Λεβαδειακός-Άρης 4-3

Σε ένα απίστευτο σε εξέλιξη ματς στο οποίο ο Άρης προηγούταν με 3-1 μέχρι το 82’ ο Λεβαδειακός επικράτησε εντός έδρας με 4-3 με τους "κίτρινους" να παίζουν με δέκα από το 77ο λεπτό.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Λεβαδειακός-Άρης για την 21η αγωνιστική της Superleague
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Λεβαδειακός (Καραγεωργίου): Πρζιρόβσκι, Λυκογιάννης, Γεωργίου, Κώτσιος, Μουλόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Πετράτσι, Κονέ, Ορτέγκα, Ροζέριο και Καπό
Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Μάγκας, Σκέμπης, Ιντζίδης, Βαρέλα, Γιάντσης και Κάπος
Άρης (Παπαδόπουλος): Γουναρίδης, Τσουμάνης, Μπουγαίδης, Γιαννίτσης, Βλάχος, Οικονομόπουλος, Καμινιώτης , Σουνάς, Μπακασέτας, Μανιάς και Αγκάνθο
Στον πάγκο: Πουλίδο, Κύργιας, Αγγελούδης , Γκελής, Ηρακλής, Καραγκούνης, Κουσίδης, Παπαδόπουλος και Τάτος.
Απών για τους γηπεδούχους ο τιμωρημένος Μάντζιος, ο οποίος είχε αποβληθεί στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό
Οι νεοαποκτηθέντες Βούκσεβιτς και Μιλοσάβλιεφ, που συμπεριλήφθησαν στην αποστολή, εν τέλει δεν είναι στον πάγκο
Αντιθέτως,ο Σούλης Παπαδόπουλος έχει στη διάθεση του για πρώτη φορά τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα
Οι Βλάχος, Μπουγαΐδης, Μπακασέτας, Γουναρίδης και Καμινιώτης είναι στην αρχική ενδεκάδα και ο Κουσίδης στον πάγκο
Έναρξη στο ματς
2' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Λεβαδειακού, αλλά τη σέντρα του Ορτέγκα έκοψε ο Μπουγαίδης
Λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, η μόνη αξιοσημείωτη φάση είναι η σέντρα του Ορτέγκα που έκοψε η άμυνα του Άρη
Παράλληλα, πολλά τα λάθη από τις δύο ομάδες
13' Φάουλ για τον Λεβαδειακό λίγο έξω από την περιοχή του Άρη
13' Κίτρινη κάρτα για τον Μπουγαίδη
14' Εκτελέστηκε το φάουλ, αλλά το γυριστό του Καπό κατέληξε άουτ
18' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με το συρτό σουτ του Κονέ να περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Γουναρίδη
20' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό
Ο Γιαννίτσης έχασε την μπάλα έξω από την περιοχή, ο Ροζέριο μπήκε σε αυτήν, αλλά διόρθωσε η άμυνα των φιλοξενούμενων
Ανεξαρτήτως, αν η φάση προήλθε από λάθος αντιπάλου, ο Λεβαδειακός είναι... ανεβασμένος αγωνιστικά στα τελευταία λεπτά
23' Ο Κόνε έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, από το σημείο που το έκανε και νωρίτερα, με τον Γουναρίδη να διώχνει με δυσκολία
24' Φάουλ για τους Βοιωτούς έξω από την περιοχή και λίγο πιο δεξιά
Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο για διαμαρτυρίες
25' Εκτλέστηκε και ύστερα από κεφαλιά του Κώτσιου και κόντρα, έφτασε στον πορτιέρο του Άρη
29' Κόρνερ για τον Άρη
Τον εκτέλεσε ο Μπακασέτα, αλλά το γυριστό του Αγκάνθο έδιωξαν οι γηπεδούχοι
30' ΓΚΟΛ για τον Άρη
O Μπουγαίδης τροφοδότησε τον Μπακασέτα, ο οποίος έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους
Τα δύο από τα πέντε νέα μεταγραφικά αποκτήματα των "κίτρινων" που αγωνίζονται σήμερα, πρωταγωνίστησαν στο γκολ των φιλοξενούμενων
