Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Κέρκυρα για τη 19η αγωνιστική της Super League
Η ΑΕΛ είναι στη 13η θέση με 16 βαθμούς ενώ η Κέρκυρα είναι στη 12η με 18
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ: Ξενοδόχοβ, Μονιάκης, Τίκο, Φάρκας, Γκόλιας, Μασαλέσα, Ντέλιτιτς, Βαρέλα, Κάπος, Ναζλίδης, Αβραάμ.
Η ενδεκάδα της Κέρκυρας: Κουτζαβασίλης, Κεϊτά, Ντιμιτρόφσκι, Γεωργίου, Γκόμες, Κόντος, Σιόντης, Ιωάννου, Επστάιν, Ντιόγκο, Τουράμ.
Στον πάγκο της ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Αναστασόπουλος, Κόντορ, Γκουλουζαντέ, Φατιον, Ευμορφίδης και Τσακοπίνο.
Στον πάγκο της Κέρκυρας: Αραμπατζής, Ζορμπάς, Παμλίδης, Ζαραδούκας, Γεωργακόπουλος, Νίκιτς, Αντιλέχου.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης, α' βοηθός ο Ακρίβος, β' ο Δημητριάδης και 4ος ο Συμεωνίδης.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Έναρξη της αναμέτρησης
5' Πιο δραστήρια η Κέρκυρα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης
8' Φάουλ για την ΑΕΛ από εξαιρετική θέση, η μπάλα στο τείχος
13' Καμία σπουδαία ευκαιρία έως τώρα στο ματς
18' Φάση διαρκείας στα καρέ της Κέρκυρας, απομακρύνουν τελικά οι φιλοξενούμενοι
21' Κίτρινη κάρτα στον Ντέλετιτς
23' Σουτ του Τουράμ, η μπάλα εκτός εστίας. Καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα
26' Απίστευτη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Τουράμ έκανε ό,τι ήθελε την άμυνα της ΑΕΛ μέσα στην περιοχή, γύρισε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής που ήταν αμαρκάριστος ο Γεωργίου, απέκρουσε ο Ξενοδόχοφ στο σουτ του τελευταίου, αλλά η μπάλα έφτασε εξ επαφής στον Κόντο, που την είδε να περνά εκτός εστίας.
29' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου
35' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα του Αβραάμ σε εκτέλεση φάουλ, τελευταία στιγμή απομακρύνει ο Ντιόγκο
37' Ο Καπός ανατρέπεται στην περιοχή, αφού υπάρχει τράβηγμα της φανέλας του, ωστόσο ο επιθετικός των γηπεδούχων πέφτει ετεροχρονισμένα.. Δεν δείχνει κάτι ο Ζαχαριάδης, μπορούσε να δοθεί και πέναλτι βάσει κανονισμού.
38' Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα
45' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά
Μεγάλη ένταση ανάμεσα σε παίκτες και πάγκους των δύο ομάδων. Επέμβαση των ψυχραιμότερων και λήξη των... επεισοδίων
Λήξη του α' ημιχρόνου με την Κέρκυρα να είναι σαφώς καλύτερη της ΑΕΛ
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Τίκο, μέσα ο Γκουλουζάντε
Έναρξη β' ημιχρόνου
53' Δείχνει σφυγμό η ΑΕΛ, αλλά χωρίς κανένα σπουδαίο πλάνο για να φτάσει στην αντίπαλη περιοχή
55' Καίρια παρέμβαση του Ντιμιτρόφσκι σε προσπάθεια του Καπού
57' Κίτρινη κάρτα στον Καπό
64' Κίτρινη κάρτα στον Μασαλέσα
65' Εκτος ο Κόντος, μέσα ο Ζορμπάς για την Κέρκυρα
66' Εκτός ο τραυματίας Κεϊτά, μέσα ο Νίκιτς
67' Εκτός ο Μονιάκης, μέσα ο Κόντορ για την ΑΕΛ
69' Γύρισμα του Επστάιν μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ, κανένας συμπαίκτης του. Απομακρύνουν οι γηπεδούχοι
72' Σουτ από δύσκολη γωνία από τον Τουράμ, μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ
74' Έξω ο Βαρέλα, μέσα ο Τσάκο για την ΑΕΛ
77' Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια
77' Κίτρινη κάρτα στον Ζορμπά
80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ ΜΕ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΚΟΜΕΣ!
Στραβοκλωτσιά του Αβραάμ, η μπάλα κοντράρει στον Ντιόγκο και φτάνει στον Ναζλίδη, η μπάλα από το πλασέ του τελευταίου στο δοκάρι και στη συνέχεια κοντράρει στον Γκόμες και γίνεται το 1-0
83' Ο Γεωργακόπουλος στη θέση του Σιόντη για την Κέρκυρα
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΙ 1-1!
Ο Νίκιτς από εκτέλεση κόρνερ πηδά εντελώς μόνος του και με κεφαλιά δεν δυσκολεύεται να ισοφαρίσει άμεσα
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης με ΑΕΛ και Κέρκυρα να μένουν ισόπαλες (1-1) σε ένα ματς που όλα τα λεφτά ήταν το τελευταίο δεκάλεπτο