Γιουβέντους-Πόρτο 1-0

Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Γιουβέντους και την Πόρτο για τους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ, στον επαναληπτικό του 2-0 στο Ντραγκάο υπέρ των Ιταλών.
Γιουβέντους: Μπουφόν, Μπενατιά, Κεντίρα, Κουαδράδο, Μαρκίσιο, Ιγκουαΐν, Άλεξ Σάντρο, Μάντζουκιτς, Μπονούτσι, Ντιμπάλα, Ντάνι Άλβες
Πόρτο: Κασίγιας, Μάξι Περέιρα, Μαρκάνο, Μπραχίμι, Αντρέ Σίλβα, Αντρέ Αντρέ, Λαγιούν, Ντανίλο, Φελίπε, Σοάρες, Όλιβερ Τόρες
Στον πάγκο για τη βέκια σινιόρα: Νέτο, Κιελίνι, Πιάνιτς, Μπαρτζάλι, Πιάτσα, Λιχτστάινερ, Ρινκόν
Στον πάγκο για την Πόρτο: Χοσέ, Μπολί, Νέβες, Ντεπουάτρ, Εκτορ Ερέρα, Χότα, Οτάβιο
Διευθύνει ο Οβίντιου Χαντεγκάν από τη Ρουμανία.
Τώρα κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο αντίπαλοι.
1' Σέντρα αγώνα
2' Σέντρα του Ντάνι Άλβες κεφαλιά του Ιγκουαϊν έξω.
3' Καλή στιγμή για τη Γιουβέντους, με τον Ντιμπάλα να σουτάρει άουτ από πλάγια θέση.
6' Νέο σουτ του Ντιμπάλα, η μπάλα περνάει έξω.
10' Σέντρα του Μπραχίμι, ο Μπουφόν μπλόκαρε μπροστά από τον Σοάρες. Ο τελευταίος σουτάρει λίγο αργότερα πάνω στην αγκαλιά του Μπουφόν.
12' Κίτρινη κάρτα στον Κουαδράδο για μαρκάρισμα στον Λαγιούν.
16' Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, η Πόρτο προσπαθεί ν' ασκήσει πίεση.
23' Σέντρα του Κουαδράδο από δεξιά, κεφαλιά του Μάντζουκιτς μπλοκάρει ο Κασίγιας.
28' Ο Ιγκουαϊν μπαίνει από δεξιά σεντράρει, στην καρδιά της άμυνας ο Ντιμπάλα δεν μπορεί να προλάβει την μπάλα όπως ήθελε για να την στείλει στα δίχτυα από κοντά.
29' Κόρνερ για την Πόρτο
31' Ο Κουαδράδο παίρνει εκδίκηση για την κάρτα που δέχτηκε και τώρα χρεώνει με ένα φάουλ που κέρδισε κίτρινη στον Λαγιούν.
34' Ο Μαρκάνο παίρνει την...μπουκιά από το στόμα του Μάντζουκιτς, σε σέντρα του Ντιμπάλα.
36' Κίτρινη κάρτα για τον Αντρέ Αντρέ.
37' Κόρνερ για τη Γιουβέντους.
38' Κεφαλιά του Μάντζουκιτς έξω.
39' Νέο κόρνερ για την γηπεδούχο.
40' Πέναλτι για τη Γιουβέντους και αποβολή για τον Μάξι Περέιρα.
Κεφαλιά του Σάντρο αποκρούει ο Κασίγιας στην επιστροφή ο Ιγκουαιν πάει να πλασάρει, ο Περέιρα αποκρούει με το χέρι.
42' ΓΚΟΛ η Γιουβέντους με Ντιμπάλα να ευστοχεί, έστειλε στην άλλη γωνία τον Κασίγιας.
45' Κόρνερ για τη Γιουβέντους.
45+1' Ντάνι Άλβες και Κουαδράδο συνεργάζονται ωραία, το σουτ από τον Κολομβιανό πάνω από την εστία.
45+2' Λήξη πρώτου μέρους.
Η Γιουβέντους προηγείται 1-0 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντιμπάλα και παίζει και με παίκτη περισσότερο, λόγω της αποβολής του Μάξι Περέιρα.
46' Mπολί αντί Αντρέ Σίλβα για την Πόρτο και Πιάτσα αντί Κουαδράδο για τους γηπεδούχους.
46' Σέντρα στο β' μέρος
49' Χαμένο τετ-α-τετ από τον Σοάρες που έχασε μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση. Δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Μπολί παραλίγο να στείλει την μπάλα στην εστία της ομάδας του, αλλά ο Κασίγιας μπλόκαρε.
60' Ωραίος συνδυασμός, με τον Μάντζουκιτς με τακουνάκι να τροφοδοτεί τον Πιάτσα, που σούταρε άουτ από καλή θέση.
62' Τραυματισμός του Μπολί, διακοπή στο ματς.
66' Σουτ του Ιγκουαϊν μόλις άουτ.
67' Ο Ο Ντιόγκο Χότα στη θέση του Μπραχίμι
Από το 60' έχει περάσει στο ματς ο Μπαρτζάλι αντί του Μπενατιά
69' Ο Ντιμπάλα δεν αξιοποιεί τη σέντρα του Άλεξ Σάντρο
70' Ο Οτάβιο στη θέση του Όλιβερ Τόρρες
75' Κόρνερ για τη Γιουβέντους
78' Τόμας Ρινκόν αντί Ντιμπάλα
81' Τελευταίο δεκάλεπτο, που μοιάζει διαδικαστικό. Το 1-0 με το πέναλτι του Ντιμπάλα από το 42' διατηρείται και η Γιουβέντους με συνολικό 3-0, βρίσκεται ήδη στα προημιτελικά.
82' Ο Ντιόγκο Χότα πλασάρει τον Μπουφόν αλλά αστοχεί, από εξαιρετική κάθετη του Οτάβιο.
89' Σουτ του Ντιόγκο Χότα στην αγκαλιά του Μπουφόν.
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις
90+3' Λήξη αγώνα
Η Γιουβέντους στην οκτάδα με δεύτερη νίκη αυτή τη φορά με 1-0. Το πέναλτι του Ντιμπάλα ήταν αρκετό.