Πανιώνιος-Κέρκυρα

16:55
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και την Κέρκυρα για την 14η αγωνιστική της Super League.
16:58
O Πανιώνιος βρίσκεται στην 7η θέση με 15 βαθμούς, με την Κέρκυρα να είναι 10η με 12.
16:59
Οι δύο ομάδες προέρχονται από ισοπαλίες, καθώς οι γηπεδούχοι ήρθαν 1-1 με τον Πλατανιά και οι φιλοξενούμενοι 1-1 με την ΑΕΚ.
17:00
Πάμε να δούμε σιγά σιγά τις ενδεκάδες.
17:01
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Φούντας, Μασούντ, Μπεν, Ανσφαριφάρντ.
17:01
Στον πάγκο: Βοσνιάδης, Ενγκόγκ, Γκιοατά, Σαββίδης, Μασούρας, Καθάριος, Βουκελάτος.
17:05
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Γεωργίου, Σπίνουλας, Ντουαλά, Κόντος, Σιόντης, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Τουράμ, Νίκιτς.
17:06
Στον πάγκο: Αραμπατζής, Ντιμιτρόφσκι, Ζορμπάς, Γκόμες, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος, Αντιλέχου.
17:07
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
17:14
Οι ομάδες έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο. Σε πολύ λίγο θα έχουμε σέντρα στο παιχνίδι.
17:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:22
Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο στο παιχνίδι, δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο.
17:31
13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ εκτέλεσε το φάουλ, ο Βλάχος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Κουτζαβασίλης δεν κατάφερε να μπλοκάρει τη μπάλα αλλά στη συνέχεια έδειξε τα αντανακλαστικά του αφού βγήκε γρήγορα και νίκησε από κοντά τον Ανσαριφάρντ,
17:35
18' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Τουράμ έκανε ότι ήθελε τρεις αμυντικούς του Πανιωνίου και μπήκε στην περιοχή, αλλά το διαγώνιο σουτ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη.
17:37
19' Τρομερή ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ρισβάνης προσπαθεί να διώξει, η μπάλα χτυπάει στο κεφάλι του Βλάχου και κατευθύνεται προς τα δίχτυα αλλά ο Γιαννιώτης αποσοβεί το αυτογκόλ και στη συνέχεια ο Οικονόμου με προβολή προλαβαίνει τον Τουράμ πριν σκοράρει από κοντά!
17:39
22' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Κέρκυρα, περίπου στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής!
17:41
24' Ο Kόντος εκτέλεσε το φάουλ αλλά ήταν αδύναμο και ο Γιαννιώτης μπλόκαρε εύκολα!
17:45
27' Έμμεσο για τον Πανιώνιο! Ο Σπίνουλας σήκωσε ψηλά το πόδι του και παραλίγο να βρει στο κεφάλι τον Φούντα. Σωστή απόφαση, πρόκειται για επικίνδυνο παιχνίδι από τον παίκτη της Κέρκυρας!
17:46
28' O Mπεν έκανε το σουτ, μετά το στρώσιμο του Φούντα, αλλά ο Κουτζαβασίλης έδιωξε! Χαμένη ευκαιρία για τον Πανιώνιο.
17:47
Να πούμε ότι στο 26ο λεπτό ο Κόντος είδε την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.
17:49
33 λεπτά στο παιχνίδι. Πολύ καλός ο ρυθμός στο ματς, με τον Πανιώνιο να είναι καλύτερος και την Κέρκυρα να ψάχνει το γκολ στην κόντρα. Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους να σκοράρουν αλλά τις έχουν... σπαταλήσει.
17:51
35' Σουτ του Κόντου έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει αρκετά άουτ.
17:55
38' Μακρινό σουτ του Γεωργίου, δεν ανησυχεί τον Γιαννιώτη αφού η μπάλα έφυγε πολύ άουτ.
18:02
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Πανιώνιος και Κέρκυρα πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς σκορ (0-0). Εξαιρετικό παιχνίδι, με γρήγορο ρυθμό και φάσεις εκατέρωθεν. Λείπει το γκολ, όμως!
18:17
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
18:23
51' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ εκτέλεσε το φάουλ, ο Κόρμπος βρέθηκε ολομόναχος απέναντι στον Κουτζαβασίλη αλλά το πλασέ που επιχείρησε στην κίνηση, πέρασε άουτ.
18:24
52' Κίτρινη κάρτα στον Μασούντ για θέατρο. Δύσκολη φάση, καθώς ο Σπίνουλας βάζει το πόδι του αλλά δεν πρέπει να βρίσκει τον Ιρανό μεσοεπιθετικό.
18:29
Έχει αρχίσει να κλείνεται η Κέρκυρα, αφού και ο βαθμός της ισοπαλίας δεν θα της... κακοπέσει!
18:33
61' Κίτρινη κάρτα στον Φούντα.
18:36
64' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!
18:37
Ο Νίκιτς κάνει τραγικό κόντρολ μέσα στην περιοχή και η μπάλα στρώνεται στον Τασουλή, ο οποίος με ωραίο διαγώνιο σουτ νικάει τον Κουτζαβασίλη και γράφει το 1-0! Παίρνει αυτό που δικαιούται ο Πανιώνιος βάσει της εικόνας του ματς!
18:41
69' Εξαιρετική μπαλιά του Φούντα στον Μπεν, που κάνει ωραίο κοντρόλ και φεύγει απέναντι στον Κουτζαβασίλη, ο οποίος προλαβαίνει να βγει από την εστία του και να διώξει με τα πόδια σε πλάγιο!
18:42
69' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ζορμπάς αντί Νίκιτς.
18:43
72' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μασούρας αντί Φούντα.
18:45
73' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Γκόμες αντί Κόντου.
18:49
Ο Ρισβάνης έχει πρόβλημα τραυματισμού και όπως φαίνεται δεν μπορεί να συνεχίσει.
18:50
79' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Γκιοατά αντί Ρισβάνη.
18:54
82 λεπτά στην αναμέτρηση, ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 της Κέρκυρας χάρη στο γκολ του Τασουλή στο 64'.
18:54
83' Τελευταία αλλαγή για την Κέρκυρα. Γεωργακόπουλος αντί Γεωργίου.
18:57
85' Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ, με τον Ιρανό φορ να διαμαρτύρεται για πέναλτι! Έχει δίκιο ο διαιτητής, δεν υπάρχει πέναλτι καθώς ο ποδοσφαιριστής του Πανιωνίου έχει κάνει πρώτα φάουλ!
19:00
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Οι κυανέρυθροι έφυγαν στην αντεπίθεση αλλά Μασούρας και Μασούντ καθυστέρησαν χαρακτηριστικά και όταν ο Μπεν έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, αφού έκανε πρώτα μια προσποίηση πλάσαρε ψηλά άουτ.
19:01
90' Κεφαλιά του Γεωργακόπουλου, ο Γιαννιώτης μπλόκαρε τη μπάλα!
19:02
90'+1' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ενγκόγκ αντί Ανσαριφάρντ.
19:02
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
19:07
94' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Σουτ του Γεωργακόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ. Από την εκτέλεση αυτού, ο Ντουαλά έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ!
19:08
Τέλος στο ματς! Ο Πανιώνιος επικράτησε 1-0 της Κέρκυρας, χάρη στο γκολ του Τασουλή (64').