Καλησπέρα από το "Γ. Καραϊσκάκης"! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την προσπάθεια του Ολυμπιακού κόντρα στη Μάλμε.
20:59
Στο πιο κρίσιμο εφετινό παιχνίδι τους, οι Πειραιώτες θέλουν να διασφαλίσουν την πρόκριση στο Γιουρόπα Λιγκ και παράλληλα να επαναφέρουν την ηρεμία στο Λιμάνι μετά τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα.
21:00
Με νίκη διατηρούν παίρνουν το εισιτήριο για τους "32" ενώ διατηρούν πιθανότητες ακόμα και για τη νοκ-άουτ φάση του Τσάμπιονς Λιγκ (απαιτείται διπλό της Ατλέτικο Μ. στο Τορίνο).
21:03
Τους αρκεί πάντως και η ισοπαλία απέναντι στους Σουηδούς, που έχουν έρθει στην Ελλάδα με μοναδικό στόχο το "διπλό" προκειμένου να πάρουν αυτοί την πρόκριση στο Γιουρόπα Λιγκ (υπερτερούν στην ισοβαθμία).
21:05
Πριν πούμε οτιδήποτε άλλο να δούμε πως θα παραταχθούν οι δύο ομάδες, ξεκινώντας από τους "ερυθρόλευκους" με τον Μίτσελ να προτιμά τον Μήτρογλου στην κορυφή της επίθεσης,
21:06
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουϊ, Αμπιντάλ, Μποτία, Μαζουακού, Μανιάτης, Εντινγκά, Κασάμι, Φουστέρ, Τσόρι, Μήτρογλου.
21:06
Στον πάγκο: Μέγιερι, Σιόβας, Αυλωνίτης, Αφελάι, Μπουχαλάκης, Διαμαντάκος, Μπενίτες.
21:08
Μάλμε: Όλσεν, Τίνερχολμ, Ελάντερ, Ρικαρντίνιο, Κονατέ, Χάλστι, Έρικσον, Αντού, Φόρσμπεργκ, Τέλιν, Ρόζενμπεργκ. Στον πάγκο: Αζίνοβιτς, Κόντσα, Τερν, Κρόον, Τσιμπίσκι, Μεχμέτι, Ράκιπ.
21:16
Οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων είναι στον αγωνιστικό χώρο. Οι παίκτες του Ολυμπιακού έγιναν αποδεκτοί με πολλά χειροκροτήματα από τους οπαδούς της ομάδας που βρίσκονται στο Καραϊσκάκη.
21:18
Στο φαληρικό γήπεδο φιλοξενούνται και 400 οπαδοί της Μάλμε που ταξίδεψαν από την Σουηδία για να υποστηρίξουν την ομάδα τους.
21:20
Μην ξεχνάτε, μπορείτε να ακούσετε ζωντανά τον αυτό τον σημαντικό αγώνα από τον NovaΣΠΟΡ FM 94.6. Στην περιγραφή οι: Μπάμπης Παπάζογλου και Ηρακλής Αντύπας. Στο σχόλιο οι: Μπάμπης Χριστόγλου και Μιχάλης Λεάνης.
21:22
Φυσικά θα σας ενημερώνουμε και για την εξέλιξη στο άλλο παιχνίδι του ομίλου στα σημαντικά σημεία του αγώνα της Γιουβέντους με την Ατλέτικο.
21:30
Η εξέλιξη σε όλους τους σημερινούς αγώνες του Τσάμπιονς Λιγκ εδώ...
21:36
Οι ποδοσφαιριστές των ομάδων έχουν επιστρέψει στα αποδυτήρια. Σε λίγο η είσοδός τους για την έναρξη του αγώνα.
21:37
Ακούγονται οι 11άδες των ομάδων...
21:38
Από την παράταξη του Ολυμπιακού έχει ενδιαφέρον να παρατηρήσουμε τον χώρο στον οποίο θα κινείται ο Κασάμι. Ενδεχομένως να συμβεί ό,τι και στα προηγούμενα παιχνίδια, στα οποία ερχόταν περισσότερο προς τον άξονα.
