Ιταλία-Ουρουγουάη 0-1

Η Ουρουγουάη νίκησε 1-0 την Ιταλία και πήρε την πρόκριση στους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου!

18:43
Καλησπέρα σας!
18:45
Μαζί θα παρακολουθήσουμε σε real time την αναμέτρηση της Ιταλίας με την Ουρουγουάη, από την οποία θα προκύψει η ομάδα που θα προκριθεί στους «16» μαζί με την Κόστα Ρίκα.
18:46
Ιταλία και Ουρουγουάη έχουν από τρεις βαθμούς, ωστόσο η «σκουάντρα ατζούρα» έχει καλύτερο συντελεστή τερμάτων, με αποτέλεσμα να προκρίνεται στην επόμενη φάση, ακόμα και με την ισοπαλία!
18:46
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων!
18:46
Ιταλία (Πραντέλι): Μπουφόν, Ντε Σίλιο, Κιελίνι, Νταρμιάν, Μαρκίζιο, Μπαλοτέλι, Μπαρτζάλι, Ιμόμπιλε, Μπονούτσι, Πίρλο, Βεράτι.
18:46
Ουρουγουάη (Ταμπάρες): Μουσλέρα, Γοδίν, Περέιρα, Ροντρίγκες, Σουάρες, Χιμένες, Λοδέιρο, Αρέβαλο Ρίος, Γκονσάλες, Καβάνι, Κάσερες.
18:49
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μάρκο Ροντρίγκες από το Μεξικό.
18:51
Βαθμολογία 1. Κόστα Ρίκα 6 (4-1) 2. Ιταλία 3 (2-2) 3. Ουρουγουάη 3 (3-4) 4. Αγγλία 0 (2-4)
18:55
Οι δύο ομάδες έχουν βγει ήδη στον αγωνιστικό χώρο.
19:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης, με την Ιταλία στη σέντρα!
19:08
8' Χωρίς τη μεγάλη φάση μέχρι στιγμής, ωστόσο οι παίκτες και των δύο ομάδων έχουν ρίξει τις... ψιλές τους!
19:11
12' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ιταλία.
19:12
12' Ευκαιρία για την Ιταλία! Ο Πίρλο εκτέλεσε το φάουλ, με τον Μουσλέρα να διώχνει σε κόρνερ.
19:13
Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για την Ιταλία, αφού η άμυνα της Ουρουγουάης απομάκρυνε εύκολα την μπάλα.
19:20
20' Ακόμα δεν έχει σημειωθεί η μεγάλη φάση στο ματς.
19:22
22' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλοτέλι.
19:24
Εφόσον περάσει η Ιταλία, ο επιθετικός της Μίλαν δεν θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στο επόμενο ματς.
19:27
27' Μακρινό σουτ του Μπαλοτέλι, με την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα άουτ.
19:33
33' Ευκαιρία για την Ουρουγουάη! Τρομερός συνδυασμός των παικτών της «σελέστε», με τον Σουάρες να βγαίνει τετ α τετ με τον Μπουφόν και τον τερματοφύλακα της Ιταλίας να τον νικά και στην επαναφορά να αποκρούει και το σουτ του Λοδέιρο!
19:46
45' Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:47
45+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
19:58
20:02
46' Αλλαγή για την Ιταλία. Ο Παρόλο στη θέση του Μπαλοτέλι.
20:03
46' Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Ο Μάξι Περέιρα στη θέση του Λοδέιρο.
20:04
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Ουρουγουάη στη σέντρα!
20:04
46' Κίτρινη κάρτα στον Αρέβαλο Ρίος.
20:13
54' Χωρίς φάση το παιχνίδι, στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.
20:17
58' Ευκαιρία για την Ουρουγουάη! Ο Ροντρίγκες μπήκε, από τα αριστερά, στη μεγάλη περιοχή, αλλά το διαγώνιο σουτ που έκανε, έφυγε αρκετά μέτρα άουτ από το δεξί δοκάρι του Μπουφόν.
20:18
59' Κόκκινη κάρτα στον Μαρκίζιο!
20:18
Με δέκα παίκτες η Ιταλία!
20:19
Ο μέσος της Γιουβέντους βρήκε με τις τάπες τον Αρέβαλο Ρίος, με τον διαιτητή να του δείχνει την απευθείας κόκκινη κάρτα!
20:21
63' Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Ο Στουάνι στη θέση του Α. Περέιρα.
20:24
65' Μακρινό σουτ του Πίρλο, εντελώς άστοχο!
20:24
66' Ευκαιρία για την Ουρουγουάη! Ο Σουάρες μπήκε στη μεγάλη περιοχή, έκανε το δυνατό σουτ, με τον Μπουφόν να διώχνει εντυπωσιακά!
20:30
71' Αλλαγή για την Ιταλία. Ο Κασάνο στη θέση του Ιμόμπιλε.
20:34
75' Αλλαγή για την Ιταλία. Ο Τιάγκο Μότα στη θέση του Βεράτι.
20:36
77' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Σίλιο.
20:36
78' Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Ο Ραμίρες στη θέση του Κ. Ροντρίγκες.
20:39
79' «Κοκορομαχία» Σουάρες και Κιελίνι, με το διαιτητή να μη βλέπει τίποτα! Μάλιστα, ο Σουάρες φάνηκε να.. δαγκώνει τον κεντρικό αμυντικό της Ιταλίας...
20:40
81' ΓΚΟΛ η Ουρουγουάη! 0-1
20:40
Ύστερα από κόρνερ του Ραμίρες, ο Γοδίν βρήκε την μπάλα με την... ωμοπλάτη και νίκησε τον Μπουφόν για το 1-0 της Ουρουγουάης!
20:43
85' Φάουλ σε καλό σημείο για το πόδι του Πίρλο...
20:43
Το εκτέλεσε ο Πίρλο, με τον Μουσλέρα να διώχνει σε κόρνερ.
20:50
90' Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων!
20:55
90+6' Λήξη της αναμέτρησης!