LIVE: Αγγλία - Βέλγιο

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αγγλία και το Βέλγιο για την τελευταία αγωνιστική του 7ου ομίλου.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αγγλία και το Βέλγιο για την τελευταία αγωνιστική του 7ου ομίλου
Ο νικητής θα πάρει την 1η θέση, με τον ηττημένο να μένει 2ος, αλλά είναι πολύ σχετικό το τι μπορεί να ευνοεί την κάθε ομάδα στις διασταυρώσεις
Ο 1ος θα αναμετρηθεί με την Ιαπωνία, ενώ η ομάδα που θα τερματίσει 2η θα πέσει πάνω στην Κολομβία
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
Αγγλία: Πίκφορντ – Τζόουνς, Στόουνς, Κέιχιλ – Αλεξάντερ-Άρνολντ, Λόφτους-Τσικ, Ντάιερ, Ντελφ, Ρόουζ – Ράσφορντ, Βάρντι
Βέλγιο: Κουρτουά – Ντεντόνκερ, Μπογιάτα, Βερμάελεν – Τσαντλί, Φελαϊνί, Ντεμπελέ, Τόργκαν Αζάρ – Γιανουζάι, Μπατσουαγί, Τίλεμανς
Διαιτητής είναι ο Νταμίρ Σκόμινα
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Έναρξη του αγώνα
2' Επικίνδυνο γύρισμα του Βάρντι, απομακρύνεται η μπάλα από τους Βέλγους αμυντικούς
6' Δυνατό σουτ του Τίλεμανς, απέκρουσε με υπερένταση ο αιφνιδιασμένος Πίκφορντ
10' Ευκαιρία για το Βέλγιο! Κεφαλιά του Φελαϊνί, μπέρδεμα των Άγγλων αμυντικών, ο Μπατσουαγί την ακούμπησε, στέλνοντάς την προς τα δίχτυα, αλλά πρόλαβε να απομακρύνει πάνω στη γραμμή ο Κέιχιλ
14' Κεφαλιά του Βάρντι, η μπάλα περνά άουτ
19' Κίτρινη κάρτα στον Τίλεμανς για φάουλ στον Ρόουζ
25' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά
31' Σέντρα-σουτ του Άρνολντ, η μπάλα περνά άουτ.
Κακό παιχνίδι μέχρι τώρα. Είναι ενδεικτικό στις κινήσεις των παικτών ότι δεν τους «καίει» το παιχνίδι και το σημαντικότερο για αυτούς είναι απλά να περάσει η ώρα και να ολοκληρωθεί το ματς
33' Κίτρινη κάρτα για τον Ντεντόνκερ
Σε περίπτωση ισοπαλίας, η Αγγλία θα τερματίσει πρώτη, καθώς έχει περισσότερες κίτρινες κάρτες το Βέλγιο (5 έναντι 2)
40' Πολύ κακό παιχνίδι. Αργός ρυθμός. Ο ορισμός της αγγαρείας και από τις δύο ομάδες, αφού δεν συμβαίνει το παραμικρό, ούτε επιδιώκουν να συμβεί το παραμικρό.
43' Σουτ του Τόργκαν Αζάρ, η μπάλα κοντράρει στα σώματα. Κανένας κίνδυνος για την αγγλική άμυνα
Τέλος α' ημιχρόνου
Αγγλία-Βέλγιο παραμένουν στο 0-0, χωρίς να έχει συμβεί το παραμικρό!
Είναι χαρακτηριστικό ότι με το σφύριγμα της λήξης ακούστηκε ένα παρατεταμένο γιουχάρισμα
46' Αλλαγή για την Αγγλία. Εκτός ο Στόουνς, μέσα ο ΜακΓκουάιρ
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
48' Πλασέ του Ράσφορντ, η μπάλα άουτ, εκτός εστίας
51' ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΌ ΓΙΑΝΟΥΖΑΪ! 1-0 το Βέλγιο, με τον πρώην παίκτη της Γιουνάιτεντ να φέρνει την μπάλα στο αριστερό του πόδι και με εξαιρετικό πλασέ να ανοίγει το σκορ!
Η γκολάρα του Γιανουζάι
63' Έχει ανεβάσει ρυθμούς η Αγγλία και ψάχνει να βρει το γκολ
66' ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ Ο ΡΑΣΦΟΡΝΤ! Ο Βάρντι με καταπληκτική πάσα τον βγάζει μόνο του απέναντι στον Κουρτουά, αλλά ο Βέλγος απομάκρυνε με τα ακροδάχτυλα
74' Αλλαγή για το Βέλγιο. Εκτός ο Βερμάελεν, μέσα ο Κομπανί
Ετοιμάζεται να μπει ο Γουέλμπεκ
79' Αλλαγή για την Αγγλία. Μέσα ο Γουέλμπεκ, εκτός ο Αλεξάντερ-Άρνολντ
81' Εκτέλεση φάουλ του Ράσφορντ, η μπάλα ψηλά άουτ
83' Ευκαιρία για την Αγγλία. Σουτ του Γουέλμπεκ με το αριστερό, έβαλε σωτήρια το πόδι του ο Φελαϊνί, ενώ η μπάλα κατευθυνόταν στα δίχτυα
86' Αλλαγή για το Βέλγιο. Μέσα ο Μέρτενς, εκτός ο Γιανουζάι
89' Ευκαιρία για το Βέλγιο! Εκπληκτικό σουτ του Μέρτενς έξω από την περιοχή, εξαιρετική επέμβαση του Πίκφορντ
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
92' Ευκαιρία για το Βέλγιο, με τον Φελαϊνί να σουτάρει από πλεονεκτική θέση στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
Λήξη του αγώνα!
Το Βέλγιο επικρατεί 1-0 της Αγγλίας και θα αντιμετωπίσει την Ιαπωνία στους «16» ενώ η Αγγλία θα αντιμετωπίσει την Κολομβία.