Αστέρας Τρίπολης: Ντοναρούμα, Δημούτσος, Χαμντανί, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Στανισάβλιεβιτς, Μάσα, Φαρίνια, Μανιάς
Πάγκος: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Ευαγγέλου, Μπέρτος, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Ιωαννίδης
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Μπάγκα, Ούμπιντες, Λημνιός, Πλατέλλας, Τόνσο, Ντάουντα.
17:02
Πάγκος: Παπαδόπουλος, Κατράνης, Λαζαρίδης, Βασιλείου, Μανιάτης, Κυριακίδης, Μπρίτο
17:02
17:05
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος, α' βοηθός o Βασίλειος Λάμπρου, β' ο Γεώργιος Παλαμίδας, 4ος ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης
17:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
17:16
1' Έναρξη του αγώνα
17:20
5' Την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει ο Αστέρας, σε αμυντική διάθεση ο Ατρόμητος
17:25
9' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, σουτ με τη μία του Μανιά, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ που ήταν στη σωστή θέση
17:26
11' Κλασική ευκαιρία για Ατρόμητο! Αντεπίθεση από τους Περιστεριώτες με τον Τόνσο να κάνει μαγική ντρίπλα, έβγαλε την κατάλληλη στιγμή στον Ντάουντα, αλλά το σουτ του Νιγηριανού πάνω στον Ντοναρούμα
17:28
12' Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Δημούτσος. Λανθασμένη υπόδειξη από τον β' βοηθό, Παλαμίδα
17:31
16' Χέρι του Ούμπιντες, φάουλ από καλή θέση για τον Αστέρα
17:32
17' Εκτέλεση του Στανισάβλιεβιτς, μπλοκάρει χωρίς δυσκολία ο Γκορμπούνοφ
17:33
17' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
17:37
21' Κεφαλιά του Μανιά από κόντρα σε σουτ του Τσουκαλά, μπλοκάρει και πάλι ο Γκορμπούνοφ
17:42
27' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη για φάουλ στον Φαρίνια
17:47
32' Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο από πλάγιο του Παντελιάδη! Με πλάγιο σήμα-κατατεθέν του αριστερού μπακ, ο Ζησόπουλος με κεφαλιά αναγκάζει τον Ντοναρούμα σε εξαιρετική επέμβαση. Τελειώνει η φάση με κακό σουτ του Πλατέλλα έξω από την περιοχή
17:53
38' Κίτρινη κάρτα στον Ντάουντα
17:53
Τρεις κίτρινες για τους φιλοξενούμενους, καμία για τους γηπεδούχους
17:55
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Βαθιά μπαλιά από την άμυνα, ο Φυτανίδης χάνει μια εύκολη φάση και ο Μανιάς έχασε την ευκαιρία να σκοράρει αφού το πλασέ του κατέληξε πάνω από την εστία
18:01
45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Προσπάθεια του Λημνιού από αριστερά, από τις κόντρες η μπάλα στον Ντάουντα και με σουτ ο Νιγηριανός ανοίγει το σκορ!
18:03
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ατρόμητο να προηγείται 1-0 του Αστέρα
18:19
Έναρξη β' ημιχρόνου
18:23
50' Κεφαλιά του Στανισάβλιεβιτς, η μπάλα άουτ
18:24
51' Σουτ του Μανιά, απέκρουσε και πάλι ο Γκορμπούνοφ
18:33
61' Κίτρινη κάρτα στον Στανισάβλιεβιτς
18:34
Με σχετική άνεση διατηρεί το υπέρ του αποτέλεσμα ο Ατρόμητς
18:37
64' Κίτρινη κάρτα στον Μάσα
18:37
64' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Καλτσάς, έξω ο Ιγκλέσιας
18:38
65' Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο που είναι στον πάγκο του Αστέρα
18:40
67' Οφσάιντ στον Τόνσο που έφευγε τετ-α-τετ. Λανθασμένη υπόδειξη
18:41
68' Σουτ του Μάσα, ελέγχει την πορεία της μπάλας ο Γκορμπούνοφ
18:47
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Πλατέλλας, μέσα ο Κυριακίδης
18:48
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Ιωαννίδης, εκτός ο Δημούτσος
18:48
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντεμπούτο για τον Μανιάτη, εκτός ο Τόνσο
18:56
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Στανισάβλιεβιτς, μέσα ο Τσιλιανίδης
18:58
85' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Βασιλείου
19:04
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
19:05
Κίτρινη κάρτα στον Γκορμπούνοφ
19:07
93' Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Αστέρας, ωστόσο ο Παντελιάδης έχει μαζεμένα τα χέρια του και δεν υπάρχει τίποτα
19:08
Λήξη της αναμέτρησης
19:08
Ο Ατρόμητος επικρατεί 1-0 του Αστέρα με το γκολ του Ντάουντα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου