AEK-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης της ΑΕΚ απέναντι στον Ατρόμητο, αλλά και το ματς του Πανθρακικού απέναντι στον Ηρακλή Ψαχνών.

16:30
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων για την 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Κυπέλου Ελλάδας.
16:31
Φυσικά το ματς που ξεχωρίζει είναι το ντέρμπι πρωτοπόρων ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ. Πανθρακικός με Ηρακλή Ψαχνών το άλλο ματς.
16:34
Πάμε να δούμε την βαθμολογία του ομίλου:
16:35
1.ΑΕΚ (4) 2.Ατρόμητος (4) 3.Πανθρακικός (2) 4.Ηρακλής Ψαχνών (0)
16:40
Οι συνθεσεις στο ΑΕΚ-Ατρόμητος ΑΕΚ (Δέλλας): Ανέστης, Ρόβας, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Πεταυράκης, Τζανετόπουλος, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Αραβίδης, Μπρέσεβιτς Ατρόμητος (Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Νάστος, Λαζαρίδης, Κατσουράνης, Κοντοές, Αγκουαζί, Γκαρσία, Ουμπξντες, Τάτος, Μπρίτο, Ναπολεόνι
16:42
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα.
16:52
Σιγά σιγά αρχίζουν να γεμίζουν οι κερκίδες στο ΟΑΚΑ!
16:57
Ο Κώστας Κατσουράνης που ξεκινάει βασικός για τους Περιστεριώτες αποδοκιμάστηκε από την πλειοψηφία του κόσμου της ΑΕΚ.
17:05
"Το γήπεδο στηρίζουμε και ανάλογα ψηφίζουμε" το κεντρικό πανό των φανατικών οπαδών της ΑΕΚ, το οποίο κάνει το γύρο του γηπέδου.
17:06
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμα.
17:07
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος
17:19
Οι παίκτες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
17:22
1' Σέντρα σε όλα τα ματς
17:25
4' Ο Μπρέσεβιτς κάνει ωραίο γύρισμα, ο Γκουρμπούνοφ μαζεύει.
17:27
5' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 1-0! Ο Αραβίδης τισμπάει την μπάλα από τον Γκουρμπούνοφ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
17:29
Η φάση ξεκίνησε έπειτα από λάθος του Κατσουράνη. Ιδανικό ξεκίνημα για την Ένωση, σε περιπέτειες μπαίνει ο Ατρόμητος.
17:35
13' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Ανάκογλου έκανε την σέντρα, ο Μπρέσεβιτς δεν βρήκε καλά την μπάλα που πέρασε άουτ.
17:41
20' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος πήρε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε εκατοστά άουτ.
17:42
21' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Αραβίδη η μπάλα λίγο άουτ.
17:44
24' Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη.
17:51
30' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 2-0! Ο Λαμπρόπουλος με ωραία κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
17:53
Την ίδια ώρα παραμένει το 0-0 στο ματς του Πανθρακικού με τον Ηρακλή Ψαχνών.
18:00
39' Ο Πεταυράκης κάνει το γύρισμα, ο Λαζαρίδης βάζει την προβολή πριν τον Μπρέσεβιτς.
18:05
44' Κίτρινη κάρτα στον Αγκουαζί
18:06
ΓΚΟΛ 1-0 ο Πανθρακικός με τον Χασομέρη.
18:07
45' Με 10 ο Ατρόμητος. Δολοφονικό μαρκάρισμα του Πίτου Γκαρσία στον Ανάκογλου. Ο Σιδηρόπουλος δείχνει σωστά κόκκινη κάρτα.
18:08
45+2' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Γκουρμπούνοφ διώχνει κεφαλιά τογ Μπρέσεβιτς.
18:09
Ημίχρονο σε όλα τα γήπεδα.
18:10
Η ΑΕΚ προηγείται 2-0 του Ατρόμητου, ενώ ο Πανθρακικός 1-0 κόντρα στον Ηρακλή Ψαχνών.
18:11
Με αυτά τα αποτελέσματα μένει έξω ο Ατρόμητος.
18:27
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στα δύο ματς
18:28
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος στη θέση του Τάτου.
18:29
46' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος κάνει το σουτ και η μπάλα τρανφάζει το δοκάρι.
18:34
51' Σουτ του Μάνταλου, ο Γκουρμπούνοφ μπλοκάρει.
18:37
54' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Πλατέλλας δεν μπορεί να νικήσει τον Γκουρμπούνοφ από θέση τετ-α-τετ.
18:39
56' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Νάστος κάνει το σουτ, ο Ανέστης μπλοκάρει.
18:42
58' ΓΚΟΛ 3-0 η ΑΕΚ! Ο Τζανετόπουλος κλέβει την μπάλα, παίζει το ένα δύο με τον Μάνταλο και τελειώνει με πλασέ τη φάση.
18:44
61' Δεν σταματάει την πολιορκία η ΑΕΚ. Σουτ του Αραβίδη, διώχνει ο Γκουρμπούνοφ.
18:45
63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου πέρασε στο ματς στη θέση του Μπρίτο.
18:46
ΓΚΟΛ 2-0 ο Πανθρακικός με τον Αράμπα
18:48
66' Από μία κίτρινη σε Ρόβα και Ναπολεόνι.
18:49
66' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντούνης στη θέση του Αραβίδη
18:50
ΓΚΟΛ 2-1 μειώνει ο Ηρακλής Ψαχνών με τον Χιμότζι.
18:51
69' Φάση για τον Ατρόμητο. Σουτ του Δημούτσου η μπάλα άουτ.
18:56
74' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Μπρέσεβιτς πέρασε ο Γιόχανσον.
18:57
Ντεμπούτο για τον Σουηδό μέσο με την φανέλα της Ένωσης.
18:59
76' Καλή φάση για τον Ατρόμητο. Η μπάλα στρώθηκε στον Κοντοέ, αλλά το πλασέ του έφυγε πολλά μέτρα άουτ.
19:02
80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Κοντοέ πέρασε ο Κιβρακίδης.
19:02
80' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπαρμπόσα αντί του Τζανετόπουλου.
19:10
88' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου η μπάλα άουτ.
19:13
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κιβρακίδης έστειλε την μπάλα άουτ με σουτ από το ύψος του πέναλτι.