Παρακολουθήστε σε real time τον επαναληπτικό του Παναθηναϊκός-Μίντιλαντ στη Δανία!

20:42
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό του Παναθηναϊκού με τη Μίντιλαντ.
20:42
Μετά το 4-1 της Λεωφόρου, χρειάζεται να... αυτοκτονήσει ο Παναθηναϊκός για να μην βρεθεί στην αυριανή κλήρωση των ομίλων του Europa League.
20:43
Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Σίλντενφελντ, Ρισβάνης, Μπούρμπος, Μέντες, Λαγός, Ζέκα, Ατζαγκούν, Νάνο, Πράνιτς, Καρέλης.
20:43
Μίντιλαντ: Χάουγκαρντ, Λάρσεν, Λαούριντσεν, Γιένσεν, Ρόμερ, Σπαρβ, Πόουλσεν, Άντερσον, Λάρσεν, Σίστο, Χασάν.
20:46
Υπενθυμίζεται πως ο Μπεργκ είναι εκτός λόγω τραυματισμού, ο Τριανταφυλλόπουλος είναι τιμωρημένος και ο Πέτριτς εξίσου ανέτοιμος.
20:47
Στον πάγκο για τη Μίντιλαντ: Χάιντσε, Ντίκο, Ονουάτσου, Ουζοτσούκου, Ίγκμπουν.
20:48
Στον πάγκο για το τριφύλλι: Στιλ, Κουτρουμπής, Σπυρόπουλος, Κλωναρίδης, Δώνης, Μπούι, Ντίνας
20:56
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο.
20:57
Χαρά... Θεού στη Δανία, φυσικά ακόμα δεν έχει βραδιάσει εκεί.
20:57
Ωραία ατμόσφαιρα απ' τον κόσμο των γηπεδούχων, υπάρχουν κενές θέσεις βέβαια. Λίγοι φίλοι του Παναθηναϊκού στο γήπεδο.
21:00
1' Έναρξη του αγώνα, στη σέντρα το τριφύλλι
21:02
Όπως φαίνεται ο Παναθηναϊκός παίζει με 4-2-3-1. Τους Νάνο, Σίλντενφελντ, Ρισβάνη και Μπούρμπο στην άμυνα. Τον Λαγό δίπλα στον Μέντες, μπροστά τους σε ελεύθερο ρόλο ο Ατζαγκούν, με τον Ζέκα στα δεξιά, τον Πράνιτς στα αριστερά και ουσιαστικά στην κορυφή της επίθεσης είναι ο Καρέλης.
21:03
3' Πρώτο στημένο για τη Μίντιλαντ, με τον Κοτσόλη να βγαίνει με γροθιές και να απομακρύνει το γέμισμα.
21:05
5' Ο Μπούρμπος έβαλε σωστά το σώμα του μπροστά απ' τον Λάρσεν και δεν τον άφησε να σουτάρει στην περιοχή μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, μετά την κάθετη που βγήκε για τον άσο της Μίντιλαντ.
21:06
7' Καλή στιγμή για τη Μίντιλαντ! Δύο συνεχόμενα σουτ των Δανών μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, με τους παίκτες του τριφυλλιού (αρχικά τον Πράνιτς πάνω στη γραμμή σχεδόν) να βάζουν τα σώματά τους και να διώχνουν την μπάλα.
21:09
Ο Παναθηναϊκός δεν πατάει καλά στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Δανούς να 'χουν την κατοχή της μπάλας και να πιέζουν.
21:10
10' Συρτό-αδύναμο σουτ του Χασάν, φεύγει αρκετά άουτ η μπάλα.
21:15
15' Πολύ καλή στιγμή για τη Μίντιλαντ! Ωραίο διαγώνιο σουτ του Χασάν, φεύγει μόλις άουτ η μπάλα!
21:16
17' Τελευταία στιγμή ο Νάνο βάζει το πόδι του και αποτρέπει απ' τον Χασάν να κάνει από κοντά την προβολή για γκολ.
21:17
Κακός ο Παναθηναϊκός μέχρι στιγμής, ουσιαστικά δεν έχει μπει στο ματς...
21:20
21' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
21:21
Πρώτη απόπειρα για τον Παναθηναϊκό να επιτεθεί, με τον Ατζαγκούν να... τσιμπάει την μπάλα και να βγαίνει τετ-α-τετ, αλλά το πλασέ του ήταν κακό και ουσιαστικά... σημάδεψε πάνω στον τερματοφύλακα της Μίντιλαντ.
21:28
28' Άστοχο το σουτ του Λάρσεν, φεύγει πολύ άουτ η μπάλα.
