Η ΑΕΚ φιλοξενείται από την Ανβίλ για την 7η αγωνιστική των ομίλων του Basketball Champions League. by Γιώργος Πετρίδης
Τσάλμερς, Λάνγκφορντ, Σαντ-Ρος, Στ. Γιάνκοβιτς και Κακλαμανάκης η πεντάδα της ΑΕΚ. by Γιώργος Πετρίδης
Η ΑΕΚ βρίσκεται στο 4-2, ενώ οι Πολωνοί είναι στο 3-3. by Γιώργος Πετρίδης
19:34
Με 5 πόντους του Λάνγκφορντ ξεκίνησε η ΑΕΚ. by Γιώργος Πετρίδης
19:42
Η ΑΕΚ έχει... μπλεχτεί στις αμυντικές δαγκάνες των γηπεδούχων, που πιέζουν ασφυκτικά στην περιφέρεια. by Γιώργος Πετρίδης
19:50
Κακό το πρώτο δεκάλεπτο για την Ένωση, που δεν κατάφερε να βρει ρυθμό επιθετικά και ζορίστηκε απέναντι στις άμυνες ζώνης που επέλεξαν οι γηπεδούχοι. Είναι χαρακτηριστικό πως οι παίκτες του Παπαθεοδώρου έχουν μόλις 3/10 δίποντα! Τουλάχιστον, κατέβασαν 7 επιθετικά ριμπάουντ, αν και δεν τα εκμεταλλεύτηκαν όπως έπρεπε. by Γιώργος Πετρίδης
19:57
Στο μεταξύ, ο Γκίκας χρεώθηκε με 3 φάουλ σε διάστημα 2 λεπτών και πάει στον πάγκο. by Γιώργος Πετρίδης
20:00
Για πρώτη φορά σε διψήφια διαφορά η Ανβίλ (29-18). Εκτός... τόπου και χρόνου οι περισσότεροι παίκτες της ΑΕΚ. by Γιώργος Πετρίδης
20:01
Η ΑΕΚ δεν έχει σημειώσει ούτε έναν πόντο στη δεύτερη περίοδο! by Γιώργος Πετρίδης
20:08
Είναι φανερό επίσης πως οι παίκτες του Παπαθεοδώρου δεν έχουν συγκέντρωση στο παιχνίδι τους και έχουν κυριευτεί από νευρικότητα. Τουλάχιστον, βελτίωσαν την άμυνά τους στα τελευταία λεπτά και πλησίασαν (32-24). by Γιώργος Πετρίδης
20:11
Τρίτο φάουλ και για τον Στέφαν Γιάνκοβιτς, που είναι ο καλύτερος παίκτης της ΑΕΚ σήμερα. by Γιώργος Πετρίδης
20:15
On fire ο Γιαννόπουλος, ο οποίος σημείωσε 2 σερί τρίποντα και μείωσε στον πόντο (37-36). by Γιώργος Πετρίδης
20:17
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Ανβίλ προηγείται 39-36 της ΑΕΚ. by Γιώργος Πετρίδης
20:19
Η Ένωση δεν είχε καθόλου καλό ρυθμό στο πρώτο μέρος και μοιραία βρέθηκε μέχρι και στο -13. Τουλάχιστον, βελτίωσε την άμυνά της στο δεύτεορ μισό της δεύτερης περιόδου και μάζεψε τη διαφορά. Μόλις 4/18 δίποντα έχουν οι παίκτες του Παπαθεοδώρου, που έχουν υποπέσει σε 9 λάθη. by Γιώργος Πετρίδης
20:29
Θετική η παρουσία των Τσάλμερς (7 πόντοι), Στ. Γιάνκοβιτς (8 πόντοι) και Γιαννόπουλου (6 πόντοι), αλλά η ΑΕΚ περιμένει περισσότερα από παίκτες όπως ο Λάνγκφορντ και ο Σαντ-Ρος. by Γιώργος Πετρίδης
20:33
Με Τσάλμερς, Λάνγκφορντ, Γιαννόπουλο, Ματσιούλις και Μαυροειδή ξεκινάει η ΑΕΚ στην τρίτη περίοδο. by Γιώργος Πετρίδης
20:34
Με δύο τρίποντα του "καυτού" Γιαννόπουλου, η ΑΕΚ περνάει μπροστά στο σκορ μετά από ώρα (39-42). by Γιώργος Πετρίδης
20:42
Πλέον, η ομάδα του Παπαθεοδώρου έχει φέρει το παιχνίδι στο δικό της ρυθμό και έχει "μεταφέρει" τη νευρικότητα στο στρατόπεδο των γηπεδούχων, που σκοράρουν μόνο με βολές (42-48). by Γιώργος Πετρίδης
20:55
Η ΑΕΚ κυριάρχησε στην τρίτη περίοδο και με εφαλτήριο την καλή άμυνά της, ανέτρεψε την κατάσταση και πλέον προηγείται (56-58). Αρνητικό σημάδι πως 6 παίκτες της έχουν από 3 φάουλ! by Γιώργος Πετρίδης
21:05
Η Ανβίλ έχει περάσει μπροστά στο σκορ (72-70) εκμεταλλευόμενη το βραχυκύκλωμα της Ένωσης στην επίθεση. by Γιώργος Πετρίδης
21:10
Δραματικό το φινάλε, με την ΑΕΚ να πλησιάζει στον πόντο (77-76). by Γιώργος Πετρίδης
21:15
Η ΑΕΚ έχει δική της την μπάλα με το σκορ στο 77-77. by Γιώργος Πετρίδης
21:16
Ματσιούλις με κάρφωμα για το 77-79. Εξαιρετική επίθεση από την ΑΕΚ. by Γιώργος Πετρίδης
21:19
Η ΑΕΚ έχει να δώσει δύο ακόμα φάουλ. 8,5 δευτερόλεπτα για το τέλος. by Γιώργος Πετρίδης
21:24
Τέλος αγώνα, η ΑΕΚ επικράτησε 79-77 της Ανβίλ στην Πολωνία και ανέβηκε στο 5-2. by Γιώργος Πετρίδης
21:30
Η Ένωση δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, αλλά βελτιώθηκε μετά το 15' και με καλή άμυνα έφτασε στη νίκη. Κορυφαίος ο Ματσιούλις (16 πόντοι), καθοριστική και η συμβολή του Γιαννόπουλου (12 πόντοι με 4/4 τρίποντα). by Γιώργος Πετρίδης