Ουρουγουάη-Αγγλία

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Ουρουγουάη και την Αγγλία για τη δεύτερη αγωνιστική, όπου αμφότερες ψάχνουν την πρώτη τους νίκη.

21:39
Καλησπέρα σε όλους. Μεγάλο παιχνίδι σήμερα για τον τέταρτο όμιλο του Μουντιάλ ανάμεσα σε Ουρουγουάη και Αγγλία.
21:40
Και όταν λέμε μεγάλο, δεν αναφερόμαστε μόνο βάσει ονομάτων, αλλά και λόγω των συνθηκών που έχουν διαμορφωθεί στον όμιλο.
21:41
Διότι αμφότερες ξεκίνησαν με ήττα στο Παγκόσμιο Κύπελλο και θέλουν... υποχρεωτικά τους τρεις βαθμούς σήμερα!
21:41
Γι' αυτό άλλωστε και ο Σουάρες παίζει σήμερα και δη βασικός. Το επιβάλλει η ανάγκη για το αποτέλεσμα.
21:43
Για να δούμε και τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
21:44
Ουρουγουάη: Μουσλέρα, Κάσερες, Χιμένες, Γκοντίν, Περέιρα, Γκονζάλες, Ρίος, Λοντέιρο, Ροντρίγκεζ, Καβάνι, Σουάρες
21:44
Αγγλία: Χαρτ, Τζόνσον, Κέιχιλ, Γιαγκέλκα, Μπέινς, Τζέραρντ, Χέντερσον, Στέρλινγκ, Ρούνεϊ, Γουέλμπεκ, Στάριτζ
21:46
Υπενθυμίζεται πως στην πρεμιέρα τους, η Ουρουγουάη ηττήθηκε 3-1 απ' την Κόστα Ρίκα και η Αγγλία απ' την Ιταλία με σκορ 2-1.
21:47
Τα "τρία λιοντάρια" παρατάσσονται με την ίδια ομάδα, όπως και στο ματς με τους Ιταλούς. Απ' την άλλη, οι Λατινοαμερικάνοι δεν θα έχουν στη διάθεσή τους τον Λουγκάνο.
21:49
Ο Σουάρες, δε, παίρνει ουσιαστικά την θέση του Φορλάν.
21:52
Συγκεντρώνονται στη φυσούνα σιγά-σιγά οι παίκτες των δύο ομάδων...
21:55
Οι εθνικοί ύμνοι των δύο ομάδων.
22:00
1' Σέντρα στο ματς
22:03
2' Ο Μουσλέρα βγήκε έγκαιρα και θέλησε να μπλοκάρει την μπάλα, πριν βγει η κάθετη για τον Στάριτζ, αλλά του γλίστρησε και λίγο έλειψε να γίνει το... μπαμ απ' το πουθενά.
22:04
4' Ωραία συνεργασία απ' τους Ουρουγουανούς που κερδίζουν κόρνερ
22:05
5' Λάθος τοποθέτηση του Χαρτ στην εκτέλεση, αλλά την τελευταία στιγμή πρόλαβε και απομάκρυνε, προτού κάνει γκολ... δώρο!
22:09
9' Κίτρινη κάρτα στον Γκοντίν
22:09
10' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγγλία
22:10
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρούνεϊ, ο Μουσλέρα έμεινε... άγαλμα, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ!
22:15
15' Μεγάλη φάση για την Ουρουγουάη
22:16
Λάθος στην άμυνα της Αγγλίας, η μπάλα στρώθηκε απ' το πουθενά στον Ροντρίγκεζ που σούταρε δυνατά με το αριστερό και την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω απ' το δοκάρι του Χαρτ!
22:22
Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα η Αγγλία που έχει πρόβλημα στην ανάπτυξη.
22:27
27' Μεγάλη ευκαιρία για τους Ουρουγουανούς!
22:27
Κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ με τον Σουάρες να δίνει στον Καβάνι, αλλά το σουτ εν κινήσει από κοντά του τελευταίου δεν βρήκε στόχο.
22:31
31' Δοκάρι για την Αγγλία
22:32
Μετά από εκτέλεση φάουλ, στο δεύτερο δοκάρι -κι αφού ο Μουσλέρα έκανε κακή έξοδο- ο Ρούνεϊ έκανε εξ' επαφής την κεφαλιά, αλλά το δοκάρι τον σταμάτησε!
