LIVE μετάδοση: Ολυμπιακός-Ατρόμητος

18:55
Καλησπέρα σας
18:55
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Ατρόμητο για τον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό στο Κύπελλο Ελλάδας
18:56
Ο Ατρόμητος θα έχει νέο τεχνικό στον πάγκο του, αφού ο Ρικάρντο Σα Πίντο θα κάνει ντεμπούτο (και πάλι με τον Ολυμπιακό) στη δεύτερη θητεία του στους Περιστεριώτες
18:58
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Λεάλι – Φιγκέιρας, Βιάνα, Νικολάου, Σισοκό – Ρέτσος, Ανδρούτσος, Μανθάτης, Μαρτίνς – Ανσαριφάρντ, Καρντόσο.
18:58
18:59
19:00
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Γκορμπούνοφ – Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Κατράνης – Μπάγκα, Ούμπιντες – Πλατέλλας, Τόνσο, Λημνιός – Λε Ταλέκ
19:00
Στον πάγκο: Θεοδωράκης, Παντελιάδης, Λαζαρίδης, Βασιλείου, Νάτσος, Κυριακίδης, Ντάουντα.
19:00
19:01
Η σέντρα στο ματς θα πραγματοποιηθεί στις 19:30
19:24
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Καπίνο, Μποτία, Φορτούνης, Μπουχαλάκης, Παρέδες, Σεμπά, Ιντέγε.
19:25
Αρχηγός του Ολυμπιακού θα είναι ο Ρέτσος, αν και μόλις 18,5 ετών
19:27
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:30
Αυτή τη στιγμή στις οθόνες του γηπέδου «παίζει» βίντεο-αφιέρωμα στα θύματα της Θύρας 7
19:36
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών), α' βοηθός: Κούλα (Ξάνθης), β' ο Κουράκης (Ηρακλείου), τέταρτος: Ανούσος (Λακωνίας)
19:37
1' Έναρξη του αγώνα
19:41
4' Καλή ενέργεια του Μανθάτη από δεξιά, αλλά το γύρισμά του ήταν πάνω σε αμυντικούς του Ατρόμητου που απομάκρυναν
19:43
19:44
8' Πολύ πίσω τις γραμμές του ο Ατρόμητος σε αυτά τα πρώτα λεπτά και δύσκολα θα αλλάξει αυτό στη συνέχεια
19:45
19:47
11' Παρέμβαση του Ούμπιντες σε σουτ του Φιγκέιρας στην περιοχή του Ατρόμητου. Κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο
19:49
19:50
13' Φάουλ του Φιγκέιρας στον Λημνιό. Γλιτώνει την κάρτα ο μπακ του Ολυμπιακού, καθώς ο Ατρόμητος έφευγε στην αντεπίθεση
19:53
17' Σουτ του Κατράνη από πολύ μακριά, καμία τύχη αυτή η προσπάθεια των Περιστεριωτών
19:55
18' Σουτ του Ανσαριφάρντ, στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ
19:59
23' Ισορροπεί στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος
20:00
24' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Έξοχη αντεπίθεση ξεδιπλωμένη από τον Μανθάτη, μπαλιά στον Ανδρούτσο, αυτός γύρισε την μπάλα και από τις κόντρες ο Καρντόσο τη βρήκε με το γόνατο, αλλά την έστειλε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Γκορμπούνοφ, κατόπιν παρέμβασης και του Λευκορώσου γκολκίπερ
20:05
28' Απίστευτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική ενέργεια του Λημνιού από τα αριστερά, γύρισε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής που ήταν αμαρκάριστος ο Πλατέλλας, αλλά ο τελευταίος έκανε κακό σουτ, στέλνοντας την μπάλα άουτ
20:05
Ο Λημνιός κόβεται από τον β' βοηθό, Κουράκη, στο 27' με ανύπαρκτο οφσάιντ (δύο μέτρα πίσω από τον αμυντικό), τη στιγμή που ο παίκτης του Ατρόμητου έφευγε μόνος του από τα αριστερά
20:11
34' Πέναλτι για χέρι του Ζησόπουλου ζητούν από τον Ολυμπιακό. Η μπάλα στον αγκώνα του παίκτη των Περιστεριωτών τη στιγμή που έκανε το τάκλιν, χωρίς να είναι απλωμένο το χέρι του και χωρίς να βλέπει την μπάλα. Δεν υποδεικνύει κάτι ο Παπαπέτρου
20:12
35' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ανσαριφάρντ, αλλά ο Γκορμπούνοφ κάνει εξαιρετική επέμβαση
20:13
36' Λάθος γύρισμα του Φυτανίδη, ο Καρντόσο ίσα που ακουμπάει την μπάλα για να την περάσει από τον Γκορμπούνοφ, αλλά μπλοκάρει και πάλι ο Λευκορώσος
20:14
38' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ανσαριφάρντ, κεφαλιά-πάσα του Καρντόσο στον Μανθάτη, αλλά το σουτ του τελευταίου ήταν κακό και η μπάλα περνά πάνω από την εστία
20:18
42' Σουτ του Βιάνα από πολύ μακριά, η μπάλα άουτ
20:21
Λήξη α' ημιχρόνου
20:22
Γεμάτο ματς με τον Ολυμπιακό να έχει χάσει ευκαιρίες και ένα δοκάρι, ενώ και ο Ατρόμητος είχε τη δική του στιγμή με τον Πλατέλλα.
