Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την εκτός έδρας αναμέτρηση του Παναθηναϊκού απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.

18:51
Καλησπέρα σε όλους.
18:51
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό Βόλου, στην πρεμιέρα των πρασίνων στο Κύπελλο, όπου θέλουν τη νίκη για να ξεκινήσουν δυναμικά την υπεράσπιση του τίτλου τους.
18:52
Μία... μείξη απ' τον Αναστασίου στις επιλογές της ενδεκάδας του για τον αποψινό αγώνα.
18:52
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Στιλ, Μπούρμπος, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Χουχούμης, Λαγός, Πράνιτς, Ατζαγκούν, Μπαϊράμι, Πέτριτς, Κλωναρίδης.
18:52
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού Βόλου: Κολλίτσι, Ζέρης, Μακρυδημήτρης, Γιαλλούσης, Μαργαρίτης, Ρόκας, Πινάρες, Θέος, Ζέσους, Μπιτάνγκ, Κούτσι.
18:53
Στον πάγκο για τους πράσινους: Κοτσόλης, Δώνης, Καρέλης, Νάνο, Μπούι, Ρισβάνης, Ντίνας.
18:53
Στον πάγκο για τους ερυθρολεύκους: Κασμερίδης, Κορνελάτος, Μπάρμπας, Νικολιάς, Χιντζίδης, Διαμαντόπουλος, Μαρτίνεζ.
18:56
Ηλιόλουστος ο καιρός, υπάρχει κόσμος στο γήπεδο. Ελάχιστα λεπτά πριν την έναρξη.
18:59
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:00
Ένα ενδιαφέρον στοιχείο του αποψινού αγώνα είναι και η παρουσία του Στιλ κάτω απ' την εστία του Παναθηναϊκού και μιας πρώτης τάξεως να τον δούμε σε επίσημο ματς.
19:00
Ωραία ατμόσφαιρα απ' τους φίλους των ερυθρολεύκων.
19:01
Γιαλλούσης και Λαγός οι αρχηγοί των δύο ομάδων.
19:02
1' Σέντρα στον αγώνα
19:10
Ψηλά το πρέσινγκ απ' τους παίκτες του Παναθηναϊκού που προσπαθούν όσο περνάει η ώρα να γίνονται όλο και πιο πιεστικοί.
19:11
8' Πρώτη καλή στιγμή για τους πράσινους. Ωραίο σουτ του Πράνιτς, πέφτει στη γωνία του και διώχνει ο Κολλίτσι!
19:13
11' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
19:14
Ωραία κάθετη πάσα του Μπαϊράμι για τον Πέτριτς, αυτός θα σουτάρει, η μπάλα θα κοντράρει στον Κολλίτσι και ο Γιαλλούσης πάνω στην γραμμή με γυριστό σώζει την ομάδα του από βέβαιο γκολ!
19:14
Κεφάτος ο Παναθηναϊκός στα πρώτα λεπτά, έχει πλήρη υπεροχή, δείχνει να συνδυάζεται ωραία και έχει και δύο καλές στιγμές.
19:19
17' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό
19:21
Λάθος έξοδο του Κολλίτσι, με τον Γιαλλούση να μην διώχνει μακριά το γέμισμα και τον Ατζαγκούν να γίνεται κάτοχος της μπάλας στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με ψιλοκρεμαστό σουτ κάνει όμορφα το 1-0 υπέρ του τριφυλλιού.
19:24
20' Πρώτη φάση για τον Ολυμπιακό Βόλου, με τον Κούτσι να σουτάρει ψηλά άουτ από πλάγια θέση.
19:28
26' Ωραία ενέργεια του Πέτριτς που δίνει για τον Ατζαγκούν, αυτός σουτάρει αλλά ο Γιαλλούσης βάζει το σώμα του και κοντράρει την μπάλα.
19:30
28' Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς για ένα τράβηγμα φανέλας νωρίτερα.
19:31
29' Βολίδα του Πράνιτς από μακριά, έφυγε αρκετά άουτ η μπάλα
19:33
Μετά το γκολ που δέχθηκε ο Ολυμπιακός Βόλου έχει ανέβει με τους Μέσα και Μπιτάνγκ κυρίως, απ' την άλλη ο Παναθηναϊκός δείχνει να 'χει ρίξει λίγο ταχύτητα.
19:39
37' Εκτέλεση κόρνερ απ' τον Ολυμπιακό Βόλου, πολύ κακή έξοδο απ' τον Στιλ που δεν βρήκε μπάλα, αλλά την τελευταία στιγμή ο Πέτριτς έδιωξε με το κεφάλι προ του Μακρυδημήτρη!
19:40
Ενοχλήσεις νιώθει ο Πράνιτς μετά από ένα χτύπημα που δέχθηκε. Προσπαθεί να το πατήσει, αλλά για... καλό και για κακό ο Αναστασίου έχει ήδη σηκώσει Μπούι και Δώνη για να κάνουν ζέσταμα.
