Παναιτωλικός-Πανθρακικός 3-1

Νίκη με ανατροπή για τον εξαιρετικό Παναιτωλικό που επικράτησε 3-1 του Πανθρακικού
Καλό μεσημέρι σε όλους
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι που ανοίγει την αυλαία της 20ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Πανθρακικό.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Παναιτωλικός: Ράφαελ, Γκόλιας, Κούσας, Καμαρά, Θεοδωρίδης, Σίλβα Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Γκάλο, Μπούντιμιρ, Μπακάκης, Μπικέι
Πανθρακικός: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Εμπόου, Τζάνης, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Μακρυδημήτρης, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Ιγκόρ
Στον πάγκο για τα «καναρίνια»: Σφακιανάκης, Κουτρομάνος, Μελισσάς, Νταλμά, Γοδόι, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπόγιοβιτς
Στον πάγκο για τους Θρακιώτες: Πασχαλάκης, Τριανταφύλλου, Χασομέρης, Μολίνα, Ρίζος, Καθάριος, Ζος
Αφεντικό μέσα στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός που παραμένει αήττητος κι ενώ έχει κάμψει την αντίσταση ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού μεταξύ άλλων.
Στην όγδοη θέση ο Παναιτωλικός με 24 βαθμούς, τρεις περισσότερους ο Πανθρακικός που είναι έκτος!
Μεγάλη απώλεια της τελευταίας στιγμής για τον Πανθρακικό, καθώς ο Κάσες ανέβασε πυρετό κι αποκλείστηκε.
1' Σέντρα στο Αγρίνιο!
4' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Εμπόου έπιασε την κεφαλιά από κοντά και δίχως να αφήσει περιθώρια αντίδρασης έγραψε το 1-0 υπέρ του Πανθρακικού!
Δεύτερο τέρμα που δέχεται εντός έδρας ο Παναιτωλικός στην φετινή σεζόν!
8' Ο Γκάλο εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπικέι έπιασε την κεφαλιά, όμως δεν ήταν τόσο δυνατή κι ο Σέρεμετ μπλόκαρε στη γωνία του
Ο Παναιτωλικός έχει αναλάβει τα ηνία του αγώνα, προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα του Πανθρακικού
14' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό, με τον Ιγκόρ να φεύγει στην αντεπίθεση, αλλά το σουτ του δεν ήταν πολύ καλό και ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού μπλόκαρε την μπάλα
17' Δυνατό σουτ του Σφακιανάκη μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού, πάνω στα σώματα η μπάλα
19' Σωτήρια επέμβαση του Σαρακατσάνου που έδιωξε την μπάλα προτού αυτή φτάσει στον Καμαρά κι ενώ ο τελευταίος ήταν έτοιμος να "εκτελέσει".
24' Καλό σουτ του Θεοδοωρίδη, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Σέρεμετ
Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι παίκτες του Πανθρακικού σε μια φάση του Τζανή με τον Μπικέι, ωστόσο ο διαιτητής έχει δίκιο που έδειξε να συνεχιστεί το ματς
33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκάλο, φεύγει άουτ η μπάλα
35' Καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι, με τον Τζάνη να κάνει την προβολή, αλλά ο Ράφαελ είπε "όχι".
Κίτρινη κάρτα στον Σίλβα Τζούνιορ
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
Ο Θεοδωρίδης εκτελεί απευθείας το φάουλ, ο Σέρεμετ αποκρούει κι ενώ η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι καταλήγει σε κόρνερ!
43' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
Ο Γκόλιας βγήκε τετ-α-τετ με τον Σέρεμετ, όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Πανθρακικού, που το έβγαλε
45+2' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπούντιμιρ
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Ο Πανθρακικός προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού, σε ένα όμορφο παιχνίδι με αρκετές φάσεις. Μετά το 25' ανέβηκαν πολλοί οι γηπεδούχοι που έχασαν 2-3 κλασικές ευκαιρίες.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
Με τους ίδιους 11 οι δύο ομάδες.
48' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο
52' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
Ο Μπούντιμιρ έστρωσε την μπάλα για τον Θεοδωρίδη εκείνος ούτε που δίστασε να δοκιμάσει το πόδι του και δικαιώθηκε, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Πανθρακικού για το 1-1!
56' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης μπαίνει αντί του Ιγκόρ
Τον πλήρη έλεγχο έχει ο Παναιτωλικός στο δεύτερο μέρος.
61' Κίτρινη κάρτα στον Χασομέρη
64' Σουτ του Καμαρά, φεύγει ψηλά η μπάλα. Κακός ο Πανθρακικός στο δεύτερο μέρος
65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο νεοαποκτηθείς Νταλμά αντί του Γκόλια
67' Μπέρδεμα στην άμυνα του Πανθρακικού, όμως τελευταία στιγμή απομάκρυναν την μπάλα μετά από σουτ του Καμαρά
70' Σουτ από τον Νταλμά, φεύγει λίγο διπλά από το δεξί δοκάρι του Σέρεμετ η μπάλα
73' Μετά από ώρα σουτ για τον Πανθρακικό, με τον Τζάνη να το κάνει απ' τα αριστερά, δίχως να απειλήσει ιδιαίτερα τον Ράφαελ.
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Γοδόι αντί του Σίλβα Τζούνιορ
78' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά έκανε το σουτ με το αριστερό μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού, δεν βρίσκει στόχο
78' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μπόγιοβιτς, έξω ο Μπούντιμιρ
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό
Ανενόχλητος ο Λαδάκης πιάνει την κεφαλιά στην περιοχή του Παναιτωλικού, με τον Ράφαελ να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση και να κρατά το 1-1.
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο
83' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
Φοβερό σουτ από τον Θεοδωρίδη που πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του και κάνει την ανατροπή για τον Παναιτωλικό!
86' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μολίνα αντί του Μακρυδημήτρη
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Τέσσερα τα επιπλέον λεπτά!
90+1' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
Ωραία ενέργεια του Νταλμά, απέφυγε τον Εμπόου και με ιδανικό πλασέ κάνει το 3-1!
Τέλος στον αγώνα
Ο Παναιτωλικός κάνει την ανατροπή κόντρα στον Πανθρακικό και με σκορ 3-1 παίρνει τη νίκη. Δύο γκολ ο Θεοδωρίδης.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια σε όλους.