Ατρόμητος-Βέροια

Στο 0-0 έμειναν οι δύο ομάδες σε ένα κακό παιχνίδι στο Περιστέρι.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Ατρομήτου με τη Βέροια για την εξ αναβολής 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Μία μίνι καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα, λόγω προβλήματος στο δίχτυ του ενός τέρματος.
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Λαζαρίδης, Κοντοές, Πίτου Γκαρσία, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Καραμάνος, Αγκουαζί, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Παπάζογλου.
Βέροια: Καντιμοίρης, Καλί, Όστοϊτς, Μπατιόν, Βάσκες, Αμαραντίδης, Μπεν, Κάμπορα, Εσπάρθα, Μπαργκάν, Βέρτζος.
1' Σέντρα στον αγώνα
Ισόβαθμοι οι δύο αντίπαλοι με 17 βαθμούς. Ο Ατρόμητος προέρχεται από δύο σερί νίκες, με τελευταία αυτή κόντρα στη Ξάνθη (2-0), ενώ η Βέροια από ήττα στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό.
Πιο κινητικός ο Ατρόμητος στα πρώτα λεπτά, ψάχνει τρόπο να διασπάσει την άμυνα της Βέροιας.
11' Πολύ ωραία κίνηση του Μπαργκάν, μπήκε στην περιοχή του Ατρόμητου, αλλά η σέντρα του ήταν κακή και δεν απείλησε.
13' Ο Καραμάνος έδωσε ωραία στον Παπάζογλου, αλλά το σουτ του κόντραρε στα σώματα.
Ισορροπεί τον αγώνα σιγά-σιγά η Βέροια που θέλει να επιτεθεί εξίσου. Χωρίς φάση πάντως το ματς στο 20'.
Τίποτα μέχρι στιγμής (26') στο Περιστέρι, στο 0-0 οι δύο ομάδες που ναι μεν δείχνουν διάθεση, αλλά δεν υπάρχει καμία καταγεγραμμένη φάση.
28' Δοκάρι για τον Ατρόμητο.. απ' το πουθενά!
Από πλάγια θέση, η μπάλα έφτασε στον Παπάζογλου που πόσταρε, έπιασε φαλτσαριστή σέντρα-σουτ, αλλά το οριζόντιο δοκάρι της Βέροιας σταμάτησε την έμπνευσή του.
32' Πολύ κακό σουτ του Μπεν για τη Βέροια, δεν ανησυχεί επ' ουδενί ο γκολκίπερ του Ατρόμητου.
Ξεκίνησε το ματς ξανά μετά από μια μίνι διακοπή λόγω τραυματισμών.
44' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα το κερδίζει ο Ατρόμητος (μετά από μια ασυνεννοησία που πήγε να γίνει στην άμυνα της Βέροιας), περνάει ανεκμετάλλευτο.
45' Καλή εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία που ήθελε να σκοράρει απευθείας, ο Καντιμοίρης αιφνιδιάστηκε κι έχασε την μπάλα, αλλά ουσιαστικά η φάση δεν μετράει καθώς έχει χρεωθεί επιθετικό φάουλ ο Παπάζογλου.
Λήξη του πρώτου μέρους. Στο 0-0 οι δύο ομάδες με ουσιαστικά... μία φάση (το δοκάρι του Παπάζογλου), σε ένα κακό παιχνίδι.
Σέντρα στην επανάληψη
52' Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη που σταμάτησε αντικανονικά τον Ναπολεόνι (θέλοντας να εκμεταλλευτεί την συνεννόηση στην άμυνα της Βέροιας). Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο.
Το εκτελεί ο Φυτανίδης, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα!
55' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με την άμυνα της Βέροιας να μην μπορεί να διώξει και τον Πίτου Γκαρσία να μπαίνει στην περιοχή, να θέλει να εκτελέσει από κοντά τον Καντιμοίρη, αλλά να σημαδεύει άουτ.
57' Κίτρινη κάρτα στον Βάσκεθ.
Έχει αυξήσει την πίεσή του ο Ατρόμητος στα τελευταία λεπτά, θέλοντας να κλείσει τη Βέροια στα καρέ της.
59' Κίτρινη κάρτα στον Εσπάρθα.
62' Μέσα ο Καλτσάς, έξω ο Εσπάρθα.
66' Μετά από... πολύ ώρα, ένα σουτ για τη Βέροια με τον Μπαργκάν, φεύγει δίπλα απ' το κάθετο δοκάρι η μπάλα.
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπρίτο αντί Ούμπιδες.
71' Αλλαγή για τη Βέροια, με τον Βούκιτς να παίρνει τη θέση του Κάμπορα. Τίποτα και στο δεύτερο μέρος. Ντεμπούτο κάνει ο άλλοτε άσος του ΠΑΟΚ.
Έχει ματώσει ο Αγκουαζί και βγαίνει για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες.
80' Έγινε το λάθος στην άμυνα της Βέροιας, βγήκε στην κόντρα ο Ατρόμητος, αλλά καθυστέρησαν οι παίκτες του κι εν τέλει το σουτ του Ναπολεόνι κόντραρε.
Νεύρα ανάμεσα στους παίκτες για ένα σκληρό μαρκάρισμα του Βούκιτς στον Καραμάνο. Λύνει το... θέμα ο διαιτητής με κάρτες κίτρινες σε Βούκιτς, Πίτου Γκαρσία και Όσοϊτς.
84' Ο Τάτος αντί του Καραμάνου και ο Φάμπιο αντί του Πίτου Γκαρσία για τον Ατρόμητο.
89' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Βεργώνης παίρνει τη θέση του Μπεν.
Λήξη στο Περιστέρι. Σε ένα κακό ματς, Ατρόμητος και Βέροια έμειναν στο 0-0.