19:42
Έχει χάσει το ρυθμό του το ματς, με τον Παναθηναϊκό... να 'χει κάτσει στο υπέρ του προβάδισμα.
19:46
44' Από μακριά εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μπαϊράμι, φεύγει ψηλά πάνω απ' τα δοκάρια του Κολλίτσι η μπάλα.
19:46
44' Καλή στιγμή μετά από ώρα για το τριφύλλι. Ο Πέτριτς βγήκε απ' τα αριστερά, έδωσε στον Κλωναρίδη που βρέθηκε στην περιοχή του Ολυμπιακού, αλλά σε ετοιμότητα ο Κολλίτσι έβγαλε το σουτ.
19:48
45' Κίτρινη κάρτα στον Μέσα.
19:49
Ημίχρονο στο ΕΑΚ του Βόλου. Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 0-1.
20:06
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Με μια αλλαγή για τον Ολυμπιακό, αφού ο Κορνελάτος μπαίνει αντί του Θέου.
20:07
Σέντρα στην επανάληψη.
20:10
47' Φάση για τον Παναθηναϊκό με τον Κουτρουμπή να πιάνει αδύναμη κεφαλιά και τον Κολλίτσι με υπερένταση να διώχνει με τα χέρια
20:11
48' Εν κινήσει σουτ του Πινάρες, φεύγει πολύ άουτ η μπάλα.
20:12
Γρήγορο τέμπο και απ' τις δύο πλευρές στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.
20:13
51' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊράμι για θέατρο στην περιοχή του Ολ. Βόλου.
20:19
56' Επικίνδυνη προσπάθεια απ' τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Χουχούμη να.... χάνει τον Ζέρη, αλλά η σέντρα του απ' τα δεξιά σταμάτησε πάνω στους αμυντικούς του Παναθηναϊκού.
20:19
57' Βγήκε στην αντεπίθεση γρήγορα το τριφύλλι με τον Πέτριτς σε τετ-α-τετ με τον Κολλίτσι, αλλά δεν μπόρεσε να τσιμπήσει την μπάλα και στην κόντρα των δύο, αυτή έφυγε άουτ
20:20
Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.
20:22
Λάθος στο κέντρο απ' τους παίκτες του Παναθηναϊκού, βγήκαν οι ερυθρόλευκοι 3-3 στην κόντρα, αλλά η επιλογή του Μέσα για μια... γλυκιά σέντρα δεν του βγήκε.
20:23
61' Κίτρινη κάρτα στον Ζέρη για διαμαρτυρία, χτύπησε ξανά ο Πράνιτς που μάλλον θα γίνει αλλαγή.
20:25
Και τελικά μπαίνει στον αγώνα ο Μπούι αντί του Πράνιτς που δείχνει να κουτσαίνει.
20:26
63' Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο Νικολιάς αντί του Ρόκα.
20:27
65' Νέα αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Δώνη να μπαίνει αντί του Πέτριτς.
20:29
67' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!
20:30
Είδε... κενό στην άμυνα του Ολυμπιακού ο Δώνης που έδωσε εξαιρετικά στον Μπούι κι εκείνος ουσιαστικά στην πρώτη του επαφή με την μπάλα πιάνει καλό σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Κολλίτσι!
20:32
Φτάσαμε στο 70'. Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται πάντα μπροστά στο σκορ, χάρη στο γκολ του Ατζαγκούν απ' το 17'.
20:32
70' Ωραία προσωπική ενέργεια του Μπαϊράμι απ' τα αριστερά, αλλά το γύρισμά του -αφότου μπήκε στην περιοχή του Ολυμπιακού- δεν ήταν καλό και μπλόκαρε ο Κολλίτσι.
20:37
75' Κίτρινη κάρτα στον Μπιτάνγκ για να σταματήσει τον Χουχούμη.
20:38
75' Κλείνει τις αλλαγές του Παναθηναϊκού με τον Καρέλη να μπαίνει αντί του Μπαϊράμι.
20:39
77' Τρίτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Με τον Διαμαντόπουλο αντί του Κούτσι.
20:43
80' Μεγάλη επέμβαση του Στιλ σε δύσκολο σουτ στη γωνιά απ' τον Πινάρες!
20:46
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Καρέλη να βγαίνει τετ-α-τετ -μετά από εξαιρετική μπαλιά του Μπούι- αλλά να αστοχεί από πλεονεκτική θέση!
20:52
90' Μακρινό σουτ του Λαγού, αρκετά άστοχο.
20:55
Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.
20:57
Λήξη του αγώνα. Ο Παναθηναϊκός παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0 απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου. Σκόρερ ο Ατζαγκούν.