Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Γερμανία-Γκάνα για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Μουντιάλ.

21:40
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρησης Γερμανία-Γκάνα για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
21:41
Τα "πάντσερ" εντυπωσίασαν στην πρεμιέρα, επικρατώντας 4-0 της Πορτογαλίας, ενώ οι Αφρικανοί ηττήθηκαν με σκορ 2-1 από τις Ηνωμένες Πολιτείες.
21:44
Ξεχωριστό χρώμα στο ματς δίνει σίγουρα η παρουσία των αδελφών Μπόατενγκ σε διαφορετικά στρατόπεδα, αφού ο Κέβιν Πρις αγωνίζεται με τη φανέλα της Γκάνας, ενώ ο Τζερόμ με εκείνη της Γερμανίας.
21:45
Μάλιστα και οι δύο πρόκειται να ξεκινήσουν ως βασικοί.
21:46
Για να δούμε και τις συνθέσεις των ομάδων...
21:49
Ο Γιόακιμ Λεβ επέλεξε τους Νόιερ, Μπόατενγκ, Χέβεντες, Χούμελς, Μερτεζάκερ, Λαμ, Κεντίρα, Οζίλ, Γκέτσε, Κρόος, Μίλερ.
21:50
Στον πάγκο κάθονται οι υπόλοιποι 12, δηλαδή οι Τσίλερ, Βαϊντενφέλερ, Γκίντερ, Σβαϊνστάιγκερ, Σούρλε, Ποντόλσκι, Κλόζε, Ντράξλερ, Ντουρμ, Μουσταφι, Κράμερ.
21:51
Η Γκάνα του Άπια ξεκινά με τους Νταουντά, Γκιάν Ασαμόα, Ατσού, Μπόατενγκ, Αντρέ Αγιού, Μουντάρι, Ραμπιού, Μενσά, Ασαμόα, Μπόι, Αφούλ.
21:51
Αναπληρωματικοί είναι οι Άνταμς, Κουαρασέι, Ινκούμ, Οπάρε, Εσιέν, Άκουα, Μπαντού, Αντομά, Σουμάιλα, Βάρις, Βακάσο, Τζόρνταν Αγιού.
22:00
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στον αγώνα!
22:00
1' Οι Γερμανοί στη σέντρα και το παιχνίδι ξεκινά.
22:05
Σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς τα πρώτα λεπτά του ματς, δίχως καμία αξιόλογη φάση.
22:07
7' Για την Γκάνα η πρώτη καλή στιγμή του ματς. Ο Ατσού από δεξιά και ο Γκιάν υπό πίεση μέσα από την περιοχή θα σουτάρει αλλά θα στείλει την μπάλα ψηλά άουτ.
22:12
11' Ωραία ανάπτυξη από τους Γερμανούς που βρέθηκαν αρκετές σε θέση για σουτ σε κόντρα επίθεση, τελικά σούταρε ο Κρόος αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς.
22:13
13' Πολύ καλό σουτ του Ατσού, αποκρούει με δυσκολία ο Νόιερ.
22:18
18' Σουτ από τον Κεντίρα, μπλοκάρει ο Νταουντά.
22:22
21' Πάσα από τον Οζίλ στο κέντρο της άμυνας, ο Μίλερ δεν καταφέρνει από κοντά να σκοράρει.
22:30
29' Ο Γκέτσε φεύγει στην πλάτη της άμυνας από τα δεξιά, πήγε προς τα μέσα κι έκανε τη σέντρα σουτ, όμως ο Μπόι έδιωξε σε κόρνερ.
22:33
33' Καταπληκτικό σουτ από τον Μουντάρι από μεγάλη απόσταση και εξαιρετική επέμβαση του Νόιερ!
22:37
37' Ωραία προσπάθεια του Γκέτσε, μπλοκάρει εύκολα ο Νταουντά.
22:41
41' Φαρμακερή σέντρα του Μίλερ, δεν προλαβαίνει ο Γκέτσε.
22:46
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για τη Γερμανία. Ο Μουστάφι στη θέση του Μπόατενγκ.
23:09
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΚΕΤΣΕ!
23:11
Βγήκε πολύ ωραία σέντρα από τον Μίλερ, ο Γκέτσε πετάχτηκε μεταξύ των δύο κεντρικών αμυντικών, έπιασε κεφαλιά και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο γόνατό του και κατέληξε στα δίχτυα! 1-0 για τα "πάντσερ".
23:11
52' Αλλαγή για την Γκάνα. Ο Τζόρνταν Αγιού μπαίνει στη θέση του Μπόατενγκ.
23:12
54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΑΝΑ ΠΟΥ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ ΣΕ 1-1!
23:13
Ο Αφούλ έβγαλε τη σέντρα και ο Αντρέ Αγιού σηκώνεται ψηλότερα από όλους και με το κεφάλι γράφει το 1-1.
23:21
63' ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΚΙΑΝ ΚΑΙ 2-1 ΜΠΡΟΣΤΑ Η ΓΚΑΝΑ!
23:22
Πιάστηκε στον ύπνο η αμυντική γραμμή της Γερμανίας και ο Γκιάν έγινε αποδέκτης εξαιρετικής κάθετης, βρέθηκε απέναντι στον Νόιερ και με ωραίο σουτ έβαλε την Γκάνα μπροστά στο σκορ!
23:25
67' Πολύ ωραία αντεπίθεση από την Γκάνα με τον Τζόρνταν Αγιού που έφυγε από τα αριστερά αλλά αντί να δώσει στον Γκιάν που περίμενε στην περιοχή προστίμησε να τελειώσει ο ίδιος τη φάση με σουτ που κατέληξε στην αγκαλιά του Νόιερ.
23:27
69' Διπλή αλλαγή για τη Γερμανία. Μέσα Κλόζε, Σβαϊνστάιγκερ, έξω Γκέτσε, Κεντίρα.
23:29
71' Απίστευτο! Ο Κλόζε στην πρώτη του επαφή με την μπάλα κάνει το 2-2!
23:30
Μετά από κόρνερ, ο Χέβεντες πιάνει την κεφαλιά και με προβολή ο γερο-Κλόζε ισοφαρίζει ξανα!
23:32
72' Αλλαγή για την Γκάνα. Ο Ουακάσο μπήκε στη θέση του Ατσού.
23:38
77' Αλλαγή για τους Αφρικανούς. Ο Μπαντού αντί του Ραμπιού.
23:42
84' Την τελευταία στιγμή ο Ασαμόα βάζει την κόντρα και σταματά τον Μίλερ.
23:44
86' Νέα ευκαιρία για τους Γερμανούς με τον Μενσά να διώχνει τελευταία στιγμή πριν τον Κλόζε.
23:47
89' Δύο καλά σουτ από τον Γκιάν δεν βρίσκουν στόχο.
23:48
90' Μεγάλη ευκαιρία για την Γερμανία! Σουτ του Κλόζε μέσα απ' την περιοχή της Γκάνας, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα!
23:50
Έφυγαν σφαίρα στην αντεπίθεση τρεις παίκτες της Γκάνας με δύο Γερμανούς, αλλά τα έκαναν... θάλασσα και χρεώθηκαν με οφσάιντ.
23:51
Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Γερμανία. Τελευταία φάση στον αγώνα ουσιαστικά. Κίτρινη κάρτα στον Μουντάρι.
23:52
Τέλος στον αγώνα!
23:53
Στο 2-2 μένουν Γερμανία και Γκάνα σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, με τους Αφρικανούς να κλέβουν τις εντυπώσεις με την εμφάνιση που έκαναν.