21:41
Όλα έτοιμα για την είσοδο των παικτών στον αγωνιστικό χώρο.
21:44
Πέρασαν οι παίκτες στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα...
21:46
Στο πρώτο 45λεπτό ο Ολυμπιακός θα επιτεθεί στο τέρμα προς την πλευρά της οδού Πειραιώς.
21:47
1' Έναρξη του αγώνα
21:48
Η Μάλμε με καθαρό 4-4-2 στον αγωνιστικό χώρο.
21:51
3’ Πρώτο σουτ για τον Ολυμπιακό. Το έκανε ο Φουστέρ. Δεν δυσκολεύτηκε ο τερματοφύλακας της Μάλμε να μπλοκάρει.
21:53
Επιθετική η Μάλμε στα πρώτα λεπτά του αγώνα... Δεν υπάρχει διάθεση -όπως φαίνεται μέχρι τώρα- να παίξει κλειστά. Κάτι τέτοιο... βολεύει τον Ολυμπιακό ο οποίος μπορεί να χτυπήσει αντεπίθεση.
22:00
9’ Κόρνερ κέρδισε ο Ολυμπιακός. Έδιωξαν οι αμυντικοί μετά την εκτέλεσή του.
22:00
10’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Όλσεν έδιωξε πάνω στη γραμμή το σουτ του Κασάμι.
22:00
12’ Κεφαλιά του Μήτρογλου. Έκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα.
22:08
Γκολ για τον Ολυμπιακό.
22:09
Σκόρερ ο Φουστέρ στο 22ο λεπτό. Με αυτοθυσία ο Ισπανός άσος πήρε την κεφαλιά. Μάλιστα ο Κονάτε τον βρήκε με το πόδι στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα.
22:11
Ο Φουστέρ γνώρισε την αποθέωση από τους οπαδούς του Ολυμπιακού. Όλο το Καραϊσκάκη φώναζε ρυθμικά το όνομα του Ισπανού.
22:12
Εκνευρισμένοι οι παίκτες της Μάλμε. Σκληρά μαρκαρίσματα σε παίκτες του Ολυμπιακού στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
22:13
Γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι μετά το γκολ που πέτυχε ο Ολυμπιακός.
22:15
Στο έδαφος ο Μανιάτης... Πιάνει το πόδι του. Μαρκάρισμα από τον Αντού.
22:15
30ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Αντού για το μαρκάρισμα στον Μανιάτη.
22:17
Ο Ολυμπιακός πιέζει. Ο Ντομίνγκες πέρασε στη μεγάλη περιοχή. Μπορούσε να σουτάρει αλλά επέλεξε να βγάλει στον Μήτρογλου. Ο Αντού πρόλαβε και έδιωξε.
22:17
32' Ο διαιτητής απέβαλε από τον πάγκο της Μάλμε έναν από τους συνεργάτες του Άγκε Χαρέιντε.
22:19
33' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου έκανε το σουτ. Δεν έπιασε καλά τη μπάλα και αυτή πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.
22:22
34' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκες βγήκε στην αντεπίθεση. Πέρασε στη μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ αλλά ο τερματοφύλακας της Μάλμε μπλόκαρε.
22:24
38' Ευκαιρία για την Μάλμε... Η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Ολυμπιακού με τον Εντινγκά να μην πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα να φεύγει προς την εστία των ερυθρολεύκων.
22:25
Τυχερός ο Ολυμπιακός. Από το... πουθενά η Μάλμε παραλίγο να ισοφαρίσει και μάλιστα από κεφαλιά παίκτη των Πειραιωτών.
22:26
Συμπληρώσαμε τα 40 λεπτά στο ματς.
22:29
Χωρίς σκορ το παιχνίδι στο Τορίνο ανάμεσα στη Γιουβέντους και την Ατλέτικο.
22:31
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος το ματς.
22:32
Τέλος του πρώτου 45λέπτου.
22:33
Ημίχρονο και στην Ιταλία... Χωρίς σκορ το ματς της Γιουβέντους με την Ατλέτικο.
