυτό όμως ήταν άστοχο, η μπάλα έφυγε αυτήν τη φορά πολύ ψηλά πάνω από την εστία.
19' Κερδισμένο φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής για τον Πανθρακικό.
21' Εκτέλεσε ο Τζάνης και η μπάλα σταμάτησε στο τείχος, αλλά του στρώθηκε και το σουτ κατέληξε σε κόρνερ.
22' Άστοχη κεφαλιά του Εντζεγκέλε, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρουσκουγιέδα.
26' Κερδισμένο φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό.
27' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Ρουσκουγιέδα ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν πολύ καλή, αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο πιο δεξιά από εκεί που έπρεπε.
30' Δυνατό σουτ του Μπαϊκαρά έξω από την περιοχή, δεν ανησύχησε ο Ράφαελ.
33' Κερδισμένο φάουλ για τον Πανθρακικό σε εξαιρετική θέση.
34' Καλή εκτέλεση από τον Μεχία, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ράφαελ.
35' Κίτρινη κάρτα στον Κάπελ.
37' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά, για τάκλιν στον Κέβιν.
38' Ο Μπεχαράνο δοκίμασε την τύχη του από αρκετά μακριά... έβαλε περίεργα φάλτσα στην μπάλα και Αθανασιάδης έδιωξε σε κόρνερ για να 'ναι σίγουρος.
43' Κίτρινη στον Κουτρομάνο. Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά για τον Πανθρακικό.
44' Σουτ του Μεχία, που του στρώθηκε η μπάλα από τη στημένη φάση, μπλόκαρε ο Ράφαελ.
45' Σουτ του Ίγκορ, μπλόκαρε ο Ράφαελ.
Ημίχρονο στην Κομοτηνή. Πανθρακικός-Πανατωλικός 0-0.
Λίγες οι φάσεις στο πρώτο μέρος. Ξεχωρίζει το δοκάρι του Ρουσκουγιέδα στο 27' από την εκτέλεση φάουλ του μέσου των φιλοξενούμενων.
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες.
58' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κάσες στη θέση του Ρομέου.
60' Σουτ του Κάσες από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ύστερα από αντεπίθεση της ομάδας του, αλλά ήταν αδύναμο και δεν δυσκολεύτηκε ο Ράφαελ.
63' Δυνατό σουτ του Κουτρομάνο έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Αθανασιάδη.
65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μορένο στη θέση του Άλβες.
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μύγας μέσα και ο Ρουσκουγιέδα εκτός.
75' Σουτ του Μύγα, αρκετά μακριά από την εστία η μπάλα.
77' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ροζέριο μέσα, στη θέση του Τζάνη.
79' Κίτρινη κάρτα στον Ετζεγκέλε.
80' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Θεοδωρίδης στη θέση του Κάπελ.
81' Πέναλτι για τον Πανθρακικό!
Ο Μαλεζάς έκανε τάκλιν και ανέτρεψε τον Ίγκορ.
83' Χαμένο πέναλτι! Ο Ίγκορ ανέλαβε την εκτέλεση και παρότι δεν ήταν τόσο κακή, αστόχησε, καθώς ο Ράφαελ αντέδρασε εξαιρετικά πέφτωντας στη δεξιά του πλευρά.
86' Σουτ του Τσουμάνη με το δεξί, το... κακό του πόδι, η μπάλα έξω.
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90+2' Σουτ του Θεοδωρίδη, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.
Τέλος στο ματς. Πανθρακικός-Παναιτωλικός 0-0, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Ίγκορ στο 83' με τον Ράφαελ να αποκρούει.