Παρακολουθήστε σε real time από το spor-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Νιγηρία-Αργεντινή, για τον 6ο όμιλο.

Καλησπέρα από το sport-fm.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Νιγηρία-Αργεντινή, για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική των ομίλων.
Νιγηρία (Στέφεν Κέσι): Ενιάμα, Γιόμπο, Άμπροουζ, Μούσα, Οντεμβίγκι, Εμενίκε, Μίκελ, Οσανίουα, Ονάζι, Μπαμπατούντε, Ομερούο.
18:46
Αργεντινή (Αλεχάντρο Σαμπέγια): Ρομέρο, Γκαράι, Ζαμπαλέτα, Γκάγκο, Ντι Μαρία, Ιγκουαΐν, Μέσι, Μασεράνο, Ρόχο, Φερνάντεζ, Αγουέρο
18:52
Η Αργεντινή δεν έπεισε με την απόδοσή της, στους δύο πρώτες αγώνες, αλλά έκανε το απόλυτο και βρίσκεται αγκαλιά με την πρώτη θέση του 6ου ομίλου.
18:54
Η Νιγηρία με τέσσερις βαθμούς έχει τις περισσότερες πιθανότητες να την ακολουθήσει στον επόμενο γύρο.
18:56
Απειλείται μόνο από το Ιράν, που θέλει πάση θυσία τη νίκη απέναντι στην ήδη αποκλεισμένη Βοσνία.
19:00
1' Έναρξη του αγώνα.
19:03
3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, 1-0!
19:05
Ο Μασεράνο έβγαλε μπαλιά ακριβείας για τον Ντι Μαρία, το δυνατό σουτ που έπιασε σταμάτησε στο δεξί δοκάρι, και ο Μέσι στην επαναφορά με κεραυνό τίναξε τα δίχτυα!
19:05
4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΓΗΡΙΑ, 1-1!
19:06
Το πέτυχε ο Μούσα με όμορφο φαλτσαριστό σουτ!
19:08
Ξεκίνημα φωτιά στον αγώνα!
19:10
9' Ευκαιρία για την Αργεντινή! Ο Μέσι τροφοδότησε τον Ιγκουαϊν στην περιοχή, πέρασε τον Ενιεάμα αλλά από πλάγια θέση πλάσαρε λίγο άουτ.
19:11
Παρόλο που δεν υποδείχτηκε από τον επόπτη, ο Ιγκουαϊν ξεκίνησε από θέση οφσάιντ.
19:16
15' Ο Ενιεάμα μπλόκαρε το διαγώνιο σουτ του Αγουέρο.
19:21
20' Ο Οσανίουα μπήκε στην πορεία του φάουλ που εκτέλεσε ο Μέσι, αλλά δεν έβαλε σε κίνδυνο την ομάδα του.
19:23
Στο άλλο ματς του ομίλου η Βοσνία ανοίγει το σκορ στην αναμέτρηση με το Ιράν.
19:27
25' Συρτό σουτ του Ντι Μαρία, κάνει την προβολή ο Μέσι για να μπει με την μπάλα στα δίχτυα, αλλά για λίγα εκατοστά δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της.
19:30
30' Ο Ενιεάμα πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει με υπερένταση το σουτ του Ντι Μαρία!
19:37
37' Αναγκαστική αλλαγή για την Αργεντινή.
19:38
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Αγουέρο. Πέρασε στη θέση του ο Λαβέτσι.
19:44
44' O Ενιεάμα έδιωξε με τις γροθιές την εκτέλεση φάουλ του Μέσι!
19:46
45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, 2-1!
19:46
Κι αυτό από τον Μέσι!
19:47
Με άπιαστη εκτέλεση φάουλ!
19:47
45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
20:04
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:07
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΓΗΡΙΑ, 2-2!
20:08
Ο Μούσα είναι ο δράστης της ισοφάρισης, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα!
20:08
Με άψογο τελείωμα μέσα από την περιοχή.
20:09
50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, 3-2!
20:10
Απίστευτο! Μέσα σε λίγα λεπτά, ο Ρόχο με προβολή, δίνει ξανά το προβάδισμα στη "μπιανκοσελέστε"!
20:11
Τρομερό ματς ως τώρα!
20:14
55' Χαμένη ευκαιρία για την Αργεντινή! Ο Ιγκουαϊν πλασάρει πάνω στον Ενιεάμα!
20:19
59' Άλλη μια καλή στιγμή για τους Αργεντινούς! Ο Μέσι με προβολή έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι!
20:22
62' Φάση διαρκείας για τη Νιγηρία, ο Μίκελ σουτάρει πάνω στον Ρομέρο.
20:23
63' Αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Μέσι δίνει το περιβραχιόνιο στον Μασεράνο και στη θέση του περνάει ο Άλβαρες.
20:25
66' Αλλαγή για τη Νιγηρία. Ο Ουτσέμπο πέρασε στη θέση του Μπαμπατούντε.
20:37
78' Χαμένη ευκαιρία για την Αργεντινή! Ο Ενιεάμα σταμάτησε το εξ επαφής σουτ του Λαβέτσι!
20:40
80' Ο Ντι Μαρία σηκώθηκε για την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει λίγα εκατοστά πάνω από την εστία.
20:40
80' Αλλαγή για τη Νιγηρία. Ο Νουαφόρ πέρασε στη θέση του Οντεμβίγκι.
20:48
Στα τελευταία λεπτά του αγώνα βρισκόμαστε, πάντα η Αργεντινή προηγείται 3-2 της Νγηρίας.
20:50
90' Αλλαγή για την Αργεντινή. Έξω ο Ιγκουαΐν, μέσα ο Μπίλια.
20:53
Λήξη του αγώνα. Η Αργεντινή επικράτησε 3-2 της Νιγηρίας με τον Μέσι να πετυχαίνει δύο γκολ.