Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση για τη 14η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ανάμεσα σε Ατρόμητο και Παναθηναϊκό, στο κεκλεισμένων των θυρών γήπεδο του Περιστερίου.
Σέντρα, θυμίζουμε, στο παιχνίδι στις 19:30.
Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπίτολο, Μπρίτο, Ούμπιδες, Μπάγκα, Λημνιός, Κοντοές, Τόνσο, Λε Ταλέκ.
19:19
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Οδ. Βλαχοδήμος, Κουτρουμπής, Μολέδο, Κουλιμπαλί, Χουχούμης, Ζέκα, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Ιμπάρμπο, Εμποκού, Μπεργκ.
19:20
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι: Παπαδόπουλος Ν., Παπαδόπουλος Δ., Ζησόπουλος, Κιβρακίδης, Κεϊτά, Στόιτσεφ, Κατράνης.
19:20
Στον «πράσινο» πάγκο βρίσκονται οι: Στιλ, Ρέις, Λέτο, Μπουμάλ, Μέστο, Ιβανόφ, Βλαχοδήμος Π.
19:23
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σιδηρόπουλος.
19:25
Για να δούμε αν ο Ουζουνίδης θα πετύχει το 2/2 στο πρωτάθλημα, μετά τη νίκη στην πρεμιέρα του στον πάγκο του «τριφυλλιού», επί του ΠΑΟΚ.
19:25
Απέναντί του, ωστόσο, θα βρει την εντυπωσιακή ομάδα του αναμορφωτή, Γιώργου Κορακάκη, που με νίκη «σκαρφαλώνει» στη 2η θέση της βαθμολογίας!
19:29
Τώρα βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο!
19:32
Όλα έτοιμα...
19:32
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
19:35
Δραστήριος ο Παναθηναϊκός στα πρώτα λεπτά.
19:41
Τίποτα το ιδιαίτερο προς το παρόν. Δυσκολεύεται ο Ατρόμητος να βγάλει την μπάλα από την άμυνά του.
19:41
Είμαστε στο 9', παραμένει πάντα το 0-0, δίχως φάση ακόμα στο ματς.
19:43
Πιέζουν ψηλά οι «πράσινοι», προκειμένου να κλέβουν μπάλες.
19:43
Και τα καταφέρνουν αρκετά καλά, μέχρι στιγμής.
19:44
Πρόβλημα με τον Λε Ταλέκ για τον Ατρόμητο! Δεν μπορεί να συνεχίσει, θα γίνει αναγκαστική αλλαγή.
19:45
Έχει σηκωθεί για ζέσταμα ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, με παίκτη παραπάνω στο γήπεδο ο Παναθηναϊκός μέχρι να γίνει η αλλαγή.
19:47
15' Αλλαγή, λοιπόν, για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Παπαδόπουλος, στη θέση του Λε Ταλέκ.
19:49
16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες βρίσκει πολύ ωραία δεξιά τον Μπέργκ, σουτ από τον Σουηδό, αποκρούει με δυσκολία ο Γκορμπούνοφ!
19:50
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μπρίτο έκανε το σουτ από δεξιά, η μπάλα βρήκε στον Λημνιό, άλλαξε πορεία και πέρασε μόλις άουτ!
19:50
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Απίστευτη ευκαιρία, για την ακρίβεια... Ο Βιγιαφάνιες έδωσε ξανά υπέροχα στον Μπεργκ, ο Σουηδός βγήλε μόνος του με τον Γκορμπούνοφ, αλλά πλάσαρε άουτ! Δεν μας έχει συνηθίσει ο επιθετικός του «τριφυλλιού» να τα χάνει αυτά...
19:51
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μπρίτο έδωσε στον Παπαδόπουλο, αυτός έκανε το πλασέ, μεγάλη απόκρουση του Βλαχοδήμου!
19:53
Ας πάρουμε μια ανάσα τώρα...
19:54
Τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες μέσα σε τέσσερα λεπτά, από δύο για κάθε ομάδα εναλλάξ, με διαφορά... λεπτού!
19:54
Ωραίο ματς.
19:54
21' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη για χέρι. Σωστή.
