Βέροια-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Βέροιας με τον Ατρόμητο για την 23η αγωνιστική.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Βέροιας με τον Ατρόμητο.
Δύο ομάδες που βρίσκονται... στα κάτω τους τελευταία και ψάχνουν τη νίκη-γιατρικό.
Στους 30 βαθμούς βρίσκονται και οι δύο ομάδες. Από ήττα προέρχονται και οι δύο αντίπαλοι, 4-1 ο ΠΑΣ την Βέροια και 2-1 ο Ολυμπιακός τον Ατρόμητο.
Βέροια: Τζινάρ, Όστοϊτς, Ραούλ Μπράβο, Βέρτζος, Μαραγκός, Βάσκες, Μπατιόν, Ντουμίτρου, Καμπαγέρο, Καλτσάς, Κάμπορα
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κατσουράνης, Κούρος, Αγκουαζί, Φυτανίδης, Καραμάνος, Ναπολεόνι, Πίτου Γκαρσία, Ούμπιδες, Κιβρακίδης, Μαρσελίνιο
Με υπηρεσιακό προπονητή είναι ο Ατρόμητος, μετά την απομάκρυνση του Σα Πίντο. Δεν περνάει και τις... καλύτερες μέρες του ο Γκρανέρο στη Βέροια και πιθανώς να «παίζει» το κεφάλι του απόψε.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Ο Τζινάρ για πρώτη φορά κάτω απ' την εστία της Βέροιας φέτος, ντεμπούτο και για τον νεοαποκτηθέντα, Καμπαγέρο.
Σέντρα στο ματς
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με διάθεση και απ' τους δύο να κάνουν το... ξεπέταγμα. Ατομική προσπάθεια τώρα απ' τον Ναπολεόνι, κόβουν οι αμυντικοί των γηπεδούχων την τελευταία στιγμή.
16' Σουτ του Ούμπιδες, φεύγει άουτ η μπάλα.
18' Καλή φάση για τη Βέροια, με τον Ντουμίτρου να μπαίνει ανάμεσα στην άμυνα του Ατρόμητου, να βγαίνει από πλάγια θέση και να σουτάρει, αλλά την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.
22' Αδύναμο το σουτ από μακριά του Ναπολεόνι, μπλοκάρει άνετα ο Τζινάρ.
23' Κακή κεφαλιά του Αγκουαζί, άουτ ψηλά η μπάλα.
27' Γκολ για τη Βέροια
Ο Καλτσάς εκτέλεσε το φάουλ από μακριά, ο Γκουρμπούνοφ έκανε κακή έξοδο και μετά από αδυναμία του Ατρόμητου να διώξει, η μπάλα έφτασε στον Ντουμίτρου κι αυτός από κοντά έκανε το 1-0.
29' Κίτρινη κάρτα στον Αγκουαζί για φάουλ που έκανε με τον αγκώνα.
33' Πολύ κακό το σουτ του Μαρσελίνιο λίγο έξω απ' την μεγάλη περιοχή της Βέροιας, αν και του είχε στρωθεί η μπάλα.
40' Σουτ του Καλτσά, με την μπάλα να βρίσκει στον Κατσουράνη και να αλλάζει πορεία, όμως ο Γκορμπούνοφ με διπλή προσπάθεια, μπλόκαρε.
Ημίχρονο. Στο 1-0 η Βέροια.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
49' Τεράστια επέμβαση του Γκορμπούνοφ πάνω στη γραμμή σώζει το γυριστό του Κάμπορα!
50' Τεράστια φάση και για τον Ατρόμητο, με τον Τζινάρ να κάνει λάθος έξοδο στην αρχή της φάσης, αλλά στη συνέχεια να κρατάει το προβάδισμα για την ομάδα του σε κοντινό σουτ του Ούμπιδες!
54' Μέσα ο Δημούτσος, έξω ο Αγκουαζί για τον Ατρόμητο.
Έχει αποκτήσει γρήγορο ρυθμό το παιχνίδι.
57' Σουτ υπό καλές προϋποθέσεις με τον Δημούτσο για τους φιλοξενούμενους, σε ετοιμότητα ο Τζινάρ.
Κίτρινη κάρτα αντικρίζει ο Βάσκες. Πάντα στο 1-0 η Βέροια απ' το πρώτο μέρος. Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα.
61' Έξυπνο, αλλά και αδύναμο σουτ του Βάσκες, με τον Γκορμπούνοφ να μπλοκάρει.
66' Αλλαγή για τη Βέροια. Μπαίνει ο Τάτος κόντρα στην πρώην ομάδα του και βγαίνει ο Βάσκες.
71' Κίτρινη κάρτα στον Μπατιόν.
74' Μέσα ο Μπεν αντί του Ντουμίτρου.
77' Έκλεισε τις αλλαγές και ο Ατρόμητος, με τον Καράσκο αντί του Πίτου Γκαρσία. Πάντα στο 1-0 η Βέροια.
80' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
81' Πολύ καλή στιγμή για τη Βέροια, με τον Μπεν να βγάζει παράλληλη μπαλιά για τον Κάμπορα, αλλά ο τελευταίος δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
84' Συνεργάζονται ωραία οι παίκτες της Βέροιας, με τον Καλτσά να γίνεται τελικός αποδέκτης, αλλά να μην σουτάρει όπως θα ήθελε και να δίνει το δικαίωμα στον Γκορμπόυνοφ να μπλοκάρει.
85' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με την κεφαλιά του Καράσκο να φεύγει λίγο άουτ απ' το δεξί δοκάρι του Τζινάρ.
89' Γκολ για τον Ατρόμητο!
"Χρυσή" αλλαγή για τον Ατρόμητο ο Μπρίτο, που βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή και με ωραίο διαγώνιο σουτ νικάει τον Τζινάρ για το 1-1!.
90' Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη για μαρκάρισμα στον Μπεν.
91' Κεφαλιά από κοντά του Μπατιόν, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.
92' Κεφάλια του Καράσκο από κοντά, δεν την πιάνει όπως θα ήθελε όμως!
94' Τεράστια επέμβαση στη γραμμή του Γκορμπούνοφ σε κεφαλιά του Βεργώνη και ουσιαστικά σώζει την ομάδα του!
Τελικό στην Βέροια. Στο 1-1 οι δύο ομάδες με τον Μπρίτο να ισοφαρίζει στο φινάλε.