Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τσέλσι

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με την Τσέλσι, στο πλαίσιο των ημιτελικών του Europa League, στην «Κόμερτσμπανκ Αρένα».
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με την Τσέλσι, στο πλαίσιο των ημιτελικών του Europa League, στην «Κόμερτσμπανκ Αρένα». by Σπύρος Σιαμπλής
Οι «αετοί» είναι τέταρτοι στην Bundesliga και θέλουν να συνεχίσουν τις υπερβάσεις, αλλά θα προσπαθήσουν να τα καταφέρουν χωρίς τον πολύτιμο Άντε Ρέμπιτς, που είναι τιμωρημένος, αλλά και τους Σεμπαστιέν Αλέ και Μαρκ Στέντερα. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι «μπλε», από την πλευρά τους, είναι επίσης τέταρτοι στην Premier League και θα παραταχθούν χωρίς τους Γκάρι Κέιχιλ, Άντονι Ρούντιγκερ και Κάλουμ Χάντσον-Οντόι, όλοι τους τραυματίες. by Σπύρος Σιαμπλής
Η Τσέλσι έχει την καλύτερη επίθεση στο φετινό Europa League, με 30 τέρματα, ενώ η δεύτερη καλύτερη επίδοση ανήκει στην… Άιντραχτ, που μετράει 28 γκολ στο ενεργητικό της… by Σπύρος Σιαμπλής
Οι γηπεδούχοι ποντάρουν πάρα πολλά στον παράγοντα έδρα στην ως τώρα πορεία τους στην διοργάνωση, καθώς είναι αήττητοι σε 11 παιχνίδια στην «Κόμερτσμπανκ Αρένα», μετρώντας μάλιστα εννιά νίκες! by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Ρένοφ, Εντικά, Ντε Γκούζμαν, Βίλεμς, Τόρο, Τσάντλερ και Πασιένσια. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Καμπαγέρο, Αλόνσο, Μπάρκλεϊ, Ιγκουαΐν, Αζάρ, Κόβατσιτς και Ζαπακόστα. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Κάρλος Ντελ Θέρο Γκράντε από την Ισπανία. by Σπύρος Σιαμπλής
Η μασκότ της Άιντραχτ, ο αετός Ατίλα είχε... γενέθλια στα τέλη του Απρίλη, συμπληρώνοντας τα 15 χρόνια και, φυσικά, είναι από νωρίς στο γήπεδο! Εικόνα live21962715/28261.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
Οι οπαδοί της Άιντραχτ τραγουδούν ένα σύνθημα στον ρυθμό του «Can't Take My Eyes Off You», του Φρανκ Σινάτρα, για... προθέρμανση! Εικόνα live21962715/98324.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
Μια ακόμα εντυπωσιακή χωρογραφία, που πάει... απ' άκρη σ' άκρη του γηπέδου, έχουν ετοιμάσει οι φίλοι των «αετών»! Εικόνα live21962715/47732.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές μέσα σε... πανζουρλισμό. by Σπύρος Σιαμπλής
Ακολουθούν το τελετουργικό και οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα για την έναρξη της σπουδαίας αυτής αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Τσέλσι στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς για την Τσέλσι, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
7' Γέμισμα του Κόστιτς από αριστερά, αλλά ο Ντα Κόστα αν και αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι δεν βρίσκει τη μπάλα όπως θα ήθελε... by Σπύρος Σιαμπλής
13' Σέντρα του Ντα Κόστα από δεξιά, ο Κόστιτς πιάνει περισσότερο αέρα παρά καταφέρνει να σουτάρει, στο δεύτερο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
18' Σέντρα σουτ του Ντα Κόστα, από θέση μέσα δεξιά, ο Κέπα πέφτει και μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
19' Κίτρινη κάρτα στον Κρίστενσεν, για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ρόντε. by Σπύρος Σιαμπλής
21' Ευκαιρία για την Άιντραχτ, καθώς από την εκτέλεση φάουλ του Κόστιτς από αριστερά και την κεφαλιά του Χίντερεγκερ η μπάλα φτάνει στον Άμπραχαμ, αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή είναι άστοχο! by Σπύρος Σιαμπλής
23' Γκοοοοοοολ, 1-0 η Άιντραχτ! Ο Γιόβιτς βγαίνει στην κόντρα, πασάρει στον Κόστιτς, ο οποίος στη συνέχεια βγάζει τη σέντρα για τον Γιόβιτς που με... ασύλληπτη κεφαλιά ανοίγει το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
27' Καλή στιγμή για την Τσέλσι, με τον Πέδρο να σουτάρει ξαφνικά λίγο έξω από την περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα δίπλα από αριστερό δοκάρι του Τραπ... by Σπύρος Σιαμπλής
32' Η Τσέλσι διαμαρτύρεται για χέρι του Άμπραχαμ έξω από την περιοχή και δικαίως... by Σπύρος Σιαμπλής
34' Δεύτερο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, ξανά χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
34' Τρίτο διαδοχικό κόρνερ για την Τσέλσι, που δεν απειλεί τον Τραπ. by Σπύρος Σιαμπλής
