Καλησπέρα σας
14:28
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Ατρόμητο για την 26η αγωνιστική της Super League
14:30
Ο Πανιώνιος συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία που τον έχει φέρει στη 2η θέση με 48 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος είναι στην 9 θέση με 35 βαθμούς
14:30
Στο ματς του α' γύρου οι Νεοσμυρνιώτες είχαν επικρατήσει 2-1 στο Περιστέρι
14:31
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
14:34
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ – Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Παντελιάδης – Μανιάτης, Μπάγκα – Κυριακίδης, Ούμπιντες, Ντιγκινί – Λε Ταλέκ
14:34
Πάρα πολλές εκπλήξεις από τον Ρικάρντο Σα Πίντο στις επιλογές της ενδεκάδας, που δεν αποκλείεται να έχει και σχηματισμό 4-3-3
14:35
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Κοντοές, Ζησόπουλος, Πλατέλλας, Τόνσο, Λημνιός, Ντάουντα
14:36
14:45
Αξίζει να σημειωθεί ότι αναπληρωματικός τερματοφύλακας για τον Ατρόμητο θα ήταν ο Θεοδωράκης, αλλά έχει υποστεί γαστρεντερίτιδα και κλήθηκε ο Νίκος Παπαδόπουλος που ήταν αρχικά εκτός αποστολής
14:47
Πανιώνιος: Γιαννιώτης – Βλάχος, Ρισβάνης, Γκιοατά, Τασουλής – Σιώπης, Κόρμπος – Γεσίλ, Μασούντ, Μασούρας - Μπεν
14:47
Στον πάγκο: Μπαντής, Λάμπρου, Σαββίδης, Πλιάτσικας, Ταποκό, Καθάριος, Μαχμούτοβιτς
14:48
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Καλογερόπουλος με βοηθούς τους Αναστόπουλο και Φωτόπουλο. Τέταρτος θα είναι ο Γκάμαρης.
14:59
Ποδοσφαιριστές και διαιτητές μπαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο συνοδευόμενα από παιδιά προσφύγων, κατόπιν πρωτοβουλίας της ΠΑΕ Πανιώνιος.
15:00
Θα βραβευθεί ο Γιάννης Μανιάτης διά χειρός Ζαμάνη για την προσφορά του στον Πανιώνιο
15:00
1' Έναρξη στο ματς
15:06
Συμπλήρωση πέντε λεπτών στο ματς χωρίς να έχει συμβεί κάτι το αξιοσημείωτο
15:10
9' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Ντιγκινί να κοντρολάρει εντός περιοχής και πριν σουτάρει ο Γκιοατά να απομακρύνει
15:12
12' Σέντρα του Μασούντ, κεφαλιά υπό πίεση του Κόρμπου, η μπάλα άουτ
15:16
16' Πολύ διαβασμένος παρουσιάζεται ο Ατρόμητος στο τρανζίσιον παιχνίδι του Πανιωνίου, αντίθετα οι γηπεδούχοι δείχνουν επηρεασμένοι από τη διακοπή
15:19
19' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Τέλεια σέντρα του Μασούντ προς τον Γεσίλ, ο Παντελιάδης είχε χάσει τον προσωπικό του αντίπαλο, αλλά η προβολή του επιθετικού των γηπεδούχων χτύπησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Γκορμπούνοφ και πέρασε άουτ
15:25
25' Μεγάλη επέμβαση του Γκορμπούνοφ σε τετ-α-τετ με Γεσίλ! Τέλεια κάθετη του Μασούρα στον Γεσίλ και το πλασέ του εξουδετερώνει ο Γκορμπούνοφ
15:26
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Μασούντ εκτέλεσε το φάουλ, απομάκρυνε τυφλά ο Κυριακίδης και με απευθείας βολέ ο Μασούρας στέλνει την μπάλα στη γωνία του Γκορμπούνοφ, ανοίγοντας το σκορ
15:28
Διαμαρτύρεται ο Σα Πίντο για οφσάιντ στη φάση του γκολ, ωστόσο το ριπλέι δεν τον δικαιώνει
15:32
32' Καμία αντίδραση μέχρι τώρα από τον Ατρόμητο που μάλιστα έχει παραχωρήσει και την κατοχή της μπάλας
15:40
39' Πολύ κακός ο Ατρόμητος, αδυνατεί να δημιουργήσει οτιδήποτε απειλητικό προς την εστία του Πανιωνίου. Οι Νεοσμυρνιώτες πολύ εύκολα διατηρούν το προβάδισμα
15:44
43' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Κυριακίδη από τα δεξιά, έπειτα από πολύ ωραία κίνηση της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Λε Ταλέκ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Γιαννιώτης απέκρουσε σε κόρνερ
15:46
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Πανιώνιο να προηγείται με το γκολ του Μασούρα από το 26'
16:02
Έναρξη β' ημιχρόνου
16:08
51' Εξακολουθεί ο Πανιώνιος να διατηρεί άνετα το προβάδισμα
16:08
51' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για φάουλ στον Μπεν
16:09
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΝ! Έξοχη κάθετη του Μασούντ στον Μπεν, ο Λαζαρίδης του είχε δώσει πολλά μέτρα για να δει το τέρμα και ο επιθετικός των γηπεδούχων δεν έχει πρόβλημα να κάνει το 2-0.
