ΟΦΗ-Βέροια 0-1

Μεγάλη νίκη για τη Βέροια με σκορ 1-0 επί του ΟΦΗ, χάρη σε τέρμα του Μπεν (85').
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του ΟΦΗ με την Βέροια για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Στο Γεντί Κουλέ ανοίγει ουσιαστικά η αυλαία της αγωνιστικής.
Οι δύο ομάδες προέρχονται από ισοπαλίες. Ο μεν ΟΦΗ με τον Πανιώνιο (0-0), η δε Βέροια με τον Πλατανιά (2-2).
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
ΟΦΗ: Φερνάντεζ, Τριποτσέρης, Ζόρο, Περογαμβράκης, Παπάζογλου, Βερόν, Ζε Εντουάρντο, Μπούρμπος, Μακρής, Μιλιάζες, Όγιος
Βέροια: Καντιμοίρης, Βέρτζος, Όστοϊτς, Μπεν, Τραπ, Ζεζίνιο, Μπάρμπας, Αποστολόπουλος, Μπαργκάν, Σιόντης, Γεωργιάδης
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Αγριμάκης, Ροβίθης, Δαμιανάκης, Λαμπρόπουλος, Μπανούσης, Μονιάκης, Κυζιρίδης
Στον πάγκο για τη «βασίλισσα»: Αναστασόπουλος, Τζημογιάννης, Παυλίδης, Βεργώνης, Μάνος, Κοτταρίδης, Σισοκό
Στη δέκατη θέση ο ΟΦΗ με 22 βαθμούς, προτελευταία η Βέροια με 15.
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η «βασίλισσα του βορρά» είχε επικρατήσει 2-0.
Ντεμπούτο για τον νεοαποκτηθέντα Βέρτζο με την φανέλα της Βέροιας. Δίχως τους τραυματίες Φραγκουλάκη, Κάλαϊτζιτς, τον τιμωρημένο Κουτσιανικούλη και τον Μακουκούλα θα παραταχθούν οι Κρητικοί.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο
1' Έναρξη παιχνιδιού, στη σέντρα η Βέροια
6' Κεφαλιά του Ζόρο δεν ανησυχεί ο Καντιμοίρης, με την μπάλα να φεύγει άουτ
10' Καλό σουτ από τον Περογαμβράκη, πέφτει στη γωνία ο Καντιμοίρης και απομακρύνει
Πιεστικός στα πρώτα λεπτά ο ΟΦΗ, προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα της Βέροιας.
Στο 27' φτάσαμε, παραμένει το 0-0. Έχει την κυκλοφορία της μπάλας ο ΟΦΗ, ωστόσο του λείπει αυτό το... κάτι για να γίνει πραγματικά επικίνδυνος.
Χωρίς φάση στα τελευταία λεπτά, πολύ καλά στημένη τακτικά η Βέροια δεν αφήνει χώρους.
34' Κεφαλιά του Παπάζογλου, όμως η μπάλα έφυγε... παράλληλα κι όχι προς την εστία της Βέροιας
37' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη της Βέροιας
44' Προσπάθησε να κάνει την προβολή ο Παπάζογλου, μετά από λάθος στην άμυνα της Βέροιας, ωστόσο δεν τα κατάφερε.
Ημίχρονο στο Γεντί Κουλέ. Στο 0-0 οι δύο ομάδες, ουσιαστικά μια καλή στιγμή στο πρώτο μέρος με το σουτ του Περογαμβράκη νωρίς.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
Γυριστό σουτ από τον Περογαμβράκη σε ετοιμότητα ο Καντιμοίρης μπλοκάρει την μπάλα
52' Πρώτη καλή στιγμή για την Βέροια. Ο Μπεν έκανε το σουτ από κοντά, όμως δεν ήταν καλό και ο Φερνάντεζ κατάφερε να μπλοκάρει άνετα.
54' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος αντί του Όγιος και ο Μπανούσης αντί του Ζε Εντουάρντο.
Συμπληρώθηκε μια ώρα αγώνα, πιο επιθετικός ο ΟΦΗ.
Τελευταία στιγμή ο Τριποτσέρης απομάκρυνε την μπάλα κι ενώ ο Μπαργκάν ήταν σε θέση... βολής!
62' Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Παυλίδης αντί του Σιόντη
63' Πολύ καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Μπεν έκανε την κεφαλιά από κοντά, όμως η μπάλα έφυγε άουτ. Παραμένει το 0-0.
73' Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Μπούρμπος
ΜΕ ΔΕΚΑ Ο ΟΦΗ!
Ο Μπούρμπος μέσα σε διάστημα δύο λεπτών βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα, αποβάλλεται και οι Κρητικοί μένουν με δέκα για το υπόλοιπο του αγώνα.
79' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μονιάκης μπαίνει στην θέση του Βερόν
81' Νέα αποβολή για τον ΟΦΗ!
Ο Ζόρο ανέτρεψε τον Μπαργκάν ο οποίος ήταν σε προφανή θέση για γκολ και δικαίως αποβλήθηκε. Με εννιά οι Κρητικοί για το υπόλοιπο του ματς!
84' ΓΚΟΛ για την Βέροια!
Ο Μπαργκάν έβγαλε την κάθετη στον Μπεν κι εκείνος με ωραίο πλασέ από πλάγια κάνει το 1-0 για τη Βέροια!
86' Μάνος αντί Ζεζίνιο για την Βέροια
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. Μπήκαμε ήδη.
90+4' Αλλαγή για τη Βέροια. Βεργώνης αντί Γεωργιάδη
Τέλος στο Γεντί Κουλέ. Τεράστια νίκη για τη Βέροια με σκορ 1-0 κόντρα στον ΟΦΗ με σκόρερ τον Μπεν στο 85'!
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια σε όλους.