Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Ξάνθης κόντρα στον Πλατανιά, που κλείνει την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της SKODA Ξάνθης με τον Πλατανιά στο παιχνίδι το οποίο ρίχνει την αυλαία της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
SKODA Ξάνθη: Κυριακίδης, Γκόμσι, Μπέρτος, Φερνάντεθ, Βασιλακάκης, Κλέιτον, Φλίσκας, Γούτας, Καπετάνος, Λισγάρας και Μπέλιτς.
Πλατανιάς: Ολίμπα, Μαχαμάτ, Κάσιο, Αποστολόπουλος, Μιλούνοβιτς, Νούνες, Γουνδουλάκης, Ιτούα, Κουλιμπαλί, Ζαραδούκας, Τετέ.
Στον πάγκο της Ξάνθης: Ζαρόπουλος, Γουάλας, Λουσέρο, Παπαζογλου, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Ράνος.
Στον πάγκο του Πλατανιά: Κοκκαλάς, Δημήτρης, Γκαβιλάν, Τσοντάκης, Γιακουμάκης, Τόρες, Σούκιας.
1' Έναρξη του αγώνα.
Γρήγορος ρυθμός στα πρώτα λεπτά. Ξεκάθαρα οι παίκτες της ομάδας της Ξάνθης έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων.
6' Ο διαιτητής δεν κατοχυρώνει ένα τέρμα του Πλατανιά.
Ο Γουνδουλάκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο διαιτητής είχε δει τον Μιλούνοβιτς, ο οποίος έκανε το πρώτο σουτ, να είναι εκτός θέσης.
10' Ευκαιρία για την Skoda Ξάνθη... Ο Κλέιτον έκανε το σουτ. Ο Ολιμπά μπλόκαρε.
10' Νέα ευκαιρία για την Skoda Ξάνθη. Σε καλή θέση ο Καπετάνος μέσα στη μεγάλη περιοχή. Οι αμυντικοί του Πλατανιά έδιωξαν πριν σουτάρει.
17' Κίτρινη κάρτα σε Αγκιλέρα και Καπετάνο
Πιέζει αρκετά η SKODA Ξάνθη στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
27' Καλή ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Καπετάνος έπιασε την κεφαλιά. Ο Ολιμπά μπόρεσε να διώξει.
30' Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Καπετάνος και πάλι το σουτ. Η μπάλα έφυγε πλάγια.
33' Πολύ καλή ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα του Μπέλιτς. Ο Βασιλακάκης έπιασε την κεφαλιά από εξαιρετική θέση. Ωστόσο δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα.
33' Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα.
Στο 40ο λεπτό το παιχνίδι.
Ημίχρονο στο παιχνίδι.
46' Έναρξη του δευτέρου 45λέπτου.
Συμπληρώθηκαν τα 50 λεπτά στον αγώνα.
55' Δυνατό σουτ του Φλίσκα έξω από τη μεγάλη περιοχή. Εύκολα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
56' Αλλαγή για την Skoda Ξάνθη. Λουσέρο αντί του Μπέλιτς.
61' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Δημήτρης στη θέση του Γουνδουλάκη.
Πιέζει η Ξάνθη για να πετύχει ένα γκολ. Οι αμυντικοί του Πλατανιά τα καταφέρνουν μέχρι τώρα.
66 Αλλαγή για την Skoda Ξάνθη... Ο Γουάλας αντί του Γκόμσι.
69' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γκαβιλάν αντί του Κάσιο.
75' Αλλαγή για την Skoda Ξάνθη. Ο Ράνος στη θέση του Βάλτερ.
81' Ο Καπετάνος μπαίνει στην περιοχή, από πλάγια θέση κάνει το σουτ, όμως ο Ολιμπά έχει κλείσει τη γωνία του και μπλοκάρει.
85' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Τσοντάκης, έξω ο Αποστολόπουλος.
89' Μεγάλη φάση για την Ξάνθη, με τον Λουσέρο να πιάνει εν κινήσει το σουτ από κοντά, αλλά να σημαδεύει άουτ!
Λήξη της αναμέτρησης. Ξάνθη και Πλατανιάς μένουν στο 0-0 και κλείνει η 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.