35' Καλή φάση για την Τσέλσι, με τη σέντρα-σουτ του Γουίλιαν να πενράει όμως άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
37' Δύο συνεχόμενα κόρνερ για την Άιντραχτ, δεν ανησυχούν τον Κέπα. by Σπύρος Σιαμπλής
38' Κόρνερ για την Τσέλσι τώρα, μετά το σουτ του Πέδρο. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Λούκα Γιόβιτς έχει μόλις σημειώσει το ένατο φετινό του τέρμα στο Europa League και το πανηγυρίζει δεόντως! Εικόνα live21962715/38462.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
42' Καλή στιγμή για την Τσέλσι, με το σουτ του Λόφτους-Τσικ μέσα από την περιοχή να κοντράρει σε σώματα και να περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
43' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους «μπλε» να ισοφαρίσουν, με το σουτ του Λόφτους-Τσικ να περνάει εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τραπ! by Σπύρος Σιαμπλής
45' Γκοοοοοολ, 1-1 η Τσέλσι! Η μπάλα μένει για πολλή ώρα μέσα στην περιοχή της Άιντραχτ, ο Λόφτους-Τσικ τη «στρώνει» στον Πέδρο που με πολύ ωραίο δυνατό σουτ ισοφαρίζει... by Σπύρος Σιαμπλής
45' Ένα λεπτό θα είναι ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Άιντραχτ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
48' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω του τραυματισμού του Ζορζίνιο από την συγκρουση με τον Ρόντε. by Σπύρος Σιαμπλής
54' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι, με τη συνεργασία των Πέδρο και Λόφτους-Τσικ και το σουτ του δεύτερου από θέση μέσα δεξιά να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τραπ! by Σπύρος Σιαμπλής
57' Καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Γουίλιαν, μέσα από περιοχή, μετά από... σλάλομ, να καταλήγει στην αγκαλιά του Τραπ! by Σπύρος Σιαμπλής
58' Κίτρινη κάρτα στον Χασέμπε, για φάουλ πάνω στον Γουίλιαν. by Σπύρος Σιαμπλής
59' Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Νταβίντ Λουίζ, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Τραπ, που την βρίσκει ελάχιστα, για να καταλήξει κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
61' Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες για σκληρό μαρκάρισμα στον Λόφτους-Τσικ. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Πρώτη αλλαγή για την Τσέλσι. Μέσα ο Αζάρ, έξω ο Γουίλιαν. by Σπύρος Σιαμπλής
67' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Αζάρ, από αριστερά, διώχνει με δυσκολία ο Τραπ. by Σπύρος Σιαμπλής
73' Αλλαγή για την Άιντραχτ, με τον Πασιένσια να αντικαθιστά τον Φερνάντες. by Σπύρος Σιαμπλής
74' Διπλή χαμένη ευκαιρία για την Τσέλσι, με τον Λόφτους-Τσικ να σουτάρει, τον Τραπ να αποκρούει, τον Αζάρ να παίρνει το ριμπάουντ και να σουτάρει ξανά, για να έρθει ο Χίντερεγκερ και με κόντρα να στείλει τη μπάλα κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
77' Μια ακόμα φάση για τους «μπλε». Ο Νταβίντ Λουίζ κάνει την κεφαλιά, μετά από φάουλ του Αζάρ από αριστερά, αλλά ο Τραπ είναι ξανά στη... θέση του και αποκρούει! by Σπύρος Σιαμπλής
78' Κόρνερ για την Φρανκφούρτη κι ευκαιρία για να απειλήσει, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
81' Πρώτη φάση για την Άιντραχτ, με τον Ντα Κόστα να γεμίζει από θέση μέσα δεξιά, τον Πασιένσια να κάνει την προβολή αλλά να μην προλαβαίνει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Κέπα, ενώ υποδεικνύεται -λανθασμένα- οφσάιντ! by Σπύρος Σιαμπλής
82' Έξω ο Λόφτους-Τσικ, μέσα ο Κόβατσιτς, για την Τσέλσι. by Σπύρος Σιαμπλής
85' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, με τον Ρόντε, ο αμαρκάριστος Άμπραχαμ κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
85' Νέα καλή στιγμή για την Άιντραχτ, με τον Πασιένσια ξανά να παίρνει τη μπάλα μετά από κλέψιμο του Ρόντε στον Καντέ, αλλά τον Νταβίντ Λουίζ να του μπλοκάρει το σουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
90' Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+2' Ο Βίλεμς στη θέση του Γκατσίνοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+5' Λήξη του αγώνα. Άιντραχτ και Τσέλσι μένουν στο 1-1, αποτέλεσμα που δίνει το προβάδισμα στη δεύτερη. by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστουμε που παρακολουθήσατε μαζί μας το σημερινό ματς... by Σπύρος Σιαμπλής