Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 1-0

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Ραδιοφωνικά από NovaΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο για την 9η αγωνιστική.
Οι "πράσινοι" θέλουν νίκη προκειμένου να μη χάσουν την επαφή με τις ομάδες που βρίσκονται μπροστά από αυτούς στον πίνακα, ενώ αντίστοιχος είναι και ο στόχος του Ατρομήτου.
Άλλωστε, τις δυο ομάδες τις χωρίζει μόλις ένας βαθμός, με τους φιλοξενούμενους να έχουν 11 και τον Παναθηναϊκό να ακολουθεί με 10.
Οι γηπεδούχοι θα παραταχθούν με Στιλ, Τριανταφυλλόπουλο, Μέντες, Ζέκα, Δώνη, Καρέλη, Νάνο, Μπούι, Ρισβάνη, Πράνιτς, Πέτριτς.
Από την άλλη ο Ατρόμητος θα ξεκινήσει με τους Τσέναμο, Ταυλαρίδη, Αγκουαζί, Ναπολεόνι, Τάτο, Νάστο, Καραμάνο, Ούμπιδες, Λαζαρίδη, Γκαρσία, Κοντοές.
Αναπληρωματικοί για τον Παναθηναϊκό είναι οι Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Κλωναρίδης, Λαγός, Ατζαγκούν, Μπεργκ και Μπούρμπος.
Και σε αυτό το ματς δεν ξεκινά ο προερχόμενος από τραυματισμό Μπεγκ, ο οποίος λογικά θα πάρει (ανάλογα και με την εξέλιξη του αγώνα) κάποια λεπτά συμμετοχής.
Στο ζέσταμα όλοι οι παίκτες του Παναθηναϊκού φορούσαν μπλουζάκια με το σύνθημα "Γήπεδο μόνο στη Λεωφόρο", κάτι που έγινε από όλες τις ομάδες του συλλόγου αυτό το σαββατοκύριακο.
Στον πάγκο του Ατρομήτου: Γκορμπούνοφ, Φυτανίδης, Γεωργίου, Παπάζογλου, Ταβάρες, Κιβρακίδης, Δημούτσος.
Περίπου 10.000 φίλοι του Παναθηναϊκού βρίσκονται αυτήν την ώρα στο "Απόστολος Νικολαΐδης".
Ο Γιάννης Αναστασίου εκτίει την ποινή αποκλεισμού του και το "τριφύλλι" θα καθοδηγηθεί από Βονόρτα και Ρούτερ.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες. Έφτασε η ώρα για την έναρξη του αγώνα.
1' Σέντρα στο ματς!
Μοιρασμένο το παιχνίδι ως τώρα, με αρκετή νευρικότητα και καμία από τις δύο ομάδες να μην έχει το πάνω χέρι.
10' Ωραία ενέργεια του Πέτριτς που καταλήγει όμως σε άψυχο σουτ που μπλοκάρει εύκολα ο Τσέναμο.
13' Σουτ του Ουμπιδες έξω από την περιοχή, κανένα πρόβλημα για τον Στιλ.
16' Προσπάθεια του Πράνιτς, με γροθιές αποκρούει ο Τσέναμο.
21' Ωραία κάθετη του Ζέκα και κίνηση... πίβοτ από τον Καρέλη, ο Τσέναμο διώχνει σε κόρνερ.
25' Λανθασμένη υπόδειξη του βοηθού που σημειώνει οφ σάιντ τον Ναπολεόνι.
27' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
Ο Πράνιτς βγάζει σέντρα με το δεξί (!), η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Λαζαρίδη και καταλήγει στα δίχτυα!
Εκνευρισμός μεταξύ των παικτών στο γήπεδο, μετά από μα κόντρα του Πέτριτς με τον Τσέναμο. Από μια κίτρινη σε Καραμάνο και Ρισβάνη.
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.
Ο Νάνο εκτέλεσε κόρνερ, ο Ρισβάνης σηκώθηκε κι έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε ξανά κόρνερ.
35' Τρομερή επέμβαση του Τσέναμο σε σουτ (μετά από κόρνερ) του Δώνη! Παραμένει το 1-0 για το "τριφύλλι".
Ενοχλήσεις στην κοιλιακή χώρα νιώθει ο Ρισβάνης, ξεκίνησε ζέσταμα ο Κουτρουμπής.
39' Κίτρινη κάρτα στον Μέντες.
42' Λάθος της πράσινης άμυνας, η μπάλα φτάνει στον Καραμάνο που θα μπορούσε να σουτάρει αλλά δεν το κάνει. Όταν γυρίζει προς τον Ναπολεόνι, ο Ρισβάνης -αν και τραυματίας- προλαβαίνει και δίώχνει.
43' Αυτή ήταν και η τελευταία προσπάθεια για τον αμυντικό του Παναθηναϊκού που θα αντικατασταθεί. Ο Κουτρουμπής στη θέση του.
45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους.
Δίκαια μπροστά στο σκορ (1-0) ο Παναθηναϊκός, ο οποίος καταφέρνει να πάει προηγούμενος στα αποδυτήρια για πρώτη φορά μετά τις 28 Σεπτεμβρίου όταν είχε νικήσει 1-0 τη Νίκη Βόλου.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Παπάζογλου αντί του Τάτου.
54' Ο πολύ σταθερός και σήμερα Στιλ λέει "'οχι" σε σουτ του Ναπολεόνι.
59' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος στη θέση του Αγκουαζί.
Έχει ανέβει αρκετά στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος. Φωνές από τον Ρούτερ για να ανέβουν οι παίκτες του Παναθηναϊκού στο γήπεδο.
63' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός στη θέση του Πέτριτς που τραυματίστηκε.
69' Σουτ του Καρέλη δεν βρίσκει στόχο.
70' Καλή προσπάθεια του Πράνιτς, μπλοκάρει σταθερά ο Τσέναμο.
71' Κίτρινη κάρτα στον Λαζαρίδη.
72' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν αντί του Πράνιτς.
76' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου στη θέση του Ουμπιδες.
79' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα, ενώ νωρίτερα είχε δει και ο Ταυλαρίδης.
81' Κι άλλη κίτρινη κάρτα, αυτήν τη φορά στον Γεωργίου.
82' Κεφαλιά του Λαγού, μπλοκάρει ο Τσέναμο.
85' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
Ατζαγκούν και Καρελης παίζουν ποδοβόλεϊ μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου και ο Έλληνας επιθετικός κάνει το 2-0.
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με σουτ του Γεωργίου να φεύγει λίγο άουτ.