Λεβαδειακός-Εργοτέλης

Μεγάλη νίκη για τον Λεβαδειακό, επικράτησε 2-0 εντός έδρας του Εργοτέλη, χάρη σε τέρματα του Βαγγέλη Μάντζιου (26' και 32').
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού απέναντι στον Εργοτέλη για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ιδιαίτερα κρίσιμο το ματς για τους γηπεδούχους, που προέρχονται από τέσσερις σερί ήττες στο πρωτάθλημα και βρίσκονται χαμηλά στη βαθμολογία.
Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Γιάννη Πετράκη είναι πιο άνετη βαθμολογικά και θέλει να φύγει με βαθμός ή βαθμούς από τη Βοιωτία.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Πρζιρόβσκι, Γεωργίου, Μάγκας, Λυκογιάννης, Νικολακάκης, Κονέ, Κώτσιος, Ροτζέριο, Μανόλο, Μάντζιος, Βασιλείου Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Σανγκινέτι, Σκέμπης, Ιωαννίδης, Καπό, Πετράτσι, Γιάντσης
Εργοτέλης (Γιάννης Πετράκης): Καβουσάκης, Πίτσος, Σαρρής, Καρντόζο, Μπουχαλάκης, Τζανακάκης, Μεχία, Μπαντιμπανγκά, Αναστασάκος, Ρομάνο, Διαμαντάκος Στον πάγκο: Αθανασίου, Κοζορώνης, Βερπακόφσκις, Κουτρης, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Χαντί
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Α. Αμπάρκιολης με βοηθούς τους Γουργιώτη και Δημητριάδη.
Ελάχιστος κόσμος στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς.
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
6' Πρώτη τελική στο ματς για τον Εργοτέλη. Ο Σαρρής πέρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Πρζιρόβσκι.
10' Σουτ του Πίτσου από πλάγια θέση, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.
10' Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μανόλο πέρασε ο Πετράτσι.
14' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπουχαλάκης πλασάρει με το αριστερό, όμως ο Πρζιρόβσκι διώχνει δύσκολα με το πόδι.
15' Σουτ του Μπαντιμπανγκά στην κίνηση, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
23' Κίτρινη κάρτα στον Σαρρή για μαρκάρισμα στον Μάντζιο.
26' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Λεβαδειακός ανοίγει το σκορ με τον Μάντζιο.
Ο Ροτζέριο έκανε τη σέντρα μέσα από την περιοχή και ο Μάντζιος αφού κατέβασε εξαιρετικά τη μπάλα έκανε το 1-0 με κοντινό πλασέ.
30΄Κίτρινη κάρτα στον Μάγκα για μαρκάρισμα στον Μπουχαλάκη.
32' ΓΚΟΛ, 2-0, ο Λεβαδειακός και πάλι με τον Μάντζιο.
Γρήγορη αντεπίθεση για τους Βοιωτούς με τον Ροτζέριο να "σπάει" τη μπάλα στον Μάντζιο, που με σουτ από πλάγια θέση νίκησε για δεύτερη φορά τον Καβουσάκη.
45' Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Ρομάνο πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Ο Λεβαδεικός προηγείται 2-0 του Εργοτέλη, χάρη σε δύο τέρματα του Μάντζιου (26', 32').
46' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Πίτσοτ πέρασε ο Χαντί.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
53' Ανάποδο ψαλίδι από τον Διαμαντάκο, η μπάλα πέρασε άουτ.
60' Χωρίς αξιόλογες φάσεις μέχρι στιγμής το δεύτερο ημίχρονο, με τον Λεβαδειακό να κρατάει άνετα το υπέρ του σκορ.
68' Κίτρινη κάρτα στον Πετράτσι.
71΄ Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Σουτ του Αναστασάκου έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα απ' την εστία του Λεβαδειακού.
73' Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη για χέρι.
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Βερπακόφσκις στη θέση του Διαμαντάκου.
78' Σουτ του Χαντί μέσα από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ.
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Λυκογιάννης μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Καβουσάκη.
80' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδεικό. Στη θέση του Βασιλείου πέρασε ο Καπό.
81΄ Δοκάρι για τον Εργοτέλη. Κεφαλιά του Ρομάνο η μπάλα βρίσκει το δοκάρι και φεύγει άουτ.
90+2' Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδεικό. Στη θέση του Μάντζιο πέρασε ο Ιωαννίδης.
Τέλος της αναμέτρησης
Μεγάλη νίκη για τον Λεβαδειακό, που επικράτησε με σκορ 2-0 του Εργοτέλη στη Βοιωτία.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου ο Βαγγέλης Μάντζιος, που με δύο τέρματα στο 26' και 32' χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.