22:47
46' Άρχισε και πάλι το ματς.
22:48
46' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο τερματοφύλακας της Μάλμε απέκρουσε με δυσκολία ένα πλασέ του Μήτρογλου από κοντά.
22:49
47' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Σε εξαιρετική θέση για τον Ντομίνγκες.
22:50
Το εκτέλεσε ο αργεντινός του Ολυμπιακού. Βρήκε σε παίκτες της Μάλμε η μπάλα.
22:52
50' Ο Μασουακού έκανε το μακρινό σουτ. Ο τερματοφύλακας της Μάλμε έδιωξε σε κόρνερ.
22:52
Το εκτέλεσε ο Ντομίνγκες... Καμία ανησυχία για την άμυνα της Μάλμε.
22:58
56' Αλλαγή για τη Μάλμε. Ο Κρουν στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός ο Κονάτε.
23:00
59' Γκολ για τη Μάλμε.
23:01
Ο Κρουν σκοράρει για τους Σουηδούς στην αντεπίθεση μετά από κόρνερ που είχε ο Ολυμπιακός...
23:02
Η Μάλμε ισοφαρίζει σε 1-1...
23:04
61' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μανιάτης βρήκε την μπάλα μετά από το ωραίο στοπάρισμα της μπάλας από τον Μποτία. Το σουτ του Έλληνα άσου δεν ήταν καλό.
23:05
Γκολ για τον Ολυμπιακό...
23:06
Στο 63ο λεπτό ο Τσόρι με εξαιρετικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Μάλμε.
23:07
Τρελοί οι πανηγυρισμοί από τον Μίτσελ στην επίτευξη του γκολ του Ντομίνγκες.
23:14
Συμπληρώθηκαν τα 70 λεπτά στο παιχνίδι.
23:15
73' Μακρινό σουτ του Τίνεκχολμ. Η μπάλα πέρασε ψηλά από την εστία του Ρομπέρτο.
23:16
75' Αλλαγή για τη Μάλμε. Ο Τερν στη θέση του Ερικσον.
23:17
Αλλαγές ετοιμάζει και ο Μίτσελ για τον Ολυμπιακό.
23:19
77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Αφελάι θα περάσει στο παιχνίδι. Εκτός αγώνα ο Φουστέρ.
23:19
Ρυθμικά το όνομα του Φουστέρ από τους οπαδούς του Ολυμπιακού κατά την αποχώρησή του από τον αγώνα.
23:20
Παραμένει χωρίς σκορ το παιχνίδι στην Ιταλία ανάμεσα στη Γιουβέντους και την Ατλέτικο.
23:22
79' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Αφελάι έκανε την ενέργεια και το σουτ. Έδιωξε ο τερματοφύλακας της Μάλμε.
23:22
81 Αλλαγή για τη Μάλμε. Ο Τέλιν εκτός αγώνα. Στη θέση του ο Τσιμπίτσκι.
23:23
Γκολ για την Μάλμε.
23:24
Στο 82ο λεπτό ο Ρόζενμπεργκ ισοφαρίζει σε 2-2 με σουτ μέσα από την... καρδιά της μεγάλης περιοχής μετά από σέντρα από τα δεξιά.
23:26
84' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση. Εύκολα ο τερματοφύλακας της Μάλμε.
23:28
Ο Μπενίτες θα περάσει στο ματς σε λίγο.
23:29
23:29
Στο 87ο λεπτό ο Μήτρογλου βρέθηκε στο σωστό σημείο μετά από κόρνερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Μάλμε.
23:30
88' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου αποχωρεί με χειροκροτήματα. Στη θέση του ο Μπενίτες.
23:31
89' Τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκες αποχωρεί. Ο Σιόβας στη θέση του.
23:32
Γκολ για τον Ολυμπιακό!
23:33
90' Σε αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό η μπάλα στρώθηκε εξαιρετικά από τον Κασάμι στον Αφελάι και εκείνος με πλασέ έκανε το 4-1.
23:35
90' + 2' Δεύτερη κίτρινη στον Αντού. Αποβάλλεται ο παίκτης της Μάλμε.