Παναιτωλικός-Πανθρακικός 3-1

Νίκη με ανατροπή για τον εξαιρετικό Παναιτωλικό που επικράτησε 3-1 του Πανθρακικού

14:48
Καλό μεσημέρι σε όλους
14:48
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι που ανοίγει την αυλαία της 20ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Πανθρακικό.
14:49
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
14:49
Παναιτωλικός: Ράφαελ, Γκόλιας, Κούσας, Καμαρά, Θεοδωρίδης, Σίλβα Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Γκάλο, Μπούντιμιρ, Μπακάκης, Μπικέι
14:50
Πανθρακικός: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Εμπόου, Τζάνης, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Μακρυδημήτρης, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Ιγκόρ
14:52
Στον πάγκο για τα «καναρίνια»: Σφακιανάκης, Κουτρομάνος, Μελισσάς, Νταλμά, Γοδόι, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπόγιοβιτς
14:52
Στον πάγκο για τους Θρακιώτες: Πασχαλάκης, Τριανταφύλλου, Χασομέρης, Μολίνα, Ρίζος, Καθάριος, Ζος
14:53
Αφεντικό μέσα στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός που παραμένει αήττητος κι ενώ έχει κάμψει την αντίσταση ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού μεταξύ άλλων.
14:54
Στην όγδοη θέση ο Παναιτωλικός με 24 βαθμούς, τρεις περισσότερους ο Πανθρακικός που είναι έκτος!
15:01
Μεγάλη απώλεια της τελευταίας στιγμής για τον Πανθρακικό, καθώς ο Κάσες ανέβασε πυρετό κι αποκλείστηκε.
15:01
1' Σέντρα στο Αγρίνιο!
15:05
4' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!
15:06
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Εμπόου έπιασε την κεφαλιά από κοντά και δίχως να αφήσει περιθώρια αντίδρασης έγραψε το 1-0 υπέρ του Πανθρακικού!
15:07
Δεύτερο τέρμα που δέχεται εντός έδρας ο Παναιτωλικός στην φετινή σεζόν!
15:08
8' Ο Γκάλο εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπικέι έπιασε την κεφαλιά, όμως δεν ήταν τόσο δυνατή κι ο Σέρεμετ μπλόκαρε στη γωνία του
15:12
Ο Παναιτωλικός έχει αναλάβει τα ηνία του αγώνα, προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα του Πανθρακικού
15:16
14' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό, με τον Ιγκόρ να φεύγει στην αντεπίθεση, αλλά το σουτ του δεν ήταν πολύ καλό και ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού μπλόκαρε την μπάλα
15:19
17' Δυνατό σουτ του Σφακιανάκη μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού, πάνω στα σώματα η μπάλα
15:20
19' Σωτήρια επέμβαση του Σαρακατσάνου που έδιωξε την μπάλα προτού αυτή φτάσει στον Καμαρά κι ενώ ο τελευταίος ήταν έτοιμος να "εκτελέσει".
15:25
24' Καλό σουτ του Θεοδοωρίδη, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Σέρεμετ
15:30
Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι παίκτες του Πανθρακικού σε μια φάση του Τζανή με τον Μπικέι, ωστόσο ο διαιτητής έχει δίκιο που έδειξε να συνεχιστεί το ματς
15:34
33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκάλο, φεύγει άουτ η μπάλα
15:36
35' Καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι, με τον Τζάνη να κάνει την προβολή, αλλά ο Ράφαελ είπε "όχι".
15:41
Κίτρινη κάρτα στον Σίλβα Τζούνιορ
15:41
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
15:41
Ο Θεοδωρίδης εκτελεί απευθείας το φάουλ, ο Σέρεμετ αποκρούει κι ενώ η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι καταλήγει σε κόρνερ!
15:44
43' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
15:45
Ο Γκόλιας βγήκε τετ-α-τετ με τον Σέρεμετ, όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Πανθρακικού, που το έβγαλε
15:48
45+2' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπούντιμιρ
15:49
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Ο Πανθρακικός προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού, σε ένα όμορφο παιχνίδι με αρκετές φάσεις. Μετά το 25' ανέβηκαν πολλοί οι γηπεδούχοι που έχασαν 2-3 κλασικές ευκαιρίες.
16:06
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
16:06
Με τους ίδιους 11 οι δύο ομάδες.
16:09
48' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο
16:13
52' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
16:14
Ο Μπούντιμιρ έστρωσε την μπάλα για τον Θεοδωρίδη εκείνος ούτε που δίστασε να δοκιμάσει το πόδι του και δικαιώθηκε, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Πανθρακικού για το 1-1!
16:17
56' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης μπαίνει αντί του Ιγκόρ
16:19
Τον πλήρη έλεγχο έχει ο Παναιτωλικός στο δεύτερο μέρος.
16:22
61' Κίτρινη κάρτα στον Χασομέρη
16:24
64' Σουτ του Καμαρά, φεύγει ψηλά η μπάλα. Κακός ο Πανθρακικός στο δεύτερο μέρος
16:26
65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο νεοαποκτηθείς Νταλμά αντί του Γκόλια
16:28
67' Μπέρδεμα στην άμυνα του Πανθρακικού, όμως τελευταία στιγμή απομάκρυναν την μπάλα μετά από σουτ του Καμαρά
16:32
70' Σουτ από τον Νταλμά, φεύγει λίγο διπλά από το δεξί δοκάρι του Σέρεμετ η μπάλα
16:34
73' Μετά από ώρα σουτ για τον Πανθρακικό, με τον Τζάνη να το κάνει απ' τα αριστερά, δίχως να απειλήσει ιδιαίτερα τον Ράφαελ.
16:35
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Γοδόι αντί του Σίλβα Τζούνιορ
16:38
78' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά έκανε το σουτ με το αριστερό μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού, δεν βρίσκει στόχο
16:39
78' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μπόγιοβιτς, έξω ο Μπούντιμιρ
16:40
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό
16:40
Ανενόχλητος ο Λαδάκης πιάνει την κεφαλιά στην περιοχή του Παναιτωλικού, με τον Ράφαελ να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση και να κρατά το 1-1.
16:42
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο
16:43
83' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
16:45
Φοβερό σουτ από τον Θεοδωρίδη που πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του και κάνει την ανατροπή για τον Παναιτωλικό!
16:46
86' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μολίνα αντί του Μακρυδημήτρη
16:51
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Τέσσερα τα επιπλέον λεπτά!
16:52
90+1' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
16:54
Ωραία ενέργεια του Νταλμά, απέφυγε τον Εμπόου και με ιδανικό πλασέ κάνει το 3-1!
16:55
Τέλος στον αγώνα
16:55
Ο Παναιτωλικός κάνει την ανατροπή κόντρα στον Πανθρακικό και με σκορ 3-1 παίρνει τη νίκη. Δύο γκολ ο Θεοδωρίδης.