Ελβετία-Γαλλία 2-5

Η Γαλλία επικράτησε με σκορ 5-2 της Ελβετίας, για τη δεύτερη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου!

21:41
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ελβετίας απέναντι στην Γαλλία.
21:44
Ντέρμπι στην «Αρένα Φόντε» για τον 5ο όμιλο καθώς οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στον 5ο όμιλο, επικρατώντας απέναντι σε Ισημερινό και Ονδούρα.
21:48
Για τον ίδιο όμιλο το βράδυ (01.00) ο Ισημερινός αντιμετωπίζει την Ονδούρα.
21:48
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
21:48
ΕΛΒΕΤΙΑ (Ότμαρ Χίτσφελντ): Μπενάλιο, Λιχτστάινερ, Φον Μπέργκεν, Ινλέρ, Σεφέροβιτς, Τσάκα, Μπεχράμι, Ροντρίγκες, Μεχμεντί, Τζουρού, Σακίρι Στον πάγκο έμειναν οι: Ζόμερ, Μπέρκι, Τσίγκλερ, Σεντέρος, Λανγκ, Μπαρνέτα, Στόκερ, Τζεμαϊλί, Φερνάντες, Γκαβράνοβιτς, Ντρμιτς, Σχερ
21:49
ΓΑΛΛΙΑ (Ντιντιέ Ντεσάν): Γιορίς, Εβρά, Βαράν, Σακό, Ντεμπισί, Σισοκό, Καμπάιγ, Βαλμπουενά, Ματουιντί, Μπενζεμά, Ζιρού Στον πάγκο έμειναν οι: Ρουφιέ, Λαντρό, Καμπελά, Γκριεζμάν, Μαβουμπά, Μανγκαλά, Σανιά, Ντιν, Πογκμπά, Ρεμί, Κοσιελνί, Σναϊντερλέν
21:49
Διαιτητής θα είναι ο Μπιόρν Κάιπερς από την Ολλανδία.
21:53
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
21:59
1' Έναρξη της αναμέτρησης
22:06
6' Πρώτη φάση στο ματς για τη Γαλλία. Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Μπενζεμά, η μπάλα δίπλα απ' το δοκάρι του Μπενάλιο.
22:09
7' Έχει τραυματιστεί ο Φον Μπέργκεν έπειτα από επικίνδυνη προβολή του Ζιρού. Έχει ματώσει στο πρόσωπο ο στόπερ των Ελβετών, που θα αντικατασταθεί.
22:09
9' Αναγκαστική αλλαγή για την Ελβετία. Στη θέση του Φον Μπέργκεν πέρασε ο Σεντέρος.
22:12
12' Αρκετά δυνατό το ματς στα πρώτα λεπτά.
22:16
16' Επικίνδυνο γύρισμα του Ζιρού, ο Τζουρό προλαβαίνει τον Μπενζεμά.
22:16
17' ΓΚΟΛ, 1-0, η Γαλλία!
22:17
Ο Ζιρού είναι ο σκόρερ, που με ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπενάλιο.
22:17
18' ΓΚΟΛ, 2-0, η Γαλλία!
22:18
Οι "τρικολόρ" κάνουν απίστευτο ξεκίνημα και με αντεπίθεση διπλασιάζουν τα τέρματά τους με τον Ματουϊντί.
22:22
23' Οι Ελβετοί προσπαθούν να συνέλθουν έπειτα από τα δύο γκολ, ενώ οι Γάλλοι συνεχίζουν επιθετικά.
22:26
25' Καλή φάση για τη Γαλλία. Γρήγορη επίθεση με τον Μπενζεμά να τελειώνει τη φάση με δυνατό πλασέ και τον Μπενάλι να μπλοκάρει.
22:27
27' Οι Ελβετοί σκοράρουν με τον Τσάκα, όμως το τέρμα ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.
22:29
29' Ωραία προσπάθεια από τον Ζιρού, που στόπαρε και σούταρε στην κίνηση από τα 35 μέτρα αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
22:30
30' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία. Ο Γιορίς δεν μπορεί να μπλοκάρει τη μπάλα και στη συνέχεια της φάσης ο Σακίρι με σουτ από πλάγια θέση την στέλνει άουτ.
