Ατρόμητος-ΑΕΚ

19:03
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και την ΑΕΚ.
19:11
Οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες στο μεταξύ τους παιχνίδι στο ΟΑΚΑ στον πρώτο γύρο με 2-2. Η ΑΕΚ είχε προηγηθεί με 2-0 αλλά ο Ατρόμητος είχε κάνει το come back και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Μαρούσι.
19:12
Οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν περιθώρια για βαθμολογικές απώλειες καθώς θα δουν τα πλέι οφ να απομακρύνονται. Μία από τα ίδια και οι γηπεδούχοι που θέλουν να εξαντλήσουν τις όποιες πιθανότητες έχουν για την είσοδό τους στο μίνι πρωτάθλημα.
19:13
Ατρόμητος (Ρικάρντο Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Κατράνης, Μανιάτης, Μπάγκα, Ούμπιδες, Πλατέλλας, Ντιγκινί, Λε Ταλέκ.
19:13
Στον πάγκο: Θεοδωράκης, Λαζαρίδης, Κοντοές, Νάτσος, Λημνιός, Τόνσο, Ντάουντα.
19:13
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες, Αϊντάρεβιτς, Βάργκας, Μάνταλος, Αραούχο.
19:13
Στον πάγκο: Ανέστης, Βινίσιους, Γαλανόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Αραβίδης, Μπακασέτας, Πέκχαρτ.
19:14
Να πούμε ότι ο Ντίντακ ένιωσε μια ενόχληση στο ζέσταμα και αν δεν καταφέρει να αγωνιστεί, την θέση του στην ενδεκάδα αναμένεται να πάρει ο Βινίσιους.
19:17
Διαιτητής είναι ο Δημήτρης Θάνος (Γρεβενών), με βοηθούς τους Δημήτρη Τάτση (Ηπείρου), Ιωάννη Μπετσόγλου (Κορίνθου) και τέταρτος ο Ευάγγελος Κιοτζένης (Ξάνθης).
19:30
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο παρέα με τη διαιτητική τριάδα. Σε πολύ λίγο θα έχουμε έναρξη στο ματς.
19:34
Ενός λεπτού σιγή για τον πρώην πρόεδρο του Ατρομήτου, Ανδρέα Κουλόπουλο, ο οποίος έφυγε απ' τη ζωή σε ηλικία 73 ετών.
19:34
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:40
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του ματς.
19:44
Ελέγχει το ρυθμό του αγώνα η ΑΕΚ, με τον Ατρόμητο να έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο και να περιμένει στο δικό του μισό τους αντιπάλους του.
19:45
10' Δοκάρι για την ΑΕΚ. Ο Αϊντάρεβιτς έστρωσε στον Αραούχο, αυτός έπιασε το δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Γκορμπούνοφ.
19:46
Γυρίζει εξαιρετικά τη μπάλα η ΑΕΚ, που δείχνει διάθεση να παίξει αρκετά από τα πλάγια με τα δύο της μπακ.
19:54
Έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι, με τον Ατρόμητο να έχει ισορροπήσει.
19:55
20' Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, η μπάλα περνάει απ' όλους και καταλήγει στην αγκαλιά του Μπάρκα.
20:00
Κακό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να κάνουν αρκετά λάθη και να μην μπορούν να βρουν ρυθμό.
20:01
26' Μακρινό σουτ του Αϊντάρεβιτς, δεν έχει πρόβλημα να μαζέψει ο Γκορμπούνοφ.
20:03
Ο Ατρόμητος έχει πολύ κοντά τις γραμμές του, με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να δυσκολεύεται στην κυκλοφορία της μπάλας και στην δημιουργία φάσεων στα καρέ του Γκορμπούνοφ.
20:08
34' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Βάργκας έβγαλε ωραία σέντρα, ο Γιόχανσον πήδηξε ολομόναχος μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ.
20:11
36' Ο Μάνταλος εκτελεί απευθείας το φάουλ από τα δεξιά, η μπάλα βρίσκει πρώτα στον Λαμπρόπουλο και στη συνέχεια στον Κολοβέτσιο και περνάει άουτ. Στη συγκεκριμένη φάση υπήρχε οφσάιντ, ωστόσο ο β' βοηθός δεν σήκωσε το σημαιάκι του.
20:13
39' Έξυπνη σέντρα του Ούμπιδες, ο Ντιγκινί έκανε την προβολή αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα και ο Μπάρκας μπλόκαρε.
20:15
40' Σουτ του Λε Ταλέκ από μακρινή απόσταση, μπλόκαρε ο Μπάρκας. Πρώτη τελική για τον Ατρόμητο.
20:20
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
20:21
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον.
20:22
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ατρόμητος και ΑΕΚ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Καλύτερη στα σημεία η ΑΕΚ, που είχε δοκάρι με τον Αραούχο στο 10ο λεπτό.
20:39
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
20:41
47' Σύγχυση στα καρέ του Μπάρκα, διώχνει μακριά ο Λαμπρόπουλος.
20:47
52' Απίθανη υπόδειξη οφσάιντ του α' βοηθού στον Μάνταλο, που γύρισε τη μπάλα στον Αραούχο ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία. Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός καλυπτόταν από δύο παίκτες, όντας τουλάχιστον ένα μέτρο πίσω.
20:48
54' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Λάζαρος αντί Βάργκας.
20:51
57' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!
20:52
Ο Ντίντακ έφυγε από κανονική θέση, έκανε ωραίο γύρισμα στην περιοχή και ο αμαρκάριστος Μάνταλος, δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να ανοίξει το σκορ για την ΑΕΚ.
21:00
Προσπαθεί να φτιάξει ευκαιρίες και να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης ο Ατρόμητος, αλλά η ΑΕΚ αμύνεται εξαιρετικά.
21:06
72' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Τόνσο αντί Μπάγκα και Λημνιός αντί Πλατέλλα.
21:10
Ένα τέταρτο ακόμη στο παιχνίδι, η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 του Ατρομήτου.
21:14
77' Δεν μετράει λανθασμένα γκολ του Ατρομήτου! Ο Τόνσο έκανε το μακρινό σουτ, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Λε Ταλέκ με κεφαλιά πάσα τροφοδότησε τον Λημνιό που σκόραρε σε κενή εστία. Ο β' βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του για οφσάιντ, ωστόσο δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση, ούτε στον Λε Ταλέκ αλλά ούτε και στον Λημνιό αφού και οι δύο καλυπτόντουσαν πεντακάθαρα.
21:15
81' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντάουντα αντί Ντιγκινί.
21:20
89' Kίτρινη κάρτα στον Αϊντάρεβιτς.
21:25
Συμπληρώθηκαν τα 90', πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.
21:27
93' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γαλανόπουλος αντί Αραούχο.
21:30
Τέλος στο ματς. Η ΑΕΚ επικράτησε 1-0 του Ατρομήτου χάρη στο γκολ του Μάνταλου. Φωνάζει για πεντακάθαρο γκολ του Λημνιού που δεν του μέτρησε ο Ατρόμητος (θα γινόταν το 1-1), αλλά και για ένα οφσάιντ η Ένωση.