Πανιώνιος-Εργοτέλης

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Πανιώνιος-Εργοτέλης
Οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττα
Οι γηπεδούχοι έχασαν με 4-1 από τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή την περασμένη Κυριακή, ενώ μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν με 2-0 από τον ΟΦΗ για το Κύπελλο
Από την άλλη στο ντεμπούτο του Μαρίνου Ουζουνίδη οι Κρητικοί έχασαν εντός έδρας με 1-0 από τον Παναιτωλικό.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Πανιώνιος (Παναγόπουλος): Παπαδόπουλος, Κούρος, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρντι, Παντίδος, Κουλουχέρης, Λάσνικ, Κολοβός, Αραβίδης και Γιάννου.
Στον πάγκο οι: Ανέστης, Πάνος, Παναγιωτούδης, Ζαχαράκης, Μπούζας, Σταυροθανασόπουλος και Ντούνης
Εργοτέλης (Ουζουνίδης): Στοϊκοβιτς, Ρέντζας, Πίτσος, Σαρρής, Μεχία, Καρντόσο, Ιμπραΐμ, Χαντί Κούμπικ, Μπαντιμπαγκά και Διαμαντάκος.
Αθανασίου, Κοζορώνης, Μπουχαλάκης, Λεονάρντο, Μονακέλο, Γιοβάνοβιτς και Αζίζ
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γιώργος Κύζας από τον σύνδεσμο της Δράμας
Ντεμπούτο για τον πορτιέρο των γηπεδούχων, Νίκο Παπαδόπουλο
Από την άλλη πρώτη εμφάνιση για τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα των Κρητικών Στοΐκοβιτς και Ιμπραίμ
Έναρξη στο ματς
Καμία αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής, ενώ το παιχνίδι έχει πολύ χαμηλό ρυθμό
8' Ο Κούρος σέντραρε από τα αριστερά, αλλά ο Κολοβός βρήκε ίσα-ίσα την μπάλα και δεν μπόρεσε να απειλήσει τον Στοΐκοβιτς.
17’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο
Ο Λάζνικ εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά και ο Παντίδος, ο οποίος ήταν αμαρκάριστος μπροστά από την εστία, δεν μπόρεσε να βρει όπως ήθελε την μπάλα και δεν κατάφερε να τη στείλει στα δίχτυα.
22' Απίστευτη ευκαιρία για τον Εργοτέλη
Ο Κούμπικ σέντραρε από τα αριστερά και ο Λαμπρόπουλος έδιωξε λανθασμένα, στρώνωντας την μπάλα στον Διαμαντάκο, ο οποίος σούταρε από τη μικρή περιοχή και η άμυνα του Πανιωνίου έδιωξε πάνω στη γραμμή
24' Εκτέλεση φάουλ του Λάσνικ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα
Εδώ και δέκα λεπτά περίπου το ματς έχει αποκτήσει καλό ρυθμό με την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω
Ο Πανιώνιος έχει χάσει τις περισσότερες ευκαιρίες στο ματς, αλλά ο Εργοτέλης έχει τη σημαντικότερη, αυτή στο 22ο λεπτό
31' Φάουλ για τον Εργοτέλη έξω από την περιοχή
Ο Μπαντιμπαγκά πάσαρε στον Διαμαντάκο, ο οποίος με τη σειρά του έδωσε στον Κούμπικ, που έπεσε εντός της περιοχής, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να λέει «παίζεται»
35' Κίτρινη στον Μεχία
35' Κίτρινη στον Κούρντι
36' Διακοπή στο ματς, καθώς βρίσκεται πεσμένος στο χορτάρι ο Κούρος
Ο Κούρος περνάει κουτσαίνοντας εκτός αγωνιστικού χώρου για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.
37' Συνέχεια στο ματς
37' Κίτρινη στον Διαμαντάκο
40' Φάουλ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά
Εκτέλεσε ο Λάσνικ με την μπάλα να έχει αποδέκτη τον Παντίδο, όπως και στο 17', καταλήγοντας και πάλι άουτ
42' Ο Κολοβός τροφοδοτήθηκε μέσα στην περιοχή και γύρισε την μπάλα, η οποία κατέληξε κόρνερ
Πέρασε ανεκμετάλλευτο
43' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Σέντραρε ο Κολοβός με τον Αραβίδη να μην καταφέρει να σκοράρει μέσα από την περιοχή
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου
52' Κίτρινη στον Κούμπικ
54΄ Φάουλ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά
Διώχνει η άμυνα του Εργοτέλη
57' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου σέντραρε και ο Αραβίδης δεν έπιασε καλά το σουτ από το ύψος του πέναλτι, κάνοντας "τσαφ"
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο, φουριόζες, αλλά στο δεύτερο δεν έχουν χάσει κάποια σημαντική ευκαιρία
63' Φάουλ για τον Πανιώνιο έξω από την περιοχή με τον Λάσνικ να είναι έτοιμος να το εκτελέσει
Στο τείχος η μπάλα
67' Κόκκινη για τον Εργοτέλη
Ο Μεχία βλέπει τη δεύτερη κίτρινη, η πρώτη ήταν στο 34'
Ετοιμάζει αλλαγή ο Ουζουνίδης με τον Γιοβάνοβιτς, ο οποίος είναι κεντρικός αμυντικός να ετοιμάζεται να μπει στο ματς, αντί του Κούμπικ
Ο Έλληνας τεχνικός ήθελε να βάλει τον Μπουχαλάκη αρχικά, αλλά η κόκκινη του άλλαξε τα πλάνα
70' Ο Γιοβάνοβιτς στο ματς, έξω ο Κούμπικ
71' Ο Χαντί εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου
73' Με εννέα θα συνεχίσει ο Εργοτέλης
Δεύτερη κίτρινη και για τον Ρέντζα
76' Ο Ντούνης αντί του Κουλουχέρη για τους γηπεδούχους
75' Ο Κοζορώνης πέρασε αντί του Μπαντιμπαγκά για τους φιλοξενούμενους
Πολλές είναι διακοπές στα τελευταία λεπτά του ματς.
Ο Εργοτέλης που παίζει με δύο παίκτες λιγότερους έχει οπισθοχωρήσει αισθητά, όπως είναι λογικό και ο Πανιώνιος πιέζει, αλλά προσπαθεί να δημιουργήσει κυρίως με σέντρες
ΓΚΟΛ Ο Εργοτέλης στο 86'
Αντεπίθεση με τον Διαμαντάκο να γίνεται τελικός αποδέκτης και να νικάει τον Παπαδόπουλο
Υπενθυμίζεται ο Εργοτέλης είναι με εννέα στο ματς.
Σέντρα του Κούρου, κεφαλιά του Γιάννου και η μπάλα έξω.
Δοκάρι για τον Πανιώνιο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αραβίδη
Παίζεται το δεύτερο από τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων
Πιέζει ο Πανιώνιος, αλλά συνεχίζει να δημιουργεί μόνο με γεμίσματα
90+2' Ο Μπουχαλάκης στο ματς, έξω ο Διαμαντάκος
Τέλος στο ματς. Μεγάλη νίκη για τον Εργοτέλη, που επικράτησε του Πανιωνίου με 1-0, παίζοντας με εννέα παίκτες από το 74ο λεπτό.