Παρακολουθήστε live από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Αυστραλία-Ολλανδία, για τον β’ όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Καλησπέρα από το sport-fm.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Αυστραλία και την Ολλανδία, στο πλαίσιο του Β' ομίλου.
18:34
Η Ολλανδία ήταν σαρωτική στην πρεμιέρα, συντρίβοντας με σκορ 5-1 την Ισπανία.
18:34
Με το ...αριστερό μπήκε στη διοργάνωση η Αυστραλία γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 3-1 από τη Χιλή.
18:36
Εντελώς διαφορετικά συναισθήματα, εντελώς διαφορετικές προσδοκίες για τις δύο ομάδες.
18:36
Πριν πούμε οτιδήποτε άλλο να δούμε τις ενδεκάδες του αγώνα.
18:37
Αυστραλία (Άγγελος Ποστέκογλου): Ράιν, Ντάβιντσον, Κέιχιλ, Σπιράνοβιτς, Λέκι, Όαρ, Γέντνιακ, ΜακΚέι, Μακγκόουαν, Ουίλκινσον, Μπρεσιάνο.
18:38
Ολλανδία (Λουίς Φαν Χααλ): Σίλεσεν, Φλααρ, Ντε Φράι, Μάρτινς Ίντι, Μπλιντ, Ντε Γιονγκ. Γιάανματ, Ντε Γκουζμάν, Φαν Πέρσι, Σνάιντερ, Ρόμπεν.
18:41
Στον πάγκο των "καγκουρό" κάθεται ο Ελληνοαυστραλός, Άγγελος Ποστέκογλου, ο οποίος ήταν τεχνικός της Παναχαϊκής το 2008.
18:47
Σε λιγότερο από 20 λεπτά η σέντρα. Πολύ καλές οι κλιματολογικές συνθήκες στο Πόρτο Αλέγκρε. Στους 14 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία.
18:52
Ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους Ολλανδοί και Αυστραλοί. Επέστρεψαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες και τώρα ετοιμάζονται να ξαναμπούν στον αγωνιστικό χώρο του "Estadio Beira-Rio" για την έναρξη του αγώνα.
18:59
Όλα έτοιμα για το πρώτο σφύριγμα.
19:01
1' Έναρξη του αγώνα με την Ολλανδία στη σέντρα.
19:04
3' Διακοπή στο ματς για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Μάρτινς Ίντι ο οποίος βρέθηκε πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο από σκληρό μαρκάρισμα του Κέιχιλ.
19:05
4' Δεν είναι κάτι το σοβαρό.
19:06
6' Ο Ρόμπεν βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή, αλλά έχασε την μπάλα σε ένα φαινομενικά εύκολο κοντρόλ.
19:15
Χωρίς αξιόλογη επιθετική προσπάθεια ως τώρα.
19:17
15' Το δυνατό σουτ του Μπρεσιάνο κόντραρε στον Μάρτινς Ίντι και πέρασε κόρνερ.
19:20
18' Μακρινή εκτέλεση φάουλ για τους Ολλανδούς, ο Φαν Πέρσι έπιασε την κεφαλιά, με τον Ράιν να μπλοκάρει σταθερά.
19:20
20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ, 1-0!
19:22
Από εξαιρετικό σόλο του Ρόμπεν, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με άψογο πλασέ στην αριστερή γωνία έδωσε το προβάδισμα στους "οράνιε".
19:22
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ, 1-1!
19:24
Άμεση απάντηση, δράσης ο συνήθης ύποπτος Κέιχιλ με άπιαστο σουτ!
19:24
Βάζει υποψηφιότητα για το καλύτερο γκολ της διοργάνωσης!
19:28
Εξαιρετικός ρυθμός, έχει ανοίξει πολύ το παιχνίδι έπειτα από τα γκολ που επιτεύχθηκαν.
19:32
31' Ευκαιρία για την Αυστραλία! Η μπάλα στρώθηκε στον Μπρεσιάνο, αλλά το δυνατό σουτ που έπιασε πέρασε πάνω από την εστία!
19:43
Η εξαιρετική παρουσία της Αυστραλίας και η άμεση αντίδρασή της στο τέρμα που δέχθηκε, έδωσε άγρια ομορφιά στον αγώνα.
