ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

21:10
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό, για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ, στο Ολυμπιακό στάδιο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
Παιχνίδι διαφορετικών στόχων για τους δύο σημερινούς αντιπάλους. Με την μεν «Ένωση» να θέλει τη νίκη, για να κάνει όνειρα για το Champions League της επόμενης σεζόν. Το δε «τριφύλλι» να παίζει για την ιστορία του, αλλά και κάποιοι παίκτες του για τη... νέα χρόνια... by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
Θυμηθείτε εδώ το αρχικό σχήμα της ΑΕΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
Κι εδώ την βασική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Τσιντώτας, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Αλμπάνης, Σαμπανάτζοβιτς, Κλωναρίδης, Αραούχο και Ολιβέιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Νούνες, Κολοβός, Ανουάρ, Ναγκί, Μπουζούκης, Σερπέζης και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αθανάσιος Τζήλος του Συνδέσμου Λάρισας ενώ χρέη VAR θα εκτελέσει ο Ευάγγελος Μανούχος από τον Σύνδεσμο Αργολίδας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
Θυμίζουμε ότι το ματς διεξάγεται, όπως κι όλα βέβαια, κεκλεισμένων των θυρών, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την ατμόσφαιρα στο ΟΑΚΑ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
Οι παίκτες των δύο ομάδων πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους, by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
Οι αναπληρωματικοί παίκτες της ΑΕΚ πηγαίνουν στις θέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
Τώρα κάνουν το ίδιο και οι παίκτες του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
Ενώ στις εξέδρες του ΟΑΚΑ βρίσκεται και ομοσπονδιακός τεχνικός, Τζον Φαν'τ Σιπ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, με διαφορά λίγων δευτερολέπτων... by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του Covid-19. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
Ενώ και οι 22 ποδοσφαιριστές γονατίζουν, για να τιμήσουν έτσι τη μνήμη του αδικοχαμένου Τζορτζ Φλόιντ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την ΑΕΚ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
3' Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο, έξω από την περιοχή και δεξιά, από το μαρκάρισμα του Ινσούα στον Βέρντε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
4' Απευθείας εκτέλεση από τον Βέρντε, είναι καλή όμως η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
5' Προσωρινή διακοπη στο ματς, για τραυματισμό του Βράνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
8' Κάτι σαν... σουτ από τον Ινσούα, στο όριο της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον Μπάρκα που μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
14' Πάσα του Ζαχίντ για τον Μακέντα, εκείνος πέφτει μέσα στην περιοχή, αλλά ο Τζήλος που είναι κοντά στη φάση σωστά δεν βλέπει κάποια παράβαση κι ως εκ τούτου πέναλτι... by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
14' Στην εξέλιξη της φάσης ο Δώνης κάνει το σουτ, αλλά είναι «χλιαρό» και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Μπάρκα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
20' Ο Μπακάκης περνάει ωραία τον Χατζηγιοβάνη, στον οποίο καταλογίζεται φάουλ στη συνέχεια, παράλληλα με τη γραμμή του κόρνερ, ενώ ωστόσο έχει βρει μόνο μπάλα.. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
21' Εκτέλεσε το φάουλ ο Βέρντε, η μπάλα βρήκε στο τείχος και απομακρύνθηκε στη συνέχεια. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Κακό το ματς μέχρι τώρα, κάτι που το δείχνουν και οι τελικές. Δυο για τον Παναθηναϊκό, μια για την ΑΕΚ. Ελαφρώς καλύτεροι οι «πράσινοι», που με το πιο γεμάτο κέντρο κυκλοφορούν καλύτερα την μπάλα και περισσότερη ώρα. by Διονύσης Δεσύλλας
21:58
23' Cooling break στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:02
«Μανούρα» ανάμεσα σε Βράνιες και Βέρντε, την ώρα που ο δεύτερος μιλούσε με τον Μπακάκη! by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
27' Ο Σιμόες κάνει φάουλ στον Γιόχανσον χωρίς να είναι ξεκάθαρο αν είναι εντός ή εκτός περιοχής, στον Παναθηναϊκό ζητούν πέναλτι, αλλά ο Τζήλος δεν καταλογίζει τίποτα! by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
Ενώ στην εξέλιξη της φάσης και μετά από ένα πλάγιο, ο Λόπες χτυπάει στην πλάτη τον Γιόχανσον, αλλά μένει επίσης ατιμώρητος... by Σπύρος Σιαμπλής
22:07
31' Νέα φάση όπου υπάρχουν φωνές για πέναλτι, από τον Ζαχίντ εν προκειμένω, για μαρκάρισμα από τον Βράνιες, όπου δεν φαίνεται κάτι επιλήψιμο πάντως. by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
32' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Κουρμπέλη στον Κρίστιτσιτς, τιμωρείται με κίτρινη κάρτα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:11
35' Νέο σουτ του Βέρντε, δεν ανησυχεί ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
36' Ένα ακόμα δυνατό φάουλ του Κουρμπέλη, στον Σιμόες, ο Τζήλος δεν του βγάζει ωστόσο -κακώς- την δεύτερη κίτρινη κάρτα... by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
37' Κεφαλιά του Βράνιες, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
40' Κόρνερ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό, πρώτο στο ματς, μετά από προσπάθεια του Μακέντα και διώξιμο του Μπακάκη, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
42' Κίτρινη κάρτα στον Λόπες, που έκανε λαβή... ελληνορωμαϊκής στον Γιόχανσον. by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
43' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Αγιούμπ να εκτελεί το φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, τον Ινσούα να κάνει την κεφαλιά, αλλά όχι καλά και τον Μπάρκα να μπλοκάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
45' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
Οι δυο ομάδες είναι ξεκάθαρα επηρεασμένες από τη διακοπή. Το μας είναι μοιρασμένο, δίχως ευκαιρίες, παρά μόνο με δυο ψευτοφάσεις. Κακό θέαμα, ας ελπίσουμε σε κάτι καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο. by Διονύσης Δεσύλλας
22:23
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:41
Oι παίκτες της ΑΕΚ επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
Το ίδιο και οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού, μόλις τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:48
50' Πρώτη καλή φάση στην επανάληψη για την ΑΕΚ, με το ξαφνικό σουτ του Λβάγια να φεύγει από τα χέρια του Διούδη, αλλά στη συνέχεια της φάσης ο Σιμάνσκι έκανε φάουλ στον Κολοβέτσιο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:48
51' Κίτρινη στον Σιμόες για δυνατό μαρκάρισμα από πίσω στον Αγιούμπ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
52' Σέντρα του Γιόχανσον από δεξιά αλλά ο Χατζηγιοβάνης δεν μπόρεσε με την κεφαλιά να απειλήσει τον Μπάρκα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:51
52'Ο Παναθηναϊκός σκοράρει, με τον Zαχίντ να νικάει με τάκλιν τον Βράνιες και να γυρίζει τη μπάλα στον Μακέντα, τον Μπάρκα να κάνει λανθασμένη έξοδο και τον Ιταλό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας! by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
Εξετάζεται η φάση με τη χρήση VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
Ο Τζήλος πηγαίνει να δει τη φάση και υποδεικνύει τελικά φάουλ πάνω στον Λιβάγια, στο ξεκίνημα της φάσης από τον Γιόχανσον, σωστά! by Σπύρος Σιαμπλής
22:55
56' Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Μπακάκη να βγαίνει ανενόχλητος από τα δεξιά, να πατάει περιοχή και να γυρίζει στο σημείο του πέναλτι, αλλά τον Σένκεφελντ να διώχνει τη μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
22:56
57' Νέα καλή φάση για την «Ένωση», με τον Διούδη να κάνει λάθος εκτίμηση, να βγαίνει και τον Βέρντε να κάνει ένα πλασέ με κενή εστία, αλλά να περνάει αρκετά άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
22:58
60' Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Νάγκι, έξω ο Αγιούμπ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:59
61' Μακρινό επίκινδυνο σουτ του Λόπες, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Διούδη... by Σπύρος Σιαμπλής
23:03
65' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Γιόχανσον να πασάρει στον Μακέντα, που έδωσε στον Νάγκι ο οποίος πέρασε με ωραία ενέργεια τον Σβάρνα, γύρισε ξανά τη μπάλα στον Μακέντα κι εκείνος πλάσαρε τον Μπάρκα ανοίγοντας το σκορ! by Σπύρος Σιαμπλής
23:06
67' Αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Ολιβέιρα να μπαίνει στη θέση του Σιμόες. by Σπύρος Σιαμπλής
23:07
69' Ανουάρ αντί Ζαχίντ, η δεύτερη κίνηση του Γιώργου Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
23:12
75' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα για φάουλ στον Βράνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
23:12
75' Κλωναρίδης μέσα, Βέρντε έξω. by Σπύρος Σιαμπλής
23:13
75' Γκολ! 1-1 η ΑΕΚ, με τον Λιβάγια να υποδέχεται ωραία τη μπάλα, να γυρίζει με τον Γιόχανσον στην πλάτη και με σουτ από θέση μέσα αριστερά να ισοφαρίζει... by Σπύρος Σιαμπλής
23:15
77' Διπλή αλλαγή του ΠΑΟ. Χατζηθεοδωρίδης και Μπουζούκης εντός, Δώνης και Χατζηγιοβάνης εκτός. by Σπύρος Σιαμπλής
23:16
Ο Παναθηναϊκός μπήκε καλύτερα στην επανάληψη, σκόραρε με τον Μακέντα και μέχρι να γίνει η φάση και το γκολ από τον Λιβάγια δεν είχε απειληθεί ιδιαίτερα. Γκολ ποιότητας από τον Κροάτη και όλα από την αρχή by Διονύσης Δεσύλλας
23:19
81' Υπόδειξη οφσάιντ στον Μακέντα. Πολύ δύσκολη και οριακή φάση, καθώς και η κάμερα δεν είναι στην ευθεία. by www.sport-fm.gr
23:22
84' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Κλωναρίδης κυνηγάει μια χαμένη μπαλιά και προλαβαίνει, ο Σιμάνσκι βγάζει τη σέντρα, αλλά ο Μάνταλος υπό την πίεση του Γιόχανσον δεν μπορεί να βρει την μπάλα για να τη στείλει στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
23:24
23:27
90' Εκτέλεση φάουλ του Λόπες για γέμισμα μέσα στην περιοχή, τραγική εκτέλεση και άουτ η μπάλα by www.sport-fm.gr
23:28
23:29
Σηκώνεται ο Σιμάνσκι που ήταν στο έδαφος. Πιθανότατα θα κρατηθεί έξτρα χρόνος στις καθυστερήσεις by www.sport-fm.gr
23:32
Έβγαλε σε κόρνερ την μπάλα ο Κλωναρίδης, αλλά ο Τζήλος είδε άουτ. Λανθασμένη απόφαση by www.sport-fm.gr
23:34
23:35
ΑΕΚ και Παναθηναίκός μένουν στο 1-1, έπειτα από ένα δεύτερο ημίχρονο, που ποιοτικά ήταν εμφανώς ανώτερο από το πρώτο. by www.sport-fm.gr
23:37
Το σκορ άνοιξε ο Μακέντα, όταν στο 65' με αριστερό πλασέ εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Νάγκι που είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο. Από την άλλη πλευρά, η ΑΕΚ ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα με την προσωπική ενέργεια και το εξαιρετικό τελείωμα του Λιβάγια by www.sport-fm.gr
23:38
Η ΑΕΚ έφτασε τον ΠΑΟΚ στη 2η θέση και τους 52 βαθμούς. Ο Παναθηναϊκός είναι στην 4η με 45 πόντους by www.sport-fm.gr