21:30
Παραμένει το 0-0 στη Δανία (4-1 υπέρ του Παναθηναϊκού το πρώτο ματς). Λίγο βελτιωμένος ο Παναθηναϊκός,αλλά και πάλι δεν μπορεί να ελέγξει το ρυθμό, ούτε να αποκτήσει κατοχή της μπάλας.
21:35
34' Ο Καρέλης έφευγε στην επίθεση, του 'γινε φάουλ, αλλά δεν έδωσε τίποτα ο διαιτητής.
21:35
35' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό και φάουλ απ' τα δεξιά για τη Μίντιλαντ, όπως επιτίθεται.
21:35
Βγήκε ο Κοτσόλης και με γροθιές έδιωξε την μπάλα.
21:39
39' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Νάνο απ' τα αριστερά, πήγε να μπει στην τροχιά της μπάλας ο Σίλντενφελντ, αλλά δεν την ακούμπησε.
21:46
Ημίχρονο στη Δανία. Παναθηναϊκός και Μίντιλαντ είναι στο 0-0, με τους παίκτες του Αναστασίου να μην έχουν καλή εικόνα, αλλά αυτό που μετράει είναι πως έχουν την πρόκριση στα χέρια τους. Απέχουν ουσιαστικά 45 λεπτά.
22:01
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.
22:02
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
22:03
Μια αλλαγή για τη Μίντιλαντ, με τον Ονουάτσου να μπαίνει αντί του Λάρσεν.
22:04
47' Επικίνδυνη σέντρα απ' τους Δανούς, φεύγει παράλληλα απ' την εστία του Κοτσόλη.
22:08
Η Μίντιλαντ συνεχίζει να 'χει την κατοχή της μπάλας, τον Παναθηναϊκό να μην δείχνει ιδιαίτερη διάθεση και να παραμένει το 0-0.
22:11
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ
22:12
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Νάνο, που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης και κάνει το 0-1 για τον Παναθηναϊκό... τελειώνοντας μια και καλή την υπόθεση πρόκριση.
22:14
57' Μεγάλη φάση για τη Μίντιλαντ
22:14
Με τον ίδιο τρόπο θέλησε να «απαντήσει» η Μίντιλαντ, αλλά ο Κοτσόλης έβγαλε εντυπωσιακά την εκτέλεση φάουλ του Σίστο!
22:15
59' Αλλαγή για την Μίντιλαντ. Μέσα ο Ιγκμπούν, έξω ο Άντερσον.
22:17
60' Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός αποχωρεί και στην θέση του μπαίνει ο Μπούι.
22:18
62' Φοβερή φάση για τη Μίντιλαντ!
22:19
Πάνω στη γραμμή ο Μπούι απομάκρυνε με το κεφάλι και κράτησε το 1-0 υπέρ του τριφυλλιού.
22:22
65' Αλλαγή για το τριφύλλι. Ο Κλωναρίδης αντί του Καρέλη.
22:23
67' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης έδωσε ωραία στον Ατζαγκούν, αφύλαχτος ο Νιγηριανός από καλή θέση, σημαδεύει αρκετά άουτ.
22:27
70' Καλό σουτ του Σίστο, αλλά η μπάλα άουτ, με τον Κοτσόλη να ελέγχει τη φάση.
22:29
72' Πέναλτι για τη Μίντιλαντ
22:29
Ο Σίλντενφελντ ανέτρεψε τον Χασάν και οι Δανοί έχουν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν.
22:30
73' Ισοφαρίζει σε 1-1 η Μίντιλαντ, με τον Ίγκμπουν να στοχεύσει στη γωνία και παρά την προσπάθεια του Κοτσόλη να ευστοχεί.
22:30
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ
22:31
Με τη... σέντρα, ο Κλωναρίδης κάνει εξαιρετική ενέργεια απ' τα αριστερά, συγκλίνει και με πολύ όμορφο πλασέ κάνει το 1-2 και ξαναδίνει προβάδισμα στον Παναθηναϊκό!
22:34
77' Αλλαγή για τη Μίντιλαντ. Μέσα ο Ιζούνα, έξω ο Σπαρβ.
22:36
79' Αλλαγή τελευταία για τους πράσινους. Ο Δώνης μπαίνει στη θέση του Μέντες.
22:39
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Τυπική διαδικασία το υπόλοιπο του αγώνα.
22:42
86' Γυριστό αδύναμο του Ατζαγκούν, μπλοκάρει ο αντίπαλος γκολκίπερ.
22:49
92' Νέα επέμβαση του Κοτσόλη σε σουτ του Ίγκμπουν.
22:50
Τέλος στον αγώνα. Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη επί της Μίντιλαντ με σκορ 2-1 και σε συνδυασμό με το 4-1 του πρώτου αγώνα στη Λεωφόρο επιστρέφει στους ομίλους του Europa League. Νάνο και Κλωναρίδης οι σκόρερ. Την Παρασκευή η κλήρωση.