16:16
59' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μπάγκα, μέσα ο Τόνσο
16:18
60' Τρομερή πάσα του Μασούντ για τον Γεσίλ, αλλά ο τελευταίος θα νικηθεί από τον Γκορμπούνοφ
16:24
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΙΓΚΙΝΙ! Σέντρα του Τόνσο στο κεφάλι του Λε Ταλέκ, η πάσα του στον Ντιγκινί που με τρομερό βολέ μειώνει σε 2-1
16:25
68' Αλλαγές για Ατρόμητο και Πανιώνιο. Εκτός ο Κιβρακίδης, μέσα ο Πλατέλλας. Εκτός ο Γεσίλ, μέσα ο Λάμπρου
16:29
71' Σουτ του Τόνσο και μπλοκάρει ο Γιαννιώτης
16:29
72' Δυνατό σουτ του Σιώπη, τρομερή επέμβαση του Γκορμπούνοφ
16:32
75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μασούρας, μέσα ο Σαββίδης
16:36
78' Διακοπή στο ματς αφού ο Σιώπης έχει χτυπήσει στο κεφάλι. Σηκώνεται χωρίς σημαντικό πρόβλημα
16:38
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ντιγκινί -που κάνει τα πάντα για τους φιλοξενούμενους- βγάζει τέλεια σέντρα για τον Λε Ταλέκ, αλλά ο Γιαννιώτης απέκρουσε την κεφαλιά του Γάλλου
16:41
83’ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ταπόκο αντί Μπεν.
16:41
84’ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντάουντα αντί Μανιάτη.
16:42
84' Κίτρινη κάρτα στον Ταπόκο γιατί μπήκε στον αγωνιστικό χώρο πριν βγει από αυτόν ο Μπεν.
16:42
85' Φοβερή έμπνευση του Μασούντ. Ο Ιρανός προσπάθησε να κρεμάσει από το κέντρο τον Γκορμπούνοφ, με τον Λευκορώσο να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ!
16:46
Παραμένει το 2-1 υπέρ του Πανιωνίου κι ενώ έχουμε φτάσει στο 88ο λεπτό.
16:46
89' Κίτρινη κάρτα στον Ντάουντα.
16:48
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις!
16:50
Έχουν περάσει δύο από τα έξι λεπτά του έξτρα χρόνου. Για να δούμε εάν μπορεί να αλλάξει κάτι στο ματς.
16:53
95' Ο Μασούντ έφυγε στην κόντρα, έκανε την παράλληλη σέντρα αλλά ο Γκορμπούνοφ βγήκε και πρόλαβε τον επερχόμενο Λάμπρου.
16:54
Τέλος στο ματς. Ο Πανιώνιος επικράτησε 2-1 του Ατρομήτου χάρη στα τέρματα των Μασούρα και Μπεν. Ο Ντιγκινί είχε μειώσει για τους φιλοξενούμενους.