Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ιράν

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Βοσνία-Ιράν για την τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

18:49
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ιράν για την τρίτη αγωνιστική του 7ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
18:50
Παιχνίδι με μονόπλευρο ενδιαφέρον αφού μόνο το Ιράν έχει ελπίδες πρόκρισης, ενώ η Βοσνία θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα για να μην φύγει δίχως πόντο από τη διοργάνωση.
18:50
Στο άλλο ματς του 7ου ομίλου διασταυρώνουν τα ξίφη τους Αργεντινή και Ιράν.
18:51
Στη βαθμολογία, πρώτη είναι η Αργεντινή με 6 βαθμούς και ακολουθεί η Νιγηρία με 4. Πράγμα που σημαίνει πως μια ισοπαλία στέλνει και τις δύο ομάδες στην επόμενη φάση.
18:52
Ακολουθεί το Ιράν με 1, ενώ η Βοσνία ακόμη δεν έχει κάνει "σεφτέ".
18:53
Για να περάσουν οι Ασιάτες χρειάζονται νίκη επί της Βοσνίας και το ίδιο να κάνει η Αργεντινή επί της Νιγηρίας ώστε να φτάσουν τους Αφρικανούς στους 4 βαθμούς και να τους ξεπεράσουν στη συνολική διαφορά τερμάτων.
18:56
Η Βοσνία ξεκινά με τους Μπέγκοβιτς, Βρσάλιεβιτς, Σπάχιτς, Κολάσιντας, Μπέσιτς, Πιάνιτς, Ιμπίσεβιτς, Τζέκο, Σούσιτς, Σούνιτς, Χάντζιτς.
18:56
Και αναπληρωματικοί είναι οι Φέιζιτς, Άβντουκιτς, Μπίτσακσιτς, Βράνιες, Μισίμοβιτς, Μούιτζα, Λούλιτς, Ίμπρισιτς, Μεντούγιανιν, Βίσκα, Χαϊροβιτς, Σαλίχοβιτς
18:56
Οι πρώτοι έντεκα του Ιράν είναι οι Χαγκιγκί, Χαΐ Σαφί, Χοσεϊνί, Αμίρχοσεϊν, Νεγκουνάμ, Μασούντ, Αντρανίκ, Μονταζερί, Ρεζά, Ντετζάγκα, Μεχρντάντ.
18:57
Στον πάγκο κάθονται οι Αχμαντί, Νταβαρί, Χεϊνταρί, Ρ. Χαγκιγκί, Αλιρεζά, Καρίμ, Γκασέμ, Μαχινί, Αχμάντ, Μπαχτιάρ, Μπεϊκζαντέχ, Μπεϊτασούρ.
19:00
1' Σέντρα στο ματς με τη Βοσνία.
19:03
Καμία καλή στιγμή στο ματς μέχρι τώρα, αλλά για τους Ιρανούς τα καλά νέα έρχονται από το άλλο παιχνίδι όπου με γκολ του Μέσι η Αργεντινή είναι μπροστά 1-0.
19:04
4' Προσπάθεια του Τζέκο, αποκρούει σε κόρνερ ο Χαγκιγκί.
19:05
Κι όμως, η Νιγηρία ισοφαρίζει στο άλλο παιχνίδι την Αργεντινη!
19:05
Μάλλον παρακολουθούμε το λάθος ματς!!!
19:11
Πιο ζωηρή η Βοσνία στο πρώτο δεκάλεπτο παρά το γεγονός πως οι Ιρανοί είναι εκείνοι που θέλουν τη νίκη.
19:21
Στον ίδιο ρυθμό συνεχίζεται το παιχνίδι, με τη Βοσνία να ελέγχει απόλυτα το ματς και να έχει κατοχή άνω του 70%.
19:23
23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΣΝΙΑ, 1-0.
19:24
Ο Τζέκο πήρε την μπάλα πολύ πριν την περιοχή του Ιράν, έπιασε το σουτ (και κοιμώμενους αμυντικούς και τερματοφύλακα) κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:26
25' Μια ανάσα από την ισοφάριση φτάνει το Ιράν, όμως η προσπάθεια του Μασούντ σταματά στο δοκάρι!
19:31
31' Νέα καλή φάση για το Ιράν που σταματά επειδή τρεις παίκτες βρίσκονταν σε θέση οφσάιντ.
19:31
Προσπαθούν να απαντήσουν οι Ασιάτες που έχουν ανεβάσει την απόδοσή τους μετά το γκολ που δέχτηκαν.
19:46
Στο μεταξύ, στο άλλο ματς ο Μέσι σκοράρει ξανά και δίνει προβάδισμα στην Αργεντινή με 2-1.
19:48
45'+3' Λήξη του ημιχρόνου, μπροστά στο σκορ η Βοσνία με 1-0 χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Τζέκο.
20:04
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος.
20:06
Με μια αλλαγή αρχίζουν οι Ιρανοί, αφού στο ματς πέρασε ο Χεϊνταρί στη θέση του Μασούντ.
20:07
Κι άλλο γκολ (όχι εδώ) αφού η Νιγηρία ισοφαρίζει σε 2-2 την Αργεντινή.
20:09
Και ναι, η Αργεντινή κάνει το 3-2!
20:10
Αντίθετα, στο δεύτερο ημίχρονο του Βοσνία-Ιράν δεν υπάρχει υποψία φάσης...
20:17
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΣΝΙΑ ΚΑΙ 2-0!
20:19
Λάθος των Ιρανών έξω από την περιοχή τους και η μπάλα φτάνει στον Πιάνιτς που με ψύχραιμο πλασέ σκοράρει.
20:20
61' Αλλαγή για τη Βοσνία. Ο Βράνιες στη θέση του Χάτζιτς.
20:22
63' Αλλαγή και για το Ιράν. Ο Αλιρεζά θα μπει στη θέση του Χαϊ Σαφί.
20:26
68' Νέα αλλαγή για το Ιράν. Ο Καρίμ αντί του Ντετζάγκα.
20:36
78' Κίτρινη κάρτα στον Μπέσιτς.
20:38
79' Αλλαγή για τη Βοσνία. Ο Σαλίχοβιτς μπαίνει αντί του Σούσιτς.
20:39
81' Καλή προσπάθεια του Αλιρεζά, η μπάλα κόρνερ.
20:40
82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΙΡΑΝ!
20:41
Ο Ρεζά καταφέρνει να βρει δίχτυα και σημειώνει το πρώτο γκολ του Ιράν σε αυτό το Μουντιάλ.
20:42
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΣΝΙΑ! 3-1.
20:43
Ούτε ένα λεπτό δεν πρόλαβαν να χαρούν οι Ιρανοί, καθώς με τη σέντρα ο Βρσάλιεβιτς βγαίνει στην αντεπίθεση και σημαδέψει σωστα.
20:43
84' Αλλαγή για τη Βοσνία. Ο Βίστσα αντί του Τζέκο.
20:49
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
20:54
90'+3' Λήξη του αγώνα!