Ξάνθη: Ζίβκοβιτς, Κοβάσεβιτς, Κασάδο, Μπαριέντος, Αλμέιδα, Λισγάρας, Μελιόπουλος, Ντουρίτσκοβιτς, Καντά, Κάστρο, Μπαξεβανίδης
Ατρόμητος: Μέγερι, Σάκιτς, Χατζηισαΐας, Μπουσούλατζιτς, Κιβρακίδης, Βασιλακάκης, Καρασαλίδης, Κουλούρης, Μπρούνο, Ρισβάνης, Ενσικουλού.
Στον πάγκο της Ξάνθης: Γκαραβέλης, Γέντρισεκ, Θυμιάνης, Μελισσόπουλος, Οκάν, Σαρπόνγκ, Μπρίτο
18:53
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Θεοδωράκης, Μούγιακιτς, Ούμπιντες, Κωτσόπουλος, Γιαννούλης, Κορτ, Νάτσος
18:54
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκούλας, Α' βοηθός: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Β' βοηθός: Βασίλειος Νικολακάκης 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας
18:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση
19:01
2' Ευκαιρία για την Ξάνθη! Παραλίγο ο Ρισβάνης να στείλει την μπάλα στην εστία της ομάδας του. Κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.
19:02
3' Νέα καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο πλασάρει άστοχα, έπειτα από ωραία γύρισμα του Καντά.
19:04
5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! 0-1 ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΛΟΥΡΗ! Ο Ενσικουλού με την κάθετη βρίσκει τον Βασιλακάκη και αυτός πολύ σωστά δίνει την μπάλα δίπλα του στον Κουλούρη, που σε κενή εστία άνοιξε το σκορ!
19:06
Ο Κουλούρης πήγε στον πάγκο και αφιέρωσε το γκολ στον Γιαννούλη, που από αύριο θα ενταχθεί στον ΠΑΟΚ
19:06
8' Κακή εκτέλεση του Μπαριέντος σε τελική προσπάθεια, άουτ η μπάλα.
19:11
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική σέντρα του Μπρούνο για το κεφάλι του Κουλούρη, αλλά ο τελευταίος κάνει αδύναμη κεφαλιά πάνω στον Ζίβκοβιτς
19:15
15' Για πέναλτι διαμαρτυρήθηκε η Ξάνθη, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση
19:17
17' Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Καρασαλίδης έβαλε σωτήριο τάκλιν στο πλασέ του Ντουρίτσκοβιτς και αποσόβησε την ισοφάριση για τον Ατρόμητο
19:18
19' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρίτσκοβιτς
19:19
21' Με επίδεσμο στο κεφάλι ο Σάκιτς
19:26
27' Στο 61% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Ξάνθης
19:27
28' Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς
19:30
31' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο
19:30
32' Αποβάλλεται από τον πάγκο της Ξάνθης ο Μαλαδένης
19:31
33' Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη
19:32
19:34
35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! 1-1 ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΟΥΡΙΤΣΚΟΒΙΤΣ! Σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα περνά από όλους, φτάνει στον Ντουρίτσκοβιτς που έχει ξεφύγει από τον Σάκιτς και σε κενή εστία ισοφαρίζει πολύ γρήγορα
19:38
Απόλυτα δίκαιη εξέλιξη στο ματς, αφού η Ξάνθη είναι καλύτερη και ο Ατρόμητος πλην του γκολ δεν έχει κάνει τίποτα
19:38
39' Τρομερή ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Κοβάσεβιτς έπειτα από ολιγωρία στην άμυνα του Ατρόμητου περνά την μπάλα πάνω από τον Μέγερι, αλλά ο Κιβρακίδης πάνω στη γραμμή σώζει την ομάδα του.
19:46
Ολοκλήρωση του ημιχρόνου με τον Σκουλά να σφυρίζει τη στιγμή που ο Ατρόμητος ήταν στην επίθεση και το ματς ήθελε ακόμα 15'' για να συμπληρωθεί ο έξτρα χρόνος
19:47
Καλύτερη η Ξάνθη στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ατρόμητο να χάνει απόλυτα δίκαια το προβάδισμα που πήρε νωρίς στην αναμέτρηση
20:01
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Γιαννούλης, εκτός ο Ενσικουλού
20:01
46' Έναρξη του β' ημιχρόνου
20:03
Πλέον, ο Χατζηισαΐας παίζει στα σέντερ μπακ. Αμυντικό χαφ και στα αριστερά του Μπουσούλατζιτς ο Σάκιτς
20:03
48' Σέντρα του Κιβρακίδη, κεφαλιά του Μπρούνο, μπλοκάρει εύκολα ο Ζίβκοβιτς
20:09
53' Έχουν ισορροπήσει οι φιλοξενούμενοι στην έναρξη του β' ημιχρόνου
20:10
54' Απομάκρυνε με δυσκολία ο Ζίβκοβιτς το φάουλ του Γιαννούλη
20:14
58' Πέναλτι για την Ξάνθη! ΑΣΤΕΙΑ απόφαση από τον Σκουλά, αφού ο Κάστρο κάνει μια μεγάλη βουτιά
20:15
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! 2-1 με την εκτέλεση του Κάστρο
20:16
60' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη
20:20
63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Μούγιακιτς, εκτός ο Μπρούνο
20:20
65' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Καντά, μέσα ο Μπρίτο
20:26
Ο Ατρόμητος είναι φανερά επηρεασμένος από την εξέλιξη του ματς και από το τρόπο με τον οποίο σκόραρε η Ξάνθη
20:28
Ακόμα μία κίτρινη για τον Ατρόμητο. Τη βλέπει ο Μούγιακιτς
20:28
6 κίτρινες κάρτες στον Ατρόμητο, μόλις μία η Ξάνθη
20:29
74' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μπουσούλατζιτς, μέσα ο Κωτσόπουλος
20:33
77' Κακό τελείωμα του Μούγιακιτς, η μπάλα άουτ
20:37
81' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Οκάν, εκτός ο Μπαριέντος
20:41
85' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Έχασε την μπάλα από εκτέλεση κόρνερ ο Ζίβκοβιτς, αλλά ήταν τυχερός, αφού αμυντικοί της Ξάνθης απομάκρυναν
20:45
89' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Ντουρίτσκοβιτς, μέσα ο Γέντρισεκ
20:46
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων
20:51
Λήξη της αναμέτρησης
20:52
Η Ξάνθη επικρατεί 2-1 του Ατρόμητου, με το ματς να «σημαδεύεται» από την εντελώς λανθασμένη υπόδειξη πέναλτι με την οποία διαμορφώθηκε το τελικό σκορ