Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

Χωρίς νικητή το ντέρμπι της δυτικής Ελλάδας στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός είχε τα ηνία, ο ΠΑΣ τις ευκαιρίες στην κόντρα, όμως δεν κούνησαν δίχτυα και το 0-0 μοιάζει περισσότερο με αποτέλεσμα συμβιβασμού
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα, που είναι προγραμματισμένη για τις 15:00 και θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 11ης (εξ' αναβολής αγωνιστικής της Super League).
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Παναιτωλικός (Χάβος): Μπρακάλι, Γκαρσία, Κούσας, Μπεχαράνο, Άλβες, Κάπελ, Γοδόι, Βιγιαφάνιες, Μαρτίνες, Εντενγκέλε, Φωτάκης.
Στον πάγκο για για την ομάδα του Αγρινίου βρίσκονται οι: Στεφανάκος, Κωνσταντινόπουλος, Μαλεζάς, Μήλιος, Μύγας, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου.
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ίλιτς, Ριβέρα, Ναδάλες, Τσουκαλάς, Τσάβες, Στρούνα, Κοροβέσης, Γαρουφαλιάς.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Σωτηρίου, Ντάσιος, Γιάκος, Αυγενικού, Μανιάς, Σκόνδρας, Σαπαλίδης.
Διαιτητής είναι ο Ηλίας Σπάθας, βοηθοί οι Μιχαήλ Καρσιώτης, Κωνσταντίνος Ποντίκης Τέταρτος είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
7' Πρώτη φάση στο ματς για τον ΠΑΣ. Σουτ του Κοροβέση στην κίνηση, η μπάλα άουτ.
12' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Ο Βιγιαφάνες πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ με την μπάλα να τραντάζει το δοκάρι του Βελλίδη.
16' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ωραίο σουτ του Μαρτίνες, ο Βελλίδης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
18' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Κεφαλιά του Κούσα, έπειτα από κόρνερ, μαζεύει εύκολα ο Βελλίδης.
31' Ο Παναιτωλικός πιέζει.
33' Φάση για τον Παναιτωλικό. Μακρινό σουτ του Κέβιν, ο Βελλίδης διώχνει σε κόρνερ.
38' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνες, διώχνει εντυπωσιακά ο Βελλίδης.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Παραμένει το 0-0 στο Αγρίνιο.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κοροβέσης βγήκε απέναντι στον Ράφαελ, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ.
57' Νέα φάση για τον ΠΑΣ. Ο Κοροβέσης μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
58' Απαντάει ο Παναιτωλικός. Μακρινό σουτ του Βιγιαφάνες, η μπάλα λίγο πάνω απ΄ την εστία του ΠΑΣ.
69' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μύγας στη θέση του Βιγιαφάνες.
71' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος στη θέση του Τσάβες.
76' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Ίλιτς πέρασε ο Μανιάς.
77' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.
79' Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι.
81' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παπουτσογιαννόπουλος στη θέση του Φωτάκη.
88' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Άλβες πέρασε ο Βασιλείου.
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
Λήξη του αγώνα. Σε ένα ωραίο παιχνίδι, Παναιτωλικός και ΠΑΣ μένουν στο 0-0 και παίρνουν από έναν πόντο.