Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Λάρισας απέναντι στον Ατρόμητο στο AEL FC Arena για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λάρισας απέναντι στον Ατρόμητο.
Ματς για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας στο AEL FC Arena.
Κρίσιμη αναμέτρηση και για τις δύο ομάδες.
Οι βυσσινί θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες ύστερα από το τρίποντο κόντρα στον Απόλλωνα (3-0) στις 12 Γενάρη και να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις.
Η ομάδα του Φέστα υπενθυμίζεται πως έχει 20 βαθμούς.
Την πρώτη του νίκη στο νέο έτος συνεχίζει να ψάχνει ο Ατρόμητος, που παραμένει στην 4η θέση με 30 βαθμούς.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
Λάρισα (Φέστα): Κρίστινσον, Μπαργκάν, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Γιακιμόβσκι, Γκόλιας, Ζίζιτς, Καρανίκας, Νούνιτς, Γκοΐκοβιτς, Φατιόν
Στον πάγκο: Παϊτέρης, Σικάβκα, Μόρας, Λεοζίνιο, Ακόστα, Μπέρτος, Σεσέροβιτς
Ατρόμητος (Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Ρισβάνης, Ούμπιδες, Χατζηισαΐας, Μάντσον, Κατράνης, Κουλούρης, Ενσικουλού, Καρασαλίδης, Ουάρντα
Στον πάγκο: Θεοδωράκης, Στρούγγης, Κωτσόπουλος, Μπρούνο, Μανούσος, Νάτσος, Κορτ
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες όλα έτοιμα για την σέντρα.
Για ακόμη μία φορά ο αγωνιστικός χώρος είναι σε τραγική κατάσταση!
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αριστοτέλης Παπαδόπουλος
1' Σέντρα στο ματς
3' Τεράστια ευκαιρία για την Λάρισα. Ο Ντέλετιτς βγήκε στην αντεπίθεση, ύστερα από κόρνερ του Ατρόμητου, έκανε το γύρισμα, ο Σάκιτς δεν έδιωξε σωστά και στη συνέχεια της φάσης ο Μιλιοσάβλιεβιτς έστειλε την μπάλα άουτ.
4' Σουτ του Ενσικουλού από το ύψος της περιοχής η μπάλα πέρασε άουτ.
10' Νέα αντεπίθεση για τη Λάρισα. Ο Ντέλετιτς έφυγε στην κόντρα, ήταν μόνος του και σούταρε με τον Μέγερι να μπλοκάρει σχετικά εύκολα.
13' Πιέζει ψηλά ο Ατρόμητος και δυσκολεύει την ΑΕΛ στην ανάπτυξή της
16' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ψηλοκρεμαστή και δύσκολη κεφαλιά του Κουλούρη από σέντρα του Ουάρντα, σε κόρνερ έδιωξε ο Κρίστινσον.
17' Στο 57% η κατοχή υπέρ του Ατρόμητου
20' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Απομάκρυνση του Ουάρντα με το κεφάλι σε εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον εντελώς αμαρκάριστο Μπαργκάν, που σούταρε, αλλά η μπάλα πήγε πολύ ψηλά άουτ
21' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν
22' Για πέναλτι διαμαρτύρεται ο Ατρόμητος για μαρκάρισμα του Ζίζιτς στον Ρισβάνη. Δεν μπορεί να υπάρξει άποψη από το ριπλέι που μας δόθηκε
25' Εξυπακούεται ότι η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου είναι αστεία για επίπεδο Super League... Πρόκειται για μόνιμο πρόβλημα
27' Πρόβλημα με τον Ενσικουλού, που πονάει στην ωμοπλάτη
28' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς
31' Φάουλ του Φατιόν με τις τάπες πάνω στο γόνατο του Ουάρντα. Έπρεπε να δοθεί κίτρινη, άρα και αποβολή για τον αμυντικό χαφ της ΑΕΛ.
32' Σουτ του Σάκιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα.
34' Νέο φάουλ του Φατιόν για παρατεταμένο τράβηγμα της φανέλας του Ουάρντα. Πάλι περίπτωση κάρτας... Πολύ τυχερός ο αμυντικός χαφ που συνεχίζει το παιχνίδι ακόμα.
37' Κινήθηκε απειλητικά ο Νούνιτς, στην περιοχή του Ατρόμητου, αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει τη φάση. Δεν υπήρχε οφσάιντ στην αρχή της φάσης
40' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς, μπλοκάρει με δυσκολία ο Μέγερι
42' Μακρινό σουτ του Μάντσον, κανένας κίνδυνος για τον Κρίστινσον
43' Πολύ καλό μακρινό σουτ του Φατιόν, η μπάλα περνά άουτ. Καλή στιγμή για την ΑΕΛ
45' Κίτρινη κάρτα στον Ενσικουλού για σκληρό φάουλ στον Φατιόν
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα
Λήξη α' ημιχρόνου
ΑΕΛ και Ατρόμητος μένουν στο 0-0 σε ένα σχετικά ισορροπημένο ματς, αλλά χωρίς ιδιαίτερη ποιότητα.
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
51' Έχει μπει πιο δυνατά η ΑΕΛ, χωρίς κάτι σπουδαίο μέχρι τώρα.
53' Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιντες για φάουλ στον Ντέλετιτς
56' Κίτρινη κάρτα και στον Μάντσον
58' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Φατιόν, μέσα ο Σεσέροβιτς
64' Δεν συμβαίνει το παραμικρό... Ο Ατρόμητος απλά έχει μια φλύαρη υπεροχή.
65' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Εξαιρετικό σουτ του Ντέλετιτς έξω από την περιοχή, ασταθής επέμβαση του Μέγερι. Στη συνέχεια μπήκε στη φάση ο Νούνιτς που ήταν οφσάιντ, αλλά δεν δόθηκε κάτι
66' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ενσικουλού, μέσα ο Μπρούνο
66' Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι η ΑΕΛ, σε μαρκάρισμα του Σάκιτς στον Μπαργκάν. Δεν υπάρχει διαφωτιστικό ριπλέι, δεν διαμαρτυρήθηκε ιδιαίτερα ο Μπαργκάν
73' Διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Ατρόμητος, αλλά μέχρι εκεί
74' Κίτρινη κάρτα στον Κατράνη για σκόπιμο φάουλ στον Ντέλετιτς
77' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα ο Σικάβκα, εκτός ο Νούνιτς
79' Σουτ του Κουλούρη μέσα στην περιοχή, η μπάλα κοντράρει στα σώματα των αμυνόμενων.
82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Νάτσος, εκτός ο Μάντσον
85' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ουάρντα, μέσα ο Μανούσος
85' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα ο Λεοζίνιο, εκτός ο Μπαργκάν
88' Κακό τελείωμα της φάσης από τον Κουλούρη στο πλασέ που επιχείρησε, άουτ η μπάλα.
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ του Μανούσου με το αριστερό και ο Ατρόμητος ανοίγει το σκορ!
Επιστροφή του Μανούσου έπειτα από μήνες και πετυχαίνει γκολ!
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης
Ο Μανούσος που είχε να παίξει από την 1η Δεκέμβρη λόγω τραυματισμού καθορίζει την αναμέτρηση, χαρίζοντας τη νίκη στον Ατρόμητο μέσα στον βούρκο του AEL FC Arena