22:37
Μετά το 20' η Αγγλία έχει βελτιώσει την εικόνα της και έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
22:38
39' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ
22:40
Τρομερή πάσα του Καβάνι από πλάγια θέση, συστημένη για το κεφάλι του Σουάρες, ο οποίος στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία και κάνει το 1-0!
22:40
41' Φάση για την Αγγλία!
22:41
Κάθετη πάσα του Ρούνεϊ για τον Στάριτζ, που σούταρε, αλλά ο Μουσλέρα στη γωνία του το έβγαλε!
22:46
Ημίχρονο στον αγώνα. Το γκολ του Σουάρες διαμορφώνει το μέχρι στιγμής 1-0 υπέρ της Ουρουγουάης.
23:01
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων
23:01
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
23:05
49' Μεγάλη ευκαιρία για την Ουρουγουάη με τον Χαρτ να βγάζει πάνω στη γραμμή την μπάλα
23:06
51' Ο Σουάρες θέλησε να δοκιμάσει το πόδι του, αλλά ήταν κακό και η μπάλα έφυγε άουτ
23:08
52' Τεράστια φάση για την Ουρουγουάη!
23:08
Εκτός τόπου και χρόνου η άμυνα της Αγγλίας, ο Σουάρες έβγαλε τετ-α-τετ τον Καβάνι, αλλά ο άσος της Παρί δεν έπιασε καλά το σουτ και έστειλε την μπάλα άουτ.
23:10
54' Τεράστια ευκαιρία για την Αγγλία!
23:10
Ο Μουσλέρα λέει εντυπωσιακά όχι από κοντά στον Ρούνεϊ που χάνει μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει.
23:18
"Παγωμάρα" στο γήπεδο απ' τον τραυματισμό του Στέρλινγκ στον Περέιρα, που δέχθηκε χτύπημα στο κεφάλι με το γόνατο κι έδειξε να χάνει τις αισθήσεις του.
23:19
Κι εκεί που ο γιατρός του λέει να βγει αλλαγή, ο Περέιρα... τρελάθηκε και του ξεκαθάρισε πως δεν πρόκειται να βγει απ' τον αγωνιστικό χώρο και πως είναι μια χαρά! Φοβερή στιγμή!
23:20
64' Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Μπάρκλεϊ αντί του Στέρλινγκ.
23:24
68' Κίτρινη κάρτα στον Τζέραρντ
23:24
Έκανε την πρώτη της αλλαγή η Ουρουγουάη. Ο Στουάνι μπήκε αντί του Λοντέιρο.
23:26
Πιέζει στα τελευταία λεπτά η Αγγλία, αλλά η άμυνα της Ουρουγουάης ανταποκρίνεται εξαιρετικά.
23:27
71' Αλλαγή για την Αγγλία. Έξω ο Γουέλμπεκ, μέσα ο Λαλάνα
23:31
75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ
23:32
Φοβερή ενέργεια του Τζόνσον που πέρασε δύο αντιπάλους, έβγαλε την μπαλιά για τον Ρούνεϊ και ο διεθνής φορ της Αγγλίας από κοντά ισοφαρίζει σε 1-1!
23:34
78' Φάση για την Αγγλία! Σουτ από κοντά του Στάριτζ, ο Μουσλέρα με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα!
23:36
78' Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Ο Φουσίλε μπήκε αντί του Γκονζάλες.
23:41
85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ
23:41
"Έγκλημα" της αγγλικής άμυνας, με τον Καβάνι να βγάζει κάθετη με κεφαλιά και ο Σουάρες με τρομερό τελείωμα κάνει το 2-1!
23:43
Κι όμως! Η ασίστ βγήκε απ' τον... Τζέραρντ! Απίστευτο...
23:45
89' Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Έξω ο Σουάρες και μέσα ο Κόατες
23:52
Τέλος στον αγώνα
23:52
Μεγάλη νίκη για την Ουρουγουάη με τον Λουίς Σουάρες να το παίρνει πάνω του με 2 γκολ και να υπογράφει το 2-1 κόντρα στην Αγγλία. Με το ένα βήμα εκτός συνέχειας Μουντιάλ οι Βρετανοί.