Χιλή-Αυστραλία 3-1

Με γκολ των Σάντσεζ, Βαλδίβια και Μποσεζούρ η Χιλή προηγείται 3-1 της Αυστραλίας που μείωσε με τον Κέιχιλ, για τον 2ο ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου, στην Αrena Pantanal της Κουϊάμπα

00:45
Kαλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Χιλής με την Αυστραλία
00:56
Oι Χιλιανοί κατεβαίνουν με Μπράβο, Γιάρα, Μένα, Μεδέλ,Βάργκας, Ντιάζ, Ίσλα, Βιντάλ, Αρανγκίθ, Βαλδίβια, Σάντσεζ
00:58
Οι Αυστραλοί με Ράιαν, Φράνιτς, Γουίλκινσον, Σπιράνοβιτς, Ντέιβιτσον, Λέκι, Μίλιγκαν, Μπρεσιάνο, Γέντινακ, Όαρ, Κέιχιλ
01:03
1' Σέντρα αγώνα
01:10
10' Χωρίς κάτι σπουδαίο ο αγώνας μέχρι τώρα, οι Αυστραλοί έχουν καταφέρει να χαλάσουν το παιχνίδι των αντιπάλων τους στη μεσαία γραμμή
01:11
11' ΓΚΟΟΟΟΛ από τον Αλέξις Σάντσεζ
01:13
12' Μια προσπάθεια που ξεκίνησε με το δικό του πείσμα, τελείωσε με το πλασέ του άσου της Μπαρτσελόνα. Ο Βαλδίβια από την τελική γραμμή του γύρισε τη μπάλα για το 1-0
01:13
14' ΓΚΟΟΟΟΟΛ από τον Βαλδίβια
01:15
Αντιστροφή ρόλων με τον Σάντσεζ να σερβίρει και τον επονομαζόμενο "μάγο" Βαλδίβια, με δεξί πλασέ να στέλνει τη μπάλα ψηλά στο δεξί "γάμα" του Ράιαν
01:21
21' Πέρα από ένα σουτ του Όαρ, καμία αντίδραση από τους Αυστραλούς
01:22
22' Άλλο ένα άστοχο σουτ του Οαρ, μετά από σέντρα του Λέκι
01:35
35' ΓΚΟΟΟΟΛ από τον Κέιχιλ και 2-1 η Αυστραλία
01:39
37' Ο Κέιχιλ παίρνει μπαλιά από τον Λέκι, αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Μπράβο
01:43
43' Ο Τιμ Κέιχιλ με την ασύλληπτη κεφαλιά, έβαλε τους socceroos ξανά στο ματς, ενώ έχασε ευκαιρία να ισοφαρίσει λίγο αργότερα. Έγινε ο πρώτος παίκτης από την Ωκεανία, που σκοράρει σε τρία διαφορετικά Μουντιάλ
01:44
43' Κίτρινη κάρτα στον Κέιχιλ
01:47
45+1' Τέλος ημιχρόνου
01:48
Η Χιλή πήρε γρήγορο προβάδισμα με τα γκολ των Σάντσες και Βαλδίβια στο 12' και το 14' αλλά ο Κέιχιλ ξανάβαλε την Αυστραλία στο παιχνίδι στο 35' με υπέροχη κεφαλιά, ενώ λίγο έλειψε να ισοφαρίσει δύο λεπτά αργότερα.
02:03
46' Έναρξη β' μέρους
02:07
49' Πρώτη αλλαγή για την Αυστραλία, ο ΜακΓκόουαν, αντί του Φράνιτς
02:09
51' Σέντρα από τον ΜακΓκόουαν, ο Κέιχιλ υπό...τράβηγμα φανέλας, άστοχη κεφαλιά
02:11
53' Λέκι σέντρα, ο Κέιχιλ σκοράρει, αλλά ορθώς υποδεικνύεται σε αντικανονική θέση
02:14
56' Διπλή επέμβαση του Μπράβο, σε ισάριθμες προσπάθειες του Μπρεσιάνο
02:16
58' Κίτρινη κάρτα για τον Γέντινακ
02:17
60' Ο Γκουτιέρεζ θα περάσει στη θέση του Αρτούρο Βιδάλ
02:19
61' Ο Γουίλκινσον προλαβαίνει το πλασέ του Βάργκας πριν περάσει τη γραμμή και σώζει την Αυστραλία
02:20
62' Νέο σουτ του Μπρεσιάνο, λίγο άουτ
02:23
65' Σέντρα από αριστερά, Λέκι την κεφαλιά, άουτ
02:25
67' Κίτρινη κάρτα στον Μίλιγκαν
02:26
68' Ο Μποσεζούρ στη θέση του Βαλδίβια
02:26
68' Ο Χάλοραν στη θέση του Γέντινακ
02:28
70' Άλλη μια επικίνδυνη σέντρα για το κεφάλι του Κέιχιλ, όμως ο άσος των Ρεντ Μπούλς, στέλνει τη μπάλα έξω
02:36
78' Tροϊζι αντί Μπρεσιάνο για την Αυστραλία
02:43
85' Σουτ του Σάντσεζ πολύ άστοχο
02:44
86' Κίτρινη ο Αρανγκίθ
02:45
88' Πινίγια αντί Βάργκας
02:48
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
02:50
90+2' ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ από τον Μποσεζούρ και 3-1 η Χιλή
02:52
Πανέμορφο διαγώνιο σουτ από τον Μποσεζούρ και το 3-1
02:53
Τελικό αποτέλεσμα ΧΙΛΗ-ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 3-1. Ο Σάντσεζ και ο Βαλδίβια έβαλαν γρήγορα με 2-0 μπροστά την Χιλή, ο Κέιχιλ μείωσε στο 35', αλλά ο Μποσεζούρ στο φινάλε οριστικοποίησε το τρίποντο για την "Ρόχα".