19:57
24' Αδύναμη κεφαλιά του Μπεργκ, κανένα πρόβλημα για τον Γκορμπούνοφ.
20:00
28' Σουτ του Τόνσο, ψηλά η μπάλα, άουτ.
20:06
34' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα, που έκοψε τον Λημνιό αντικανονικά, την ώρα που ο παίκτης του Ατρομήτου πήγαινε να φύγει στην κόντρα.
20:08
36' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ασυνεννοησία στην άμυνα του Ατρομήτου, μεταξύ Φυτανίδη και Γκορμπούνοφ, η μπάλα έφτασε στον Εμποκού, που σούταρε έξω από την περιοχή λίγο άουτ!
20:14
42' Κίτρινη κάρτα στον Ιμπάρμπο.
20:17
45' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 0-1! Εξαιρετική μπαλιά του Ιμπάρμπο στον Μπεργκ, ο Λαζαρίδης αργεί χαρακτηριστικά να πάει πάνω του, ο Σουηδός κάνει το σουτ, αποκρούει δύσκολα με το πόδι ο Γκορμπούνοφ, δεύτερη προσπάθεια του 30χρονου, η μπάλα στα δίχτυα του Ατρομήτου!
20:19
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων...
20:20
45'+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Με το γκολ του Μάρκους Μπεργκ, ο ορεξάτος Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 στο Περιστέρι!
20:36
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:43
52' Τραγικό πλασέ του Ιμπάρμπο, η μπάλα ψηλά, άουτ.
20:46
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα δέκα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου...
20:50
57' Κίτρινη κάρτα στον Εμποκού.
20:53
63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Στόιτσεφ στη θέση του Μπρίτο.
20:55
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Λάθος του Κοντοέ, που νόμιζε ότι η μπάλα έχει βγει, σέντρα του Εμποκού, ο Φυτανίδης βάζει το πόδι του και παραλίγο να βάλει αυτογκόλ!
20:58
Ετοιμάζεται ο Μπουμάλ να περάσει στον αγωνιστικό χώρο.
21:00
70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουμάλ θα πάρει τη θέση του Εμποκού.
21:02
72' Ωραίο σουτ του Μπεργκ από μακριά, η μπάλα άουτ.
21:05
74' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μπάγκα ο Κεϊτά.
21:07
Πρόβλημα τραυματισμού φαίνεται να αντιμετωπίζει ο Ιμπάρμπο...
21:11
78' Σύντομη αναστάτωση στα καρέ του Παναθηναϊκού ύστερα από ασυνεννοησία ανάμεσα στον Οδυσσέα Βλαχοδήμο και την άμυνα του, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη, καθώς ο Παπαδόπουλος ήταν σε αντικανονική θέση.
21:11
80' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ρέις αντί Ιμπάρμπο στο ματς.
21:13
81' Απειλεί ο Μπουμάλ. Ο Καμερουνέζος συνέκλινε από τα δεξιά προς το κέντρο με ωραίο αριστερό σουτ ανησύχησε τον Γκορμπούνοφ, που έπεσε χαμηλά στη δεξιά του γωνία και έδιωξε.
21:15
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο
21:16
Το εκτέλεσε ο Ούμπιντες και η μπάλα βρήκε στο τείχος
21:17
85' Πρώτη αξιόλογη στιγμή για τον Ατρόμητο στο δεύτερο μέρος. Κεφαλιά του Λαζαρίδη, ύστερα από γέμισμα του Φυτανίδη, η μπάλα έφυγε εκτός εστίας.
21:18
Ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος θα μπει στο ματς σε λίγο
21:19
Αποβολή για τον γυμναστή του Ατρομήτου, Σωτήρη Ρούση, για διαμαρτυρία
21:19
88' Κίτρινη στον Παναθηναϊκό, την είδε ο Ρέις.
21:20
89' Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Παναγιώτης Βλαχοδήμος αντί Βιγιαφάνιες στο ματς.
21:21
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο δεύτερο μέρος
21:23
90'+ 2' Απειλεί ο Ατρόμητος. Σουτ του Στόιτσεφ ελάχιστα λίγο έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά έξω από την αντίπαλη εστία.