22:31
31' Πέναλτι για την Γαλλία!
22:31
Ο Τζουρού ανατρέπει τον Μπενζεμά και ο Κάιπερς δείχνει την "άσπρη βούλα".
22:32
33΄Τεράστια φάση για τους Γάλλους!
22:33
Ο Μπενάλιο αποκρούει τη μπάλα και ο Καμπάιγ στη συνέχεια της φάσης στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι.
22:36
36' Πολύ όμορφο παιχνίδι στην "Αρένα Φοντέ".
22:40
40' ΓΚΟΛ, 3-0, η Γαλλία με τον Βαλμπουενά!
22:41
Ο Ζιρού βγήκε στην αντεπίθεση, έσπασε τη μπάλα στην περιοχή και ο Βαλμπουενά δεν είχε κανένα πρόβλημα να τη στείλει στην εστία του Μπενάλιο.
22:42
43' Σουτ του Βαλμπουενά, ο Μπενάλιο διώχνει δύσκολα.
22:45
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
22:47
45+2' Τέλος ημιχρόνου!
22:47
Οι Γάλλοι είναι εξαιρετικοί και προηγούνται άνετα 3-0 απέναντι στην Ελβετία.
23:03
46' Αλλαγή για την Ελβετία. Ο Τζεμαϊλί πήρε τη θέση του Μπεχράμι.
23:04
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
23:09
50' Η Ελβετία έχει μπει με επιθετική διάθεση στο δεύτερο 45λεπτο.
23:10
53' Κεφαλιά του Τσάκα μέσα από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει κόρνερ έπειτα από παρέμβαση του Ματουϊντί.
23:13
55' Σουτ του Ζιρού έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
23:16
58' Καλή φάση για την Ελβετία. Ο Τσάκα κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία του Γιορίς.
23:18
60' Ευκαιρία για τη Γαλλία. Ο Βαλμπουενά ανοίγει στον Μπενζεμά, που κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
23:21
63' Αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Πογκμπά στη θέση του Ζιρού.
23:22
65' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία. Η μπάλα έφτασε στον Μεχμέτι, ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γιορίς.
23:24
66' Αναγκαστική αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Κοσιελνί στη θέση του τραυματία Σακχό.
23:25
67' ΓΚΟΛ, 4-0, η Γαλλία με τον Μπενζεμά!
23:26
Ωραία μπαλιά του Πογκμπά, ο Μπενζεμά με γρήγορη κίνηση έστειλε τη μπάλα κάτω από τον Μπενάλιο κάνοντας τέσσερα τα τέρματα των "τρικολόρ".
23:27
70' Αλλαγή για την Ελβετία. Ο Ντρμιτς αντί του Σεφέροβιτς.
23:30
72΄ ΓΚΟΛ, 5-0, η Γαλλία με τον Σισοκό!
23:31
Ασταμάτητοι οι Γάλλοι. Ο Μπενζεμά σερβίρει στον Σισοκό και αυτός με πλασέ στην κίνηση νικάει τον Μπενάλιο.
23:35
77' Μεγάλη φάση για τους Γάλλους. Ο Μπενάλιο γλιτώνει τους Ελβετούς, πιάνοντας κοντινά σουτ των Μπενζεμά και Βαλμπουενά.
23:39
81΄ ΓΚΟΛ, 5-1, μειώνουν οι Ελβετοί με μακρινό φάουλ του Τζεμαϊλί.
23:40
82΄ Αλλαγή για τη Γαλλία. Στη θέση του Βαλμπουενά πέρασε ο Γκριεζμάν.
23:45
87' ΓΚΟΛ, 5-2 η Ελβετία μειώνει με τον Τσάκα, που βγήκε στην πλάτη της άμυνας και νικάει τον Γιορίς.
23:48
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
23:53
90+4' Λήξη της αναμέτρησης!
23:54
Η Γαλλία «σκόρπισε» με σκορ 5-2 την Ελβετία για τη δεύτερη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου!