17:42
17:43
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ατρόμητο by www.sport-fm.gr
17:43
Πρόκειται για ματς στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής,το οποίο είναι και το τελευταίο στη Super League για το 2019 by www.sport-fm.gr
17:44
Ο ΠΑΟΚ είναι στη 2η θέση με 37 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να περάσει στην πρώτη θέση, πάνω από τον Ολυμπιακό που έχει 38 by www.sport-fm.gr
17:45
17:47
17:47
17:47
17:48
4-2-3-1: Ζίβκοβιτς - Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης - Μαουρίτσιο, Μίσιτς - Βιεϊρίνια, Λημνιός Πέλκας - Σφιντέρσκι. by www.sport-fm.gr
17:50
Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Μπίσεσβαρ, Λάμπρου, Εσίτι, Ντάγκλας Αουγκούστο, Στοχ by www.sport-fm.gr
17:50
4-5-1: Μέγερι – Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Γούτας, Ταλόσα – Γκάλο, Ούμπιντες, Μάντσον, Ανδρούτσο, Μανούσος – Βέλλιος. by www.sport-fm.gr
17:51
17:51
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης Α' βοηθός: Χρήστος Τζιώτζιος Β' βοηθός: Δημήτριος Μαυρουδής 4ος: Δημήτριος Μαλούτας by www.sport-fm.gr
18:12
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 1-0 ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Φάουλ του Βιεϊρίνια από τα 30 μέτρα, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα, έπειτα από κόντρα. Κάκιστος ο Μέγερι, που άργησε πάρα πολύ να αντιδράσει. by www.sport-fm.gr
18:18
17' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Ανδρούτσος έκανε ένα χλιαρό σουτ, ωστόσο ο Ζίβκοβιτς κράτησε ζωντανή τη φάση με ασταθή επέμβαση, αλλά ο Βέλλιος στη συνέχεια έκανε φάουλ by www.sport-fm.gr
18:23
18:24
18:26
26' Επικίνδυνη επίθεση από τον Ατρόμητο, πριν πλασάρει ο Ανδρούτσος, ο Μαουρίτσιο έκανε κρίσιμη παρέμβαση κι έδιωξε σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
18:30
31' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κόρνερ από τα δεξιά, πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι ο Μαουρίτσιο, απέκρουσε σε κόρνερ ο Μέγερι. by www.sport-fm.gr
18:34
34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 2-0 ΜΕ ΤΟΝ ΙΝΓΚΑΣΟΝ! Σέντρα από τα δεξιά, τραγικό λάθος του Ρισβάνη που αφήνει την μπάλα να περάσει από μπροστά του, ο Σφιντέρσκι στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και στο ριμπάουντ ο Ίνγκασον κάνει το 2-0 by www.sport-fm.gr
18:39
39' Ακόμα ένα κόρνερ από τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε και πάλι στον Μαουρίτσιο που με σκαστό σουτ δεν μπόρεσε να απειλήσει τον Μέγερι by www.sport-fm.gr
18:39
18:41
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 3-0 ΜΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΙΝΓΚΑΣΟΝ! Εκτέλεση φάουλ του Μίσιτς, ο Ίνγκασον με κεφαλιά αλλάζει πορεία στην μπάλα, ανήμπορος να αντιδράσει ο Μέγερι by www.sport-fm.gr
18:42
Πάρτι του ΠΑΟΚ κόντρα σε μία αμυντική γραμμή (συμπεριλαμβανομένου και του τερματοφύλακα) που είναι σε άλλο γήπεδο. Όλα τα γκολ από στατικές φάσεις. by www.sport-fm.gr
18:43
18:45
18:46
Ο ΠΑΟΚ έχει εξασφαλίσει ήδη τη νίκη, επικρατώντας 3-0 του Ατρόμητου. Και τα τρία γκολ από στατικές φάσεις. Στο πρώτο είναι «δώρο» του Μέγερι στον Βιεϊρίνια, ενώ στα άλλα δύο η ανύπαρκτη ανασταλτική λειτουργία των φιλοξενούμενων, χάρισε δύο γκολ του Ίνγκασον αν και σέντερ μπακ. by www.sport-fm.gr
19:01
46' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Βέλλιος, μέσα ο Ενσικουλού. Εκτός ο Ανδρούτσος, μέσα ο Ουγκράι by www.sport-fm.gr
19:02
19:08
51' Ο Σφιντέρσκι έκανε το πλασέ, η μπάλα έφυγε άουτ. Στην πορεία της φάσης, ο Ρισβάνης βρήκε τον Πολωνό επιθετικό με τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι by www.sport-fm.gr
19:08
19:09
53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Σφιντέρσκι κάνει το 4-0 κόντρα στον Ατρόμητο! Το πάρτι των γηπεδούχων συνεχίζεται by www.sport-fm.gr
19:12
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Πανέμορφο γκολ από τον Ουγκράι, αλλά και μεγάλο λάθος του Ζίβκοβιτς. Ο Ούγγρος από πολύ πλάγια θέση και μακριά εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, ο κίπερ του ΠΑΟΚ ήταν εκτός θέσης και έγινε το 4-1. by www.sport-fm.gr
19:18
62' Ο Μίσιτς επιχειρεί το σουτ από μακριά, ο Μέγερι με μπόλικη προσπάθεια μπλοκάρει μία εύκολη φάση. by www.sport-fm.gr
19:20
19:27
19:28
Το ματς έχει σβήσει για τα καλά... Ο ΠΑΟΚ παίζει σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς, ενώ ο Ατρόμητος φροντίζει να μην αυξηθεί ο δείκτης του σκορ by www.sport-fm.gr
19:29
19:30
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα-σουτ από τα δεξιά, ο Λάμπρου πλάσαρε προ κενής εστίας, αλλά ο Ρισβάνης απέκρουσε πάνω στη γραμμή by www.sport-fm.gr
19:31
19:34
19:39
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 5-1 ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΜΙΣΙΤΣ! Σέντρα του Ροντρίγκο, ο Κροάτης χαφ πήρε την κεφαλιά χωρίς καν να χρειαστεί να κάνει άλμα, αφού ο Χαρίσης δεν μάρκαρε... τίποτα και πολύ εύκολα έκανε το 5-1 by www.sport-fm.gr
19:41
85' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Γκάλο, ο Μανούσος πήρε την κεφαλιά με την εστία να είναι ανυπεράσπιστη, αφού ο Ζίβκοβιτς έκανε... βόλτα στην περιοχή του, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
19:47
Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. Ο ΠΑΟΚ φαίνεται να ψάχνει και άλλο γκολ, την ώρα που ο Ατρόμητος προσπαθεί να πετύχει κάποιο κλέψιμο και να φύγει στην αντεπίθεση. by www.sport-fm.gr
19:50
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ! ΠΑΟΚ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 5-1. Οι Θεσσαλονικείς πλέον βρίσκονται μόνοι τους στην κορυφή της βαθμολογίας στο +2 από τον Ολυμπιακό, ενώ ο Ατρόμητος υποχώρησε στην ένατη θέση. by www.sport-fm.gr