Απόλλων-Ατρόμητος

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Στέφανο Ναπολεόνι ο Ατρόμητος πέρασε από τη Ριζούπολη επικρατώντας 3-2 του Απόλλωνα.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Απόλλωνα απέναντι στον Ατρόμητο στη Ριζούπολη, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Ιδιαίτερα κρίσιμο το ματς από βαθμολογικής απόψεως και για τις δύο ομάδες.
Από τη μία πλευρά, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» θέλει να συνεχίσει την προσπάθειά της για την παραμονή της στην πρώτη κατηγορία, έπειτα από το εκτός έδρας 0-0 απέναντι στην Καλλονή.
Από την άλλη, οι Περιστεριώτες θέλουν να παραμείνουν στο δρόμο των νικών και να πλασαριστούν σε όσο το δυνατόν καλύτερη θέση ενόψει πλέι-οφ.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Απόλλων (Λόρι Σάντσεζ): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Παπαζαχαρίας, Παντελιάδης, Κανακούδης, Τσοκάνης, Κόρμπος, Μίνγκας, Λουσέρο, Φαρινόλα, Ντάλμπεργκ Στον πάγκο: Γουμαγιάς, Χατζηζήσης, Παπαχρήστος, Πετρόπουλος, Τσιλιγκίρης, Μπάρκογλου, Άμπροουζ
Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος, Ιγκλέσιας, Γιαννούλης, Καραμάνος, Δημούτσος, Ουμπίντες, Λαζαρίδης Στον πάγκο: Σηφάκης, Μπρίτο, Γεωργίου, Νάστος, Μπάλλας, Πίτου Γκαρσία, Φάμπιο
Διαιτητής: Ι. Δελφάκης
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμά τους και σε λίγα λεπτά θα βγουν για τη σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
10' Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, το 0-0 παραμένει χωρίς ιδιαίτερες φάσεις.
10' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Απόλλων με σκόρερ τον Λουσέρο.
Οι παίκτες των γηπεδούχων συνδυάστηκαν γρήγορα στην περιοχή, η μπάλα έφτασε στον Λουσέρο και αυτός με δυνατό αριστερό σουτ την έστειλε στην εστία του Τσέναμο.
14' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Πλασέ του Παπαδόπουλου από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Τζόρβας.
18' Kίτρινη κάρτα στον Φαρινόλα.
28' Επικίνδυνη στιγμή για τον Απόλλωνα. Γύρισμα του Φαρινόλα η μπάλα κοντράρει στον Κόρμπο και ο Τσενάμο μπλοκάρει.
29' Κίτρινη κάρτα στον Ντάλμπεργκ.
34' Μακρινό σουτ του Ούμπιντες, η μπάλα περνάει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Τζόρβα.
37' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Ατρόμητος ισοφαρίζει με τον Ναπολεόνι.
Ο Παπαδόπουλος μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα και ο Ιταλός με εξαιρετικό τακουνάκι έστειλε τη μπάλα στην εστία του Τζόρβα.
42' Σουτ του Τσοκάνη έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Απόλλων και Ατρόμητος στο 1-1.
Στο 10΄προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Λουσέρο, απάντησε η ομάδα του Παράσχου με τον Ναπολεόνι στο 37'
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
56' Kίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
60' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Τζόρβας έκανε άστοχη έξοδο, όμως ο Ιγκλέσιας είδε και τις δύο του προσπάθειες μπροστά σε κενή εστία να εξουδετερώνονται από τον Παπαζαχαρία.
63' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Απόλλων και πάλι ο Λουσέρο ο σκόρερ!
Δυνατό πλάγιο των γηπεδούχων, η μπάλα φτάνει στην καρδιά της περιοχής και από εκεί ο Λουσέρο με κοντινή προβολή τη στέλνει στην εστία του Τσενάμο.
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γιαννούλης κάνει το γύρισμα και ο Παπαδόπουλος δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή.
69' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ταυλαρίδη πέρασε ο Πίτου Γκαρσία.
70' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλων. Στη θέση του Μίνγκα πέρασε ο Τσιλιγκίρης.
75' ΓΚΟΛ, 2-2, ο Ατρόμητος ισοφαρίζει με τον Ιγκλέσιας.
Ο Αργεντινός ακουμπάει οριακά τη μπάλα έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία και τη στέλνει στην εστία του Τζόρβα.
80' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Παπαδόπουλο να αστοχεί με κοντινή κεφαλιά.
81' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Δημούτσου πέρασε ο Νάστος.
81' ΓΚΟΛ, 3-2, ο Ατρόμητος παίρνει προβάδισμα με τον Ναπολεόνι.
Τραγικό λάθος στην άμυνα του Απόλλωνα και ο Ιταλός με κοντινό σουτ νίκησε τον Τζόρβα.
85' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Παπαδόπουλου.
85' Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Πετρόπουλος στη θέση του Κόρμπου.