LIVE μετάδοση: Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Ατρόμητο για την 20ή αγωνιστική της Super League
Ο Αστέρας είναι στην 11η θέση με 20 βαθμούς ενώ ο Ατρόμητος είναι 9ος με 23
Αστέρας Τρίπολης: Ντοναρούμα, Δημούτσος, Χαμντανί, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Στανισάβλιεβιτς, Μάσα, Φαρίνια, Μανιάς
Πάγκος: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Ευαγγέλου, Μπέρτος, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Ιωαννίδης
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Μπάγκα, Ούμπιντες, Λημνιός, Πλατέλλας, Τόνσο, Ντάουντα.
Πάγκος: Παπαδόπουλος, Κατράνης, Λαζαρίδης, Βασιλείου, Μανιάτης, Κυριακίδης, Μπρίτο
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος, α' βοηθός o Βασίλειος Λάμπρου, β' ο Γεώργιος Παλαμίδας, 4ος ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Έναρξη του αγώνα
5' Την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει ο Αστέρας, σε αμυντική διάθεση ο Ατρόμητος
9' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, σουτ με τη μία του Μανιά, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ που ήταν στη σωστή θέση
11' Κλασική ευκαιρία για Ατρόμητο! Αντεπίθεση από τους Περιστεριώτες με τον Τόνσο να κάνει μαγική ντρίπλα, έβγαλε την κατάλληλη στιγμή στον Ντάουντα, αλλά το σουτ του Νιγηριανού πάνω στον Ντοναρούμα
12' Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Δημούτσος. Λανθασμένη υπόδειξη από τον β' βοηθό, Παλαμίδα
16' Χέρι του Ούμπιντες, φάουλ από καλή θέση για τον Αστέρα
17' Εκτέλεση του Στανισάβλιεβιτς, μπλοκάρει χωρίς δυσκολία ο Γκορμπούνοφ
17' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
21' Κεφαλιά του Μανιά από κόντρα σε σουτ του Τσουκαλά, μπλοκάρει και πάλι ο Γκορμπούνοφ
27' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη για φάουλ στον Φαρίνια
32' Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο από πλάγιο του Παντελιάδη! Με πλάγιο σήμα-κατατεθέν του αριστερού μπακ, ο Ζησόπουλος με κεφαλιά αναγκάζει τον Ντοναρούμα σε εξαιρετική επέμβαση. Τελειώνει η φάση με κακό σουτ του Πλατέλλα έξω από την περιοχή
38' Κίτρινη κάρτα στον Ντάουντα
Τρεις κίτρινες για τους φιλοξενούμενους, καμία για τους γηπεδούχους
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Βαθιά μπαλιά από την άμυνα, ο Φυτανίδης χάνει μια εύκολη φάση και ο Μανιάς έχασε την ευκαιρία να σκοράρει αφού το πλασέ του κατέληξε πάνω από την εστία
45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Προσπάθεια του Λημνιού από αριστερά, από τις κόντρες η μπάλα στον Ντάουντα και με σουτ ο Νιγηριανός ανοίγει το σκορ!
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ατρόμητο να προηγείται 1-0 του Αστέρα
Έναρξη β' ημιχρόνου
50' Κεφαλιά του Στανισάβλιεβιτς, η μπάλα άουτ
51' Σουτ του Μανιά, απέκρουσε και πάλι ο Γκορμπούνοφ
61' Κίτρινη κάρτα στον Στανισάβλιεβιτς
Με σχετική άνεση διατηρεί το υπέρ του αποτέλεσμα ο Ατρόμητς
64' Κίτρινη κάρτα στον Μάσα
64' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Καλτσάς, έξω ο Ιγκλέσιας
65' Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο που είναι στον πάγκο του Αστέρα
67' Οφσάιντ στον Τόνσο που έφευγε τετ-α-τετ. Λανθασμένη υπόδειξη
68' Σουτ του Μάσα, ελέγχει την πορεία της μπάλας ο Γκορμπούνοφ
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Πλατέλλας, μέσα ο Κυριακίδης
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Ιωαννίδης, εκτός ο Δημούτσος
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντεμπούτο για τον Μανιάτη, εκτός ο Τόνσο
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Στανισάβλιεβιτς, μέσα ο Τσιλιανίδης
85' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Βασιλείου
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
Κίτρινη κάρτα στον Γκορμπούνοφ
93' Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Αστέρας, ωστόσο ο Παντελιάδης έχει μαζεμένα τα χέρια του και δεν υπάρχει τίποτα
Λήξη της αναμέτρησης
Ο Ατρόμητος επικρατεί 1-0 του Αστέρα με το γκολ του Ντάουντα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου