ΠΑΟΚ-Γκινγκάμπ

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την μάχη του ΠΑΟΚ απέναντι στην Γκινγκάμπ στην Τούμπα, που με νίκη τον στέλνει στους «32» του Europa League. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

21:23
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στην Γκινγκάμπ.
21:28
Μόνο τη νίκη θέλει ο «δικέφαλος του Βορρά» στην Τούμπα για να κλέψει από τους Γάλλους το εισιτήριο των «32» του Europa League.
21:50
Η βαθμολογία στο 11ο όμιλο: 1.Φιορεντίνα (13) 2.Γκινγκάμπ (7) 3.ΠΑΟΚ (7) 4.Ντιναμό Μινσκ (1)
21:50
Στο άλλο ματς του ομίλου η Φιορεντίνα υποδέχεται στο «Αρτέμιο Φράνκι» την Ντιναμό Μινσκ, σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον.
21:50
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
21:51
ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Τζαβέλλας, Ρατς, Γκολάσα, Κάτσε, Τζανδάρης, Περέιρα, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης Στον πάγκο: Ιτάνζ, Σπυρόπουλος, Ποζατζίδης, Μαντούρο, Μάρτενς, Κίτσιου, Παπαδόπουλος
21:52
Γκινγκάμπ (Ζοσλέν Γκουβερνέκ):Λεσλ, Γιάκομπσεν, Ανγκουά, Σορμπόν, Λεβέκ, Σανκαρέ, Μποβί, Ματίς, Γιαταμπαρέ, Ζιρέ, Μαντάν Στον πάγκο: Γκισάρ, Σανκό, Μπάκα, Κερμπρά, Ντος Σάντος, Πιε, Αλιουί
21:53
Διαιτητής: Κέβιν Μπλον (Ολλανδία)
21:53
Αρκετός κόσμος, σύμφωνα και με τις εκτιμήσεις της ΠΑΕ, αναμένεται να βρεθεί απόψε στην Τούμπα με την προσέλευση να αυξάνεται όσο περνάει η ώρα. Από την Θύρα «8» του γηπέδου θα παρακολουθήσουν το ματς και περίπου 100 οπαδοί της Γκινγκάμπ.
22:05
1' Έναρξη της αναμέτρησης
22:11
6' Κίτρινη στον Αθανασιάδη
22:12
7' ΓΚΟΛ, 1-0, η Γκινγκάμπ!
22:13
Φάουλ έξω από την περιοχή, ο Μποβέ πετάχτηκε -αμαρκάριστος- στην καρδιά της περιοχής και με δυνατή κεφαλιά νίκησε τον Γλύκο.
22:17
11' Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, μπλοκάρει άνετα ο Λεσλ.
22:26
21' Σουτ του Γιάκομπσεν από το ύψος της περιοχής, μαζεύει την μπάλα ο Γλύκος.
22:26
22' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!
22:27
Ο Αθανασιάδης κάνει το γύρισμα ο Γιάκομπσεν βάζει το χέρι του και ο διαιτητής δείχνει -σωστά- την "άσπρη βούλα".
22:28
22' ΓΚΟΛ, 1-1, ο ΠΑΟΚ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αθανασιάδη!
22:33
28' Μακρινό σουτ του Περέιρα, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.
22:35
30' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ωραία μπαλιά του Περέιρα, ο Ρατς κινείται στην πλάτη της άμυνας αλλά για εκατοστά δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή.
22:38
32' Δοκάρι για την Γκινγκάμπ! Ο Μαντάν κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει στον Τζαβέλλα και βρίσκει στο αριστερό δοκάρι του Γλύκου.
22:40
35' Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Λεσλ.
22:43
38΄ Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα
22:45
39' Ευκαιρία για την Γκινγκάμπ. Ο Μαντάν παίρνει δύσκολη κεφαλιά στην περιοχή, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω απ' τα δοκάρια του Γλύκου.
22:51
Ένα λεπτό καθυστερήσεων.
22:52
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
22:52
Με το 1-1 πηγαίνουν στα αποδυτήρια ΠΑΟΚ και Γκινγκάμπ.
22:52
Οι Γάλλοι προηγήθηκαν μόλις στο 7’ με τον Μποβέ και ο Αθανασιάδης ισοφάρισε στο 22’.
23:08
46' Αλλαγή για την Γκινγκάμπ. Στη θέση του Γιαταμπαρέ πέρασε ο Πιέ
23:14
52' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Αθανασιάδη, η μπάλα στο οριζόντιο και στη συνέχεια της φάσης ο ίδιος παίκτης με νέα κεφαλιά την στέλνει στα χέρια του Λέσλ.
23:14
53' Κίτρινη για τον Σκόνδρα
23:15
53' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μάρτενς στη θέση του Γκολάσα.
23:18
56' Σουτ του Σαλπιγγίδη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Λεσλ.
23:22
59' Μεγάλη φάση για την Γκινγκάμπ. Κοντινό σουτ του Ζιρέ, ο Γλύκος αποκρούει με δυσκολία.
23:23
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Περέιρα.
23:30
68' Οι Γάλλοι έχουν παγώσει τον ρυθμό.
23:36
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζανδάρης κάνει την κεφαλιά πάσα στον Αθανασιάδη, αυτός κάνει το σουτ με την μπάλα να φεύγει για εκατοστά άουτ.
23:38
75' Αλλαγή για την Γκινγκάμπ. Στη θέση του Μαντάν πέρασε ο Κερμπρά
23:39
78' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μαντούρο αντί του Κάτσε.
23:45
83' ΓΚΟΛ, 1-2, η Γκινγκάμπ!
23:46
Οι Γάλλοι βγήκαν στην αντεπίθεση η μπάλα έφτασε στον Μποβί που έκανε δυνατό σουτ και νίκησε τον Γλύκο.
23:48
86' Αλλαγή για την Γκιγνκάμπ. Στη θέση του Ζιρέ πέρασε ο Ντος Σάντος.
23:54
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
23:56
90+3' Τέλος της αναμέτρησης
23:56
Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από την Γκινγκάμπ στην Τούμπα (2-1) και αποχαιρέτησε το Europa League.