32' Κίτρινη στον Ροζέριο
35' Ευκαιρία για τον Άρη με τον Γιαννίτση να αστοχεί, όντας εντός περιοχής, ύστερα από γύρισμα του Καμινιώτη
37'Ο Λεβαδειακός κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και ο Χαραλάμπους που έπιασε το σουτ, έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ
39' Σέντρα του Μουλόπουλου από τα αριστερά με τον Μπουγαϊδη να διώχνει την τελευταία στιγμή
Ένα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων το οποίο παίζεται από τώρα
Ημίχρονο στη Λιβαδειά
Ο Σούλης Παπαδόπουλος ρίχνει στο ματς τον Ανδρέα Τάτο, ο οποίος θα πάρει τη θέση του Νταβίντ Αγκάνθο
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό
Ο Ορτέγκα έκανε τη σέντρα και η κεφαλιά του Καπό πέρασε ελάχιστα άουτ
ΓΚΟΛ για τον Άρη και 0-2
Ωραία κάθετη μπαλιά του Μανιά με τον Μπακασέτα να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό γκολ στη σημερινή αναμέτρηση
Κόντρα στη ροή του ματς και πάλι το γκολ των "κίτρινων"
52' Κίτρινη κάρτα για τον Γιαννίτση
54' Φάουλ για τον Λεβαδειακό έξω από την περιοχή
55' Εκτέλεσε ο Κονέ με τον Γουναρίδη να διώχνει σε κόρνερ
Νέο κόρνερ για τον Λεβαδειακό
Θα περάσει ανεκμετάλλευτο
57' Μπαλιά του Τάτου προς τον Μανιά, με τον δεύτερο να πιάνει δυνατό σουτ, αλλά να αστοχεί μέσα από την περιοχή και λίγο δεξιά
58' Σουτ του Καμινιώτη έξω από την περιοχή, αλλά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων
61' Ο Ορτέγκα μπήκε στην περιοχή αλλά το σουτ από πλάγια θέση δεν δυσκόλεψε τον Έλληνα τερματοφύλακα
64' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός που μειώνει σε 2-1
Ο Κονέ σέντραρε από τα αριστερά με τον Κώτσιο να πιάνει την κεφαλιά, νικώντας τον Γουναρίδη
68' Κίτρινη στον Καπό
69' Κίτρινη και στον Σουνά
Ο τελευταίος θα γίνει αλλαγή με τον Ηρακλή να τον αντικαθιστά
70' Κίτρινη στον Βλάχο
73' Εξαιρετική προσπάθεια του Λυκογιάννη από τα αριστερά, αλλά την σέντρα του δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί κάποιος συμπαίκτης του
74' Ο Ροζέριο εκτός και στη θέση του ο Ιντζίδης
Πρώτη αλλαγή για τον Νίκο Καραγεωργίου
Δύο έχει κάνει ο Σούλης Παπαδόπουλος
77' Αποβολή για τον Άρη
Ο Μπουγαίδης αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα
Η πρώτη ήταν στο 13ο λεπτό
79' Κίτρινη στον Πετράτσι
Έξω Γεωργίου και Πέτράτσι μέσα Γιάντσης και Βαρέλα για τους γηπεδούχους
ΓΚΟΛ για τον Άρη και 3-1 στο 82'
Καλή αντεπίθεση για τον Άρη με τον Καμινιώτη να συνεργάζεται με τον Μανιά, ο οποίος έκανε το 3-1 για τους φιλοξενούμενους
ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός και μειώνει 3-2
Ο Ιντζίδης με κοντινή κεφαλιά πετυχαίνει το γκολ
ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό και 3-3 μέσα σε δύο λεπτά
86' Δεύτερο γκολ για τον Κώτσιο στο ματς με κεφαλιά
Με κεφαλιά και τα τρία γκολ των γηπεδούχων
Στο 89' το ματς με τον Λεβαδειακό να έχει την κατοχή και τον Άρη που παίζει με δέκα παίκτες να αμύνεται
Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με τον Κονέ να μπαίνει στην περιοχή, αλλά το σουτ του πέρασε λίγο έξω
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Γουναρίδη για καθυστερήσεις