19:44
43' Ο Κέιχιλ παρατηρείται με κίτρινη κάρτα. Χάνει το τελευταίο ματς στη φάση των ομίλων, με αντίπαλο την Ισπανία.
19:46
"Θύμα" του ο Μάρτινς Ίντι. Βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο...
19:49
45' Αναγκαστική αλλαγή για τους Ολλανδούς. Ο Ντεπάι πέρασε στη θέση του Μάρτινς Ίντι.
19:49
45+1' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
19:51
Οι Ολλανδοί προηγήθηκαν με τον Ρόμπεν (20'). Άμεση αντίδραση για τους Αυστραλούς με το τρομερό γκολ του Κέιχιλ (21').
19:52
Μοιρασμένη η κατοχή (50%-50%). Μία τελική προσπάθεια παραπάνω για τους Αυστραλούς (πέντε έναντι τεσσάρων των Ολλανδών).
20:03
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:05
Αντικανονικό χτύπημα του Φαν Πέρσι στον Σπιράνοβιτς. Κίτρινη κάρτα στον Ολλανδό, ο οποίος χάνει το ματς με τη Χιλή, στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων.
20:07
49' Πολύ αδύναμο το σουτ του Φαν Πέρσι για να απειλήσει τον Ράιαν.
20:08
51' Σωτήρια επέμβαση του Ράιαν στο επικίνδυνο σουτ του Σνάιντερ.
20:09
52' Πρώτη αλλαγή για τους Αυστραλούς. Ο Μπόζανιτς πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Μπρεσιάνο.
20:10
53' Πέναλτι για την Αυστραλία!
20:12
54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ, 2-1! Ο Γιέντινακ ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι και δίνει το προβάδισμα στους Αυστραλούς!
20:13
Μια απόφαση που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από τους Ολλανδούς.
20:14
Σε προσπάθεια του Μπόζανιτς η μπάλα βρήκε στο χέρι του Γιάνματ, από απόσταση εξ επαφής.
20:15
58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ, 2-2!
20:16
Ο Ρόμπεν τροφοδότησε τον Ντεπάι, που έβγαλε κάθετα για τον Φαν Πέρσι στην περιοχή, αυτός γύρισε το σώμα του και "εκτέλεσε" τον Ράιαν, ισοφαρίζοντας για τους Ολλανδούς!
20:25
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ, 3-2!
20:27
Απίστευτη εξέλιξη! Η Αυστραλία έχασε μοναδική ευκαιρία για να πάρει το προβάδισμα, και στην αμέσως επόμενη φάση, οι Ολλανδοί βγήκαν γρήγορα στην επίθεση και ο Ντεπάι με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:31
74' Ο Ρόμπεν εκτελεί συρτά ένα κερδισμένο φάουλ, μπλοκάρει ο Ράιαν.
20:32
75' Ο Ράιαν διώχνει με υπερένταση το σουτ του Ντε Γιονγκ!
20:36
77' Αλλαγή για τους Αυστραλούς. Ο Τάγκαρτ πέρασε στη θέση του Όαρ.
20:36
78' Αλλαγή και για τους Ολλανδούς. Ο Ντε Γκούζμαν δίνει τη θέση του στον Βαϊνάλντουμ.
20:38
Φάουλ σε καλή θέση για την Αυστραλία.
20:38
Ο Γέντινακ ανέλαβε την εκτέλεση, απομάκρυνε τον κίνδυνο η ολλανδική άμυνα.
20:46
88' Τελευταία αλλαγή για τους Ολλανδούς. Ο Λενς αντικατέστησε τον Φαν Πέρσι.
20:48
Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις, παραμένει το 3-2 υπέρ της Ολλανδίας.
20:50
90+3' Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία, με τον Ράιαν να λέει "όχι" από κοντά.
20:51
Τέλος στον αγώνα!
20:51
Μεγάλη νίκη για την Ολλανδία που έκανε την ανατροπή κόντρα στην μαχητική Αυστραλία και πήρε τους τρεις βαθμούς (3-2).
20:52
Αγκαλιά με την πρόκριση στους 16 οι "οράνιε", έμειναν εκτός οι Αυστραλοί.
20:52
Καλό βράδυ σε όλους. Έπεται και συνέχεια με τους υπόλοιπους αγώνες του σημερινού προγράμματος.