Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Πανιωνίου με την Κέρκυρα για την 23η αγωνιστική.
Καλησπέρα από τη Νέα Σμύρνη. Ο Πανιώνιος υποδέχεται την Κέρκυρα για την 23η αγωνιστική.
Η σύνθεση του Πανιωνίου: Παπαδόπουλος, Κολοβός, Τασουλής, Μπουμάλ, Μητρόπουλος, Οικονόμου, Ιμπαγάσα, Γιάννου, Ρισβάνης, Κόρμπος, Αργυρόπουλος.
Η σύνθεση της Κέρκυρας: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Καϊκούτ, Γκαζαριάν, Γκομέζ, Χαβίτο, Ντιμιτρόφσκι, Ανδρεόπουλος, Σιόντης, Ντιόγκο, Λεάλ.
1' Μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο λεπτό με τον Κολοβό για τον Πανιώνιο, αποκρούει ο Γκομέζ.
Διαιτητής είναι ο Απόστολος Αμπάρκιολης.
Στον πάκο του Πανιωνίου: Γιαννακόπουλος, Χατζηισαΐας, Μπακασέτας, Σιώπης, Πάνος, Φούντας, Καθάριος
Στον πάγκο της Κέρκυρας: Σέτκους, Ζορμπάς, Μαρκόβσκι, Κρητικός, Κόντος, Κουμπούτια, Μανωλάς
5' Πολύ γρήγορος ρυθμός στο παιχνίδι μέχρι στιγμής, με τον Κολοβό να δοκιμάζει σουτ, που απέκρουσε ο Γκομές.
9' O Koλοβός απειλεί ξανά, αλλά ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.
12' Κίτρινη κάρτα στο Μπουμάλ. Οι γηπεδούχοι ζήτησαν φάουλ στα όρια της περιοχής, όμως ο Αμπάρκιoλης τιμώρησε -λάθος- τον παίκτη για θέατρο
15' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ βγήκε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και εκμεταλλευόμενος την αμυντική τους αδράνεια, δοκίμασε πλασέ που πέρασε άουτ.
Πιέζει ασφυκτικά η Κέρκυρα στα πρώτα 18 λεπτά του ματς
21' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Δυνατό σουτ του Μπουμάλ στη δεξιά γωνία του Κουτζαβασίλη, όμως ο γκολκίπερ της Κέρκυρας απέκρουσε.
25' Σουτ του Μπουμάλ, πέρασε απελπιστικά άουτ
30' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ιμπαγάσα, η μπάλα στην αγκαλιά του Κουτζαβασίλη
31' Αδύναμο σουτ του Μπουμάλ, μπλόκαρε χωρίς δυσκολία ο γκολκίπερ της Κέρκυρας
35' Κόρνερ για την Κέρκυρα, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Κολοβός
40' Κοντινό σουτ του Κολοβού, μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
44' Μακρινό σουτ του Σιόντη αρκετά άουτ
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.
Ο Πανιώνιος έχει την πρωτοβουλία, όμως οι δύο ομάδες δεν ξέφυγαν απ' το 0-0
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Ο Πανιώνιος ξεκινάει με μια αλλαγή, ο Ζορμπάς στη θέση του Λεάλ.
47' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι. Χτύπησε στο κεφάλι ο Κολοβός, μετά από σύγκρουση με τον Σιόντη, μάτωσε στο δεξί φρύδι και του τοποθετήθηκαν πέντε ράμματα.
49' Επικίνδυνη έξοδος του Κουτζαβασίλη, όμως διόρθωσε το λάθος του και απομάκρυνε
53' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Κάθετη του Καίκούτ από δεξιά, ο Γκαζαριάν σούταρε από κοντά όμως ο Παπαδόπουλος απέκρουσε και ο Ανδρεόπουλός έδιωξε σε κόρνερ.
54' Κίτρινη στον Γκόμεζ και φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο
56' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Εκτέλεσε ο Μπουμάλ, ο Μητρόπουλοις σούταρε από κοντά όμως ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε σωτήρια
64' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπακασέτας στη θέση του Κολοβού.
66' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Γκαζαριάν απόκρουσε ο Παπαδόπουλος
67' Σουτ του Γιάννου, η μπάλα στην αγκαλιά του Κουτζαβασίλη.
69' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Ιμπαγάσα, ο Φούντας.
70' Αποβολή για τον Γκόμεζ, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
74' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Χαβίτο ο Κρητικός.
76' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Ανδρεόπουλου, ο Πάνος.
78' Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία της Κέρκυρας. Εκτέλεση κόρνερ, ο Μπακασέτας δεν έπιασε την προβολή. Η μπάλα έφτασε στον Μπουμάλ, όμως η κεφαλιά που δοκίμασε ο Γιάννου πέρασε πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.
83' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του η Κέρκυρα, με τον Κόντη στη θέση του Ζορμπά
89' Εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, η μπάλα στο τείχος
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις στο ματς
90+3' Μπακασέτας και Γιάννου συνδυάστηκαν ωραία, όμως ο Κουτζαβασίλης μπλόκαρε σταθερά
Τέλος στο ματς.
Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος, όμως δεν κατάφερε να πάρει κάτι καλύτερο απ' τον βαθμό, με την Κέρκυρα να αντιστέκεται σθεναρά και το 0-0 να παραμένει.
Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας το παιχνίδι. Καλό απόγευμα.