Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1

Καλησπέρα σε όλους
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Μπαρτσελόνα με την Ατλέτικο Μαδρίτης για τους 8 του Τσάμπιονς Λιγκ.
Την ώρα λοιπόν που οι δύο ομάδες παλεύουν στα ίσα για το πρωτάθλημα Ισπανίας, έχουν μπροστά τους ακόμα δύο ματς με φόντο τα ημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Μπαρτσελόνα: Πίντο, Άλβες, Πικέ, Μασεράνο, Άλμπα, Μπουσκέτς, Τσάβι, Φάμπρεγας, Ινιέστα, Νεϊμάρ, Μέσι
Στον πάγκο της Μπάρτσα: Όιερ, Αντριάνο, Σονγκ, Μπαρτρά, Σέρχι Ρομπέρτο, Αλέξις, Πέδρο
Στον πάγκο της Ατλέτικο: Ινσούα, Αλντερβάιρελντ, Σουάρεθ, Σόσα, Αρανθούμπια, Ροντρίγκεθ, Ντιέγκο
Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται οι δύο ομάδες κι όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του αγώνα
Περίπου 1.000 Μαδριλένοι βρίσκονται στο Καμπ Νου, όπου οι φίλοι της Μπάρτσα έχουν καταλανικές σημαίες στα χέρια τους.
Ξεκίνησε ο αγώνας
2' Σουτ του Φιλίπε Λους, άουτ η μπάλα
4' Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο!
Αδράνεια στην άμυνα της Μπαρτσελόνα, με τον Αρντά Τουράν να βρίσκει τον Βίγια, το σουτ του οποίου από πολύ πλεονεκτική θέση, έφυγε άουτ!
11' Αναγκαστική αλλαγή για την Μπάρτσα. Ο Πικέ έπεσε άσχημα στο χορτάρι, τραυματίστηκε και δεν μπορεί να συνεχίσει με τον Μπαρτρά να μπαίνει στη θέση του.
Διαβασμένη η Ατλέτικο που έχει κλείσει τους χώρους και δεν αφήνει πολλά περιθώρια στους Καταλανούς.
19' Κίτρινη κάρτα στον Κόκε
23' Μια κεφαλιά πιάνει ο Νεϊμάρ, αλλά δεν δημιουργεί κανένα κίνδυνο και μπλοκάρει άνετα ο Κουρτουά
26' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα!
Ο Μέσι κάνει... μαγικά, την κατάλληλη στιγμή βγάζει την κάθετη για τον Ινιέστα, ο οποίος φάτσα με τον Κουρτουά δεν μπορεί να σκοράρει, με τον Βέλγο να το βγάζει
28' Απώλεια για την Ατλέτικο
Σε μια ανύποπτη φάση, ο Ντιέγκο Κόστα αισθάνθηκε ενοχλήσεις και γίνεται αναγκαστική αλλαγή με τον Ντιέγκο να μπαίνει στη θέση του.
Δεν το περιμέναμε ακριβώς έτσι το ματς, πάντως. Από μία φάση για τις δύο ομάδες μέχρι στιγμής και από 'κει και ύστερα... τίποτα!
35' Γυριστή κεφαλιά του Μπάρτρα, καμία τύχη
41' Κεφαλιά του Μέσι υπό καλές προϋποθέσεις, δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Κουρτουά που μπλοκάρει στη γωνία του
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους στο "Καμπ Νου".
Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος. Στο 0-0 οι δύο ομάδες, από μια μεγάλη ευκαιρία για τις δύο ομάδες.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Ας ελπίσουμε για καλύτερο θέαμα!
56' Κίτρινη στον Ινιέστα
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ
Τρομερό γκολ του Ντιέγκο που πιάνει το σουτ από μακριά, εκτελεί στο "Γ" τον Πίντο και βάζει σε θέση ισχύος την Ατλέτικο με σκορ 1-0!
58' Κίτρινη στον Ζόρντι Άλμπα
63' Πολύ καλή στιγμή για την Μπάρτσα!
Βολίδα του Μπουσκέτς από μακριά, ο Κουρτουά σε ετοιμότητα πέφτει και το βγάζει!
68' Μπήκε ο Αλέξις Σάντσες, βγήκε ο Φάμπρεγας
70' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Σόσα αντί του Βίγια
70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΑ
"Μαγική" μπαλιά του Ινιέστα, που βγάζει στον Νεϊμάρ, με τον Βραζιλιάνο να σουτάρει εν κινήσει με εξαιρετικό πλασέ και να ισοφαρίζει σε 1-1 !
74' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Σουτ του Ινιέστα, δύσκολη απόκρουση του Κουρτουά
Έχει πάρει... φωτιά εδώ και δέκα λεπτά η Μπάρτσα που πιέζει ασφυκτικά
77' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Μέσα ο Ροντρίγκεθ, έξω ο Τουράν
85' Ευκαιρία για την Μπάρτσα! Ο Κουρτουά απομακρύνει ξανά το επικίνδυνο φάουλ του Μέσι!
Κίτρινη στον Σόσα
Τέλος στο Καμπ Νου.
Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο Μαδρίτης έμειναν στο 1-1 με τους φιλοξενούμενους να αποκτούν ένα μίνι προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς για την πρόκριση στην τετράδα του Τσάμπιονς Λιγκ.
Ντιέγκο και Νεϊμάρ οι σκόρερ των δύο ομάδων στο δεύτερο μέρος.