Ρεάλ Μαδρίτης-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του πέμπτου και τελευταίου αγώνα της σειράς ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Ολυμπιακό που θα κρίνει το τελευταίο εισιτήριο του Final-4.

21:12
Καλησπέρα σε όλους
21:12
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πέμπτο αγώνα ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και τον Ολυμπιακό, προκειμένου να δούμε ποιος θα πάρει το τέταρτο και τελευταίο εισιτήριο για το Final-4.
21:13
Περίπου στις 23:30 θα γνωρίζουμε αν η βασίλισσα θα δείξει έστω και δύσκολα την ανωτερότητά της ή ο... βασιλιάς Ολυμπιακός θα γίνει η πρώτη ομάδα που επιστρέφει απ' το 0-2 και θα πάει στο Μιλάνο για να υπερασπιστεί το στέμμα του.
21:13
Ο Ολυμπιακός θα παίξει με τους Πέτγουεϊ, Σερμαντίνι, Ντάνστον, Σπανούλης Περπέρογλου, Παπαπέτρου, Σλούκας, Κόλινς, Σίμονς, Πρίντεζης, Μάντζαρης, Λοτζέσκι. Εκτός δωδεκάδας έμεινε ο Δημήτρης Κατσίβελης.
21:15
Η δωδεκάδα της Ρεάλ Μαδρίτης: Φερναντεθ, Μπαρέιρο, Ρέγες, Κάρολ, Ντίεθ, Μίροτιτς, Ροντρίγκεθ, Ντάρντεν, Γιουλ, Μπουρούσης, Σλότερ, Μεζρί.
21:16
Ο Ολυμπιακός μετρά μόλις τρεις νίκες σε δεκαπέντε αναμετρήσεις κόντρα στην Ρεάλ στην Μαδρίτη.
21:19
Διαιτητές του σημερινού αγώνα είναι οι Λαμόνικα, Ρότσα και Βόνοβιτς, από Ιταλία, Πορτογαλία και Σερβία αντίστοιχα.
21:19
Η Ρεάλ ψάχνει την 29η πρόκρισή της σε ημιτελική φάση κυπέλλου πρωταθλητριών και ο Ολυμπιακός την ένατη, όλες σε Final Four.
21:19
Κατά την άφιξη της αποστολής του Ολυμπιακού στο Palacio De Deportes, περίπου 20 οπαδοί της Ρεάλ που είχαν μαζευτεί στην είσοδο των αθλητών, αποδοκίμασαν έντονα και κυρίως τους Μπαρτζώκα, Κόλινς και Σπανούλη.
21:20
Όπως και στα δύο πρώτα παιχνίδια των προημιτελικών έτσι και σήμερα, το γήπεδο είναι γεμάτο σημαίες που υπάρχουν σε κάθε κάθισμα, ενώ στο πέταλο των οργανωμένων οπαδών της Ρεάλ, έχει ετοιμαστεί ένα κορεό.
21:24
Στα μάτριξ του γηπέδου, ανά τακτά χρονικά διαστήματα, προβάλετε μία φωτογραφία του Τίτο Βιλανόβα ως φόρος τιμής. Του πρώην προπονητή της ποδοσφαιρικής Μπαρτσελόνα που έχασε σήμερα τη ζωή του στα 45 χρόνια. Παράλληλα, θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του.
21:25
Τελευταία σουτάκια απ' τις δύο πλεύρες, κατάμεστο το γήπεδο. 20 λεπτά για το τζάμπολ
21:46
Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Τίτο Βιλανόβα.
21:47
Ελάχιστος φόρος τιμής για τον άτυχο εκλιπόντα...
21:48
Τζάμπολ στο παιχνίδι, πρώτη κατοχή για τη Ρεάλ!
21:52
5-6 μπροστά ο Ολυμπιακός με το τρίποντο του Σπανούλη!
21:52
7-6 παίρνει το επιθετικό ριμπάουντ ο Ντάρντεν και σκοράρει
21:52
Πολύ γρήγορο τέμπο στα πρώτα λεπτά.
21:54
Δεύτερη σερί προσπάθεια του Μπουρούση που δεν μπορεί να ποστάρει επιτυχώς Πέτγουεϊ και Ντάνστον αντίστοιχα
21:54
7-9 με τρίτο τρίποντο απ' τον Ολυμπιακό με τον Λοτζέσκι
21:54
9-9 απαντά ο Μίροτιτς
21:55
Τάιμ-άουτ. Στο 9-9 οι δύο ομάδες, με τον Ολυμπιακό να παίζει καλή άμυνα και να είναι εύστοχος απ' τα 6,75
21:58
Άστοχο τρίποντο του Σπανούλη υπό κακές προϋποθέσεις, κάνει φάουλ ο Ντάνστον στην προσπάθεια για το ριμπάουντ
21:59
Αστοχεί για τρεις ο Κόλινς, ο Λοτζέσκι κάτω απ' το καλάθι μόνος του το χάνει, αλλά ο Ολυμπιακός κερδίζει το φάουλ, μετά το μακρινό ριμπάουντ του Κόλινς
22:00
Δεύτερο φάουλ του Ρούντι και καλό νέο για τον Ολυμπιακό, κάνει βήμα ο Πρίντεζης και χάνει την ευκαιρία να μειώσει
22:01
13-11 με καλάθι και φάουλ του Κόλινς στον αιφνιδιασμό
22:02
13-12 μέσα και η βολή
22:02
Σίδερο το τρίποντο του Πρίντεζη που χάνει την ευκαιρία να βάλει μπροστά την ομάδα του.
22:03
Δύο βολές κερδίζει στην άλλη άκρη του παρκέ ο Γιουλ (9').
22:07
Εσπευσμένα τάιμ-άουτ απ' τον Μπαρτζώκα μετά το νέο λάθος της ομάδας του και πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό στη δεύτερη περίοδο
22:13
Παραλίγο να σκοράρει και να πάρει και το φάουλ ο Λοτζέσκι, αλλά δεν μπαίνει η μπάλα και κερδίζει δύο βολές
22:25
Τεχνική ποινή στον Λάσο που διαμαρτυρήθηκε για το φάουλ που δεν δόθηκε υπέρ του Ρέγες
22:25
40-31 με βολή του Σπανούλη και η κατοχή ξανά για τον Ολυμπιακό
22:26
40-34 τρίποντο από τον Σπανούλη!
22:28
Αστοχεί ο Ρέγες που κάνει και φάουλ, δίνοντας δικαίωμα στον Ολυμπιακό για την τελευταία επίθεση του πρώτου μέρους!
22:28
Σίδερο το σουτ του Σπανούλη στην εκπνοή του πρώτου μέρους. 40-34 στο 20'. Ο Ολυμπιακός έχανε ακόμα και με 13 αλλά έχει καταφέρει να... επιστρέψει
22:44
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Για να δούμε τι μας περιμένει!