Λεβαδειακός-Εργοτέλης

Στο πρώτο δεκάλεπτο σημειώθηκαν τα δύο τέρμα της αναμέτρησης. Ο Σοτέλο άνοιξε το σκορ στο 7' και ισοφάρισε ο Εργοτέλης με τον Γιουσούφ στο 10'.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Εργοτέλης, που είναι προγραμματισμένη για τις 17:15 και θα διεξαθεί στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League.
Οι γηπεδούχοι είναι στην 15η θέση του πρωταθλήματος με 15 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην 17η με δέκα.
Η ομάδα της Βοιωτίας με 2-1 στην έδρα της στο τελευταίο ματς για το 2014.
Οι Κρητικοί από την άλλη αποχαιρέτησαν με νίκη, καθώς επικράτησαν 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Λεβαδειακός (Παντελιάδης): Σηφάκης, Σκέμπης, Κώτσιος, Γεωργιάδης, Ζίτο, Βούκσεβιτς, Τόμας, Σοτέλο, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεβ, Κονέ.
Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Καβουσάκης, Τζανακάκης, Φιντέλεφ, Γκέντσογλου, Λυκογιάννης, Κοζορώνης, Χαντί, Καζναφέρης, Ρέντζας, Γιουσούφ, Στογιάνοβιτς
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι: Στρατηλάτης, Παππάς, Μάγκας, Γιακουμάκης, Νικολακάκης, Γκόμεζ, Μπορνταγκαράι.
Σε αυτόν των φιλοξενούμενων είναι οι Σαράνοφ, Πίτσος, Κούτρης, Μπογκντάνοφ, Μπαμ Μπαμ, Μπουρσέλης, Παμλίδης.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Σταύρος Μάνταλος (Καβάλας). Βοηθοί οι: Βασίλειος Καραβασίλης, Δημήτριος Τάτσης. Τέταρτος Διαιτητής: Μιχαήλ Βοσκάκης.
Έναρξη στο ματς.
3' Γέμισμα του Κονέ, η μπάλα στην αγκαλιά του Καβουσάκη, καθώς δεν μπόρεσε να φθάσει παίκτης των γηπεδούχων στην μπάλα πριν τον πορτιέρο των φιλοξενούμενων.
7' Γκολ ο Λεβαδειακός, 1-0!
Κάθετη μπαλιά του Μιλοσάβλιεφ προς τον Σοτέλο, που βγήκε απέναντι (όντας και λίγο πλάγια) απ' τον Καβουσάκη και τον πλάσαρε σωστά, ανοίγοντας το σκορ. Όλα ξεκίνησαν από την προσπάθεια του Λυκογιάννη να κάνει αλλαγή παιχνιδιού, αλλά ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων το εκμεταλλεύτηκε, παίρνοντας την μπάλα αρχικά και τροφοδοτώντας τον συμπαίκτη του στη συνέχεια.
10' Ισοφαρίζει πολύ γρήγορα ο Εργοτέλης, 1-1!
Ωραία κίνηση του Γιουσούφ απ' τα αριστερά και πέφτοντας έκανε πλασέ με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Σηφάκη.
Με γκολ έκλεισε το 2014 ο Γιουσούφ, με τον ίδιο τρόπο ξεκινάει στη νέα χρονιά. Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων είχε πετύχει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ. Τότε σκόραρε στον 9ο λεπτό, τώρα στο 10ο.
14' Κίτρινη στον Στογιάνοβιτς (Εργοτέλης).
15' Κίτρινη στον Ρέντζα (Εργοτέλης).
17' Κίτρινη στον Γεωργιάδη (Λεβαδειακός).
Εκτέλεση φάουλ του Κονέ έδιωξε ο Καβουσάκης.
Καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι, αλλά εδώ και περίπου 20 λεπτά δεν έχουν απειλήσει ουσιαστικά οι δύο ομάδες.
41'Τρομερή διπλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!
Ο Σοτέλο βρέθηκε απέναντι από τον Καβουσάκη και δεν μπόρεσε να τον νικήσει στις δύο προσπάθειες που έκανε, αρχικά με το δεξί και στη συνέχεια με τ' αριστερό, καθώς ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων αντέδρασε εξαιρετικά.
Φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό.
42' Το εκτέλεσε ο Κονέ, πέρασε ο κίνδυνος.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
45' +1' Απειλεί και πάλι ο Λεβαδειακός. Κάθετη μπαλιά του Βούκσεβιτς, ο Καβουσάλης βγήκε και πρόλαβε την ύστατη στιγμή τον Σοτέλο.
Ημίχρονο στο Λεβαδειακός-Εργοτέλης. Οι δύο ομάδες είναι ισόπαλες (1-1), χάρη σε τέρματα των Σοτέλο (7'), Γιουσόυφ (10').
Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Ορτέγκα που αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού στο τελευταίο περίπου 20λεπτο, ο Μπογκντάνοφ.
Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
56' Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Δυνατή εκτέλεση φάουλ από τον Κοζορώνη, με τον Σηφάκη να διώχνει με δυσκολία.
58' Δυνατό σουτ του Καζναφέρη, απομάκρυνε τον κίνδυνο ο Σηφάκης.
59' Απαντά ο Λεβαδειακός, αλλά ο Σοτέλο δεν μπόρεσε να σκοράρει από πολύ καλή θέση.
61' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό Μέσα ο Γκόμεζ, έξω ο Τόμας.
Πολύ πιο επικίνδυνος ο Εργοτέλης στο δεύτερο μέρος, καθώς στο πρώτο είχε ουσιαστικά μια καλή φάση, αυτή του γκολ.
67' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μέσα ο Μπουρσέλης, έξω ο Χαντί.
74' Δυνατό και άστοχο σουτ από τον Βούκσεβιτς.
78' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Παμλίδης στη θέση του Στογιάνοβιτς.
81' Σουτ του Σοτέλο μέσα από την περιοχή και από πλάγια θέση, η μπάλα έξω.
81' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Γιακουμάκης, έξω ο Μιλοσάβλιεφ.
83' Κίτρινη στον Φιντέλφ (Εργοτέλης).
86΄ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω ο Ρέντζας, μέσα ο Κούτρης.
87' Σουτ του Κονέ με το αριστερό, η μπάλα έξω.
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
Εξαιρετικό σουτ του Παμλίδη, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Σηφάκη. Θα ήταν εντυπωσιακό γκολ...
Κοντά στο γκολ ο Εργοτέλης. Γύρισμα του Γιουσούφ, έδιωξαν πάνω στη γραμμή οι γηπεδούχοι σε κόρνερ.
94' Σουτ του Βούκσεβιτς, έξω από την περιοχή, μάζεψε ο Καβουσάκης.
Τέλος στο ματς. Λεβαδειακός-Εργοτέλης 1-1.