SKODA Ξάνθη-Καλλονή 2-1

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση SKODA Ξάνθη-Καλλονή για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα SKODA Ξάνθη-Καλλονή για την εξ αναβολής 6η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Κεντρικό πρόσωπο της αναμέτρησης ο Γιάννης Μαντζουράκης, ο οποίος επιστρέφει ως τεχνικός της Καλλονής στην πόλη στην οποία έχει αγαπηθεί στο παρελθόν.
Για να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Για την Ξάνθη ο Λουτσέσκου παρατάσσει την ομάδα με τους: Κυριακίδη, Μπαξεβανίδη, Γουάλας, Γούτα, Καρυπίδη, Ομπόντο, Παπαστεριανό, Σολτάνι, Λουσέρο, Κλέιτον και Καπετάνο
Στον πάγκο είναι οι Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Ρούντι, Ρενάν Ολιβέιρα, Φλίσκας, Βασιλακάκης, Λισγάρας
Η Καλλονή ξεκινά με τους : Χόγκ, Καλτσά, Πιπίνη, Βαλιό, Αναστασιάδη, Αντέτζο, Λεοζίνιο, Μανούσο, Κεϊτά, Ναβάρο, Χουάνμα
Για την Καλλονή στον πάγκο είναι οι Άλεξιτς, Μπαρέρα, Καμαρά, Γιορέντε,Τσαμπούρης, Μίνγκας και Στεφάνοβιτς.
1' Με τη σέντρα του ματς, ο Κλέιτον έγινε αποδέκτης μπαλιάς στην πλάτη της άμυνας, αλλά το σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε από τον Χογκ και στη συνέχεια βρήκε στο δοκάρι!
2' Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Χογκ να βγαίνει και να προλαβαίνει τον Λουσέρο.
Πολύ δυναμικό ξεκίνημα από τους γηπεδούχους.
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ!
Από το ύψος της περιοχής ο Σολτάνι πιάνει ξερό σουτ και νικά τον Χογκ, ο οποίος πάντως φέρει κάποια ευθύνη για το γκολ. 1-0 η Ξάνθη.
Αυτό είναι μόλις το τρίτο γκολ που δέχεται φέτος η Καλλονή στο πρωτάθλημα!
14' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Πιπίνης.
19' Τρομερή ευκαιρία χάνει ο Καπετάνος που από σέντρα του Ομπόντο βρίσκεται στα δύο μέτρα από το τέρμα, αλλά με πλασέ στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ!
20' Πέναλτι για την Ξάνθη και αποβολή για την Καλλονή!
Ο Πιπίνης κρατά τον Καπετάνο μέσα στην περιοχή και βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ ο Κλέιτον αναλαμβάνει την εκτέλεση.
Εύστοχος ο Βραζιλιάνος και 2-0 η Ξάνθη που παίζει και με παίκτη παραπάνω.
Μέσα σε 20 λεπτά η Καλλονή έχει δεχτεί τόσα γκολ όσα είχε... φάει σε όλα τα προηγούμενα ματς πρωταθλήματος...
30' Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι.
34' Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Λουσέρο να φεύγει από τα δεξιά, αλλά να νικιέται από τον Χογκ που βγήκε και απέκρουσε με τα πόδια.
37' Μακρινό σουτ του Σολτάνι, η μπάλα ψηλά άουτ.
39' Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο.
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ρούντι μπαίνει αντί του Σολτάνι.
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ!
Από εκτέλεση κόρνερ, ο Βαλιός με προβολή μειώνει σε 2-1.
Αυτή ήταν η πρώτη τελική προσπάθεια των φιλοξενούμενων που είχαν την τύχη να τη δουν να καταλήγει στα δίχτυα!
58' Πολύ καλό σουτ του Μανούσου και εντυπωσιακή απόκρουση από τον Κυριακίδη
Υπάρχει... ζωή στην Καλλονή!
60' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γιορέντε αντί του Ναβάρο.
62' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης στη θέση του Παπαστεριανού.
66' Νέα αλλαγή για την Καλλονή. Ο Καμαρά αντί του Χουάνμα.
Εκτός γηπέδου μεταφέρεται ο Βασιλακάκης, παίρνει εντολή και ξεκινά ζέσταμα ο Φλίσκας.
Επέστρεψε και αγωνίζεται κανονικά ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων.
70' Δοκάρι για την Ξάνθη.
Μετά από φάση διαρκείας και προσπάθεια του Λουσέρο, ο Βαλιός προσπαθεί να διώξει και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Χογκ.
73' Από μια αλλαγή για κάθε ομάδα. Στεφάνοβιτς αντί Μανούσου και Φλίσκας στη θέση του Ομπόντο.
75' Σημαντική και... διπλή ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Χογκ να σταματά εκτός περιοχής αρχικά τον Κλέιτον και στη συνέχεια να αποκρούει σουτ του Λουσέρο.
86' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.
88' Τρίτο δοκάρι για την Ξάνθη, αυτήν τη φορά από σουτ του Καπετάνου!
90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
90'+4' Λήξη του αγώνα.