20:39
46' Έναρξη β' ημιχρόνου χωρίς αλλαγές
20:42
49' Σουτ του Ανσαριφάρντ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κακό τελείωμα του Ιρανού
20:43
50' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Λημνιού, η μπάλα άουτ
20:47
52' Παραλίγο να βγει τετ-α-τετ με τον Λεάλι ο Τόνσο, τον κόβει ο Βιάνα σε κόρνερ. Υπήρχε οριακό οφσάιντ που δεν είδε ο α' βοηθός, Χασάν
20:49
55' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Μανθάτη να προλαβαίνει το τάκλιν του Ζησόπουλου, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ
20:50
56' Σουτ του Λημνιού, ασταθέστατη επέμβαση του Λεάλι, απομακρύνει σε πλάγιο ο Βιάνα
20:51
57' Πέναλτι ζητά ο Ατρόμητος σε μαρκάρισμα του Ρέτσου στον Πλατέλλα. Από το ριπλέι φαίνεται να πατάει ο άσος του Ατρόμητου του παίκτη του Ολυμπιακού και δεν υπήρχε κάτι
20:52
58' Σουτ του Ανδρούτσου, η μπάλα πάνω από την εστία του Γκορμπούνοφ
20:55
61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μανθάτης, μέσα ο Σεμπά
21:00
66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Φορτούνης, εκτός ο Μαρτίνς
21:02
69' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Κυριακίδης
21:05
72' Σουτ του Φορτούνη, ψηλά η μπάλα άουτ
21:06
Έχει ανεβάσει ακόμα περισσότερο την πίεσή του ο Ολυμπιακός
21:07
73' Κίτρινη κάρτα στον Μπάγκα
21:13
80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Κατράνης, μέσα ο Παντελιάδης. Αναγκαστική αλλαγή
21:13
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Ιντέγε, εκτός ο Καρντόσο
21:14
Δέκα λεπτά ακόμη μέχρι τη συμπλήρωση των 90'.
21:16
83' Απίθανη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
21:17
Ο Νικολάου κάνει τραγικό λάθος, ο Κιβρακίδης επωφελείται, κάνει την παράλληλη σέντρα στον ολομόναχο Λε Ταλέκ που λίγο έξω από τη μικρή περιοχή καταφέρνει να μην βρει εστία!
21:18
84' Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα.
21:18
84' Απίστευτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
21:19
Γλυκιά σέντρα του Φιγκέιρας, ο Ιντέγε πιάνει ολομόναχος την κεφαλιά λίγο έξω από την μικρή περιοχή, αλλά δεν βρίσκει εστία!
21:19
85' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Νάτσος αντί Τόνσο.
21:24
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.
21:24
Στο 90ο λεπτό ο α' βοηθός υπέδειξε λανθασμένα οφσάιντ τον Λε Ταλέκ.
21:25
Πέρασε το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, άλλα τέσσερα.
21:27
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας.
21:28
Τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Πάντα στο 0-0 ο Ολυμπιακός με τον Ατρόμητο.
21:30
Τέλος στην αναμέτρηση! Ολυμπιακός και Ατρόμητος μένουν στο 0-0 και η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό στο Περιστέρι!
21:31
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, ακολουθεί το κείμενο του ματς στο sportfm.gr. Καλό σας βράδυ.