Καλησπέρα σας
21:17
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της πρεμιέρας του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League, κόντρα στην Φιορεντίνα μέσα στην Τούμπα
21:21
Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί και τη σεζόν 2014-15 στο πλαίσιο των ομίλων του Europa League, με τον ΠΑΟΚ να χάνει εντός έδρας με 1-0 και να αποσπά την ισοπαλία στην Ιταλία με 1-1
21:22
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
21:23
Ο Βλάνταν Ίβιτς είχε μια έκπληξη στις επιλογές του, καθώς έδωσε φανέλα βασικού στον Πέλκα
21:24
ΠΑΟΚ (4-1-2-3): Γλύκος - Μάτος, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Λέοβατς – Κάνιας – Πέλκας, Τσίμιροτ – Ροντρίγκες, Κάμπος, Αθανασιάδης
21:24
Στον πάγκο: Μπρκιτς, Κρέσπο, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Τιάμ, Σάκχοφ, Κίτσιου
21:25
21:25
Φιορεντίνα (3-3-2-2): Ταταρουσάνου – Τόμοβιτς, Ροντρίγκες, Αστόρι – Μπαντέλι, Σαλσέδο, Ολιβέρα – Μπόρχα Βαλέρο, Ίλιτσιτς, Μπαμπακάρ, Κάλινιτς
21:25
Στον πάγκο: Λετσερίνι, Ντε Μαϊό, Σάντσες, Ζάρατε, Μπερναρντέσκι, Τέγιο, Κριστόφορο
21:29
21:30
Τέλος τα εισιτήρια στη θύρα 5 της Τούμπας, όπως ανακοίνωσε ο ΠΑΟΚ
21:46
Περίπου 20 λεπτά πριν από την έναρξη του ματς
21:56
Ο ΠΑΟΚ στα έξι ματς που έχει δώσει με ιταλικές ομάδες ως γηπεδούχος μετρά 1 νίκη, 2 ισοπαλίες, 3 ήττες. Η μοναδική του νίκη είναι με αντίπαλο την Ουντινέζε με 1-0 στην κανονική διάρκεια στις 9 Νοεμβρίου 2000, ενώ το τελικό 3-0 έδωσε τελικά την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου UEFA.
22:00
22:01
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
22:04
1' Σέντρα στο ματς
22:06
Παραλίγο σοκ για τον ΠΑΟΚ στα 40'' σε αντεπίθεση της Φιορεντίνα. Πρόλαβε η άμυνα των γηπεδούχων
22:09
5' Πρώτη τελική για τον ΠΑΟΚ με ένα σουτ του Τσίμιροτ να περνά πολλά μέτρα άουτ
22:11
6' Σέντρα του Ίλιτσιτς, κανένα πρόβλημα για την άμυνα του ΠΑΟΚ
22:12
5' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό που αγωνίζεται αυτή την ώρα κόντρα στον Άγιαξ. Σκόρερ ο Μπεργκ
22:14
10' Τίποτα το αξιόλογο μέχρι στιγμής στο ματς. Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων
22:18
13' Κόρνερ για τη Φιορεντίνα
22:18
14' Φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΟΚ, σέντρα-σουτ του Μπαντέλι, η μπάλα περνά άουτ.
22:19
15' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος για διαμαρτυρία
22:21
17' Πολλά λάθη από τον ΠΑΟΚ στην κυκλοφορία της μπάλας
22:22
17' Πρώτη καλή επιθετική ανάπτυξη από τον ΠΑΟΚ, η μπάλα κόρνερ
22:22
18' Κανένα πρόβλημα για τη Φιορεντίνα
22:25
20' Πέναλτι ζητούν οι παίκτες του ΠΑΟΚ για χέρι αμυντικού της Φιορεντίνα. Δεν υπάρχει κάτι, όπως φαίνεται από το ριπλέι
22:29
24' Έχει αυξήσει την πίεσή του ο ΠΑΟΚ, αλλά ακόμα δεν έχει φτάσει σε καθαρή ευκαιρία
22:31
26' Σπουδαία επέμβαση από τον Γλύκο σε σουτ του Μπαμπακάρ από το ύψος της μεγάλης περιοχής
22:33
29' Φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά στην επιθετική ανάπτυξη του ΠΑΟΚ... Δεν μπορεί να βρει κενούς χώρους και να φτάσει κοντά στην περιοχή της Φιορεντίνα
22:38
33' Φάουλ του Ίλιτσιτς, κεφαλιά του Κάλινιτς, η μπάλα καταλήγει άουτ. Ελέγχει τη φάση ο Γλύκος
22:39
35' Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκες
22:40
34' Ισοφαρίζει (1-1) τον Παναθηναϊκό ο Άγιαξ με γκολ του Τραορέ
22:41
36' Κίτρινη κάρτα στον Τόμοβιτς
22:41
37' Σουτ του Πέλκα στην αγκαλιά του Ταταρουσάνου
22:42
38' Ευκαιρία για τη Φιορεντίνα με το σουτ του Μπόρχα Βαλέρο να το μπλοκάρει ο Γλύκος
22:45
40' Κούρσα του Μπαμπακάρ που κάνει ένα άτσαλο σουτ και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Γλύκου
22:50
45' Πλησιάζει το φινάλε του α' μέρους με το 0-0 να αφήνει μάλλον ικανοποιημένο τον ΠΑΟΚ που δεν είχε καλή απόδοση και δεν δημιούργησε ούτε μία κλασική ευκαριία.
22:50
45' Κίτρινη κάρτα στον Ίλιτσιτς
22:50
Λήξη α' ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0
23:06
Έναρξη β' ημιχρόνου
23:11
50' Ωραία συνεργασία των παικτών της Φιορεντίνα, σουτ από τον Μπάντελι έξω από την περιοχή και η μπάλα καταλήγει άουτ.
23:14
52' Διπλή ευκαιρία για τη Φιορεντίνα. Ο Γλύκος αποκρούει σουτ του Μπαμπακάρ, ενώ στη συνέχεια πριν ο Μπάντελι πλασάρει για το 0-1, βάζει την κόντρα ο Βαρέλα και απομακρύνει σε κόρνερ.
23:14
54' Κίτρινη κάρτα σε Ροντρίγκες και Αθανασιάδη
23:19
57' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Πέλκας και Κάμπος, μέσα οι Σάκχοφ και Κρέσπο
23:19
58' Ο ΠΑΟΚ φαίνεται ότι παίζει με τρεις αμυντικούς
23:20
Ο Ροντρίγκες στο πλευρό του Κλάους και οι Κρέσπο, Βαρέλα και Τζαβέλλας οι τρεις της άμυνας
23:23
62' Αλλαγή για τη Φιορεντίνα. Εκτός ο Ίλιτσιτς, μέσα ο Σάντσες
23:27
66' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ για μαρκάρισμα στον Σάντσες
23:32
71' Γύρισμα του Λέο Μάτος στην περιοχή, κανένας συμπαίκτης του για να βρει την μπάλα
23:32
Ο Άγιαξ κάνει το 2-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό
23:35
74' Αλλαγή για τη Φιορεντίνα. Μέσα ο Μπερναρντέσκι, εκτός ο Σαλσέδο
23:36
23:37
23:37
77' Αλλαγή για τη Φιορεντίνα. Εκτός ο Μπαμπακάρ, μέσα ο Τέγιο
23:38
78' Ετοιμάζει τον Τιάμ ο Ίβιτς
23:39
79' Εκτός ο Κλάους, μέσα ο Τιάμ
23:44
82' Η αλλαγή συστήματος από τον Ίβιτς, φαίνεται ότι βγαίνει στον ΠΑΟΚ, αφού η Φιορεντίνα δεν είναι πια το ίδιο απειλητική όπως στα πρώτα λεπτά του β' μέρους
23:45
85' Η μεγαλύτερη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο ματς!
23:46
Εξαιρετική διαγώνια μπαλιά του Λέοβατς στον Ροντρίγκες, τρομερή ντρίπλα του τελευταίου, που όμως τα χαλάει στο πλασέ, στέλνοντας την μπάλα στον Ταταρουσάνου
23:48
23:51
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων
23:53
93' Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα
23:55
Ο ΠΑΟΚ διαμαρτύρεται για πέναλτι στη λήξη του ματς, ζητώντας χέρι. Πολύ δύσκολη φάση
23:55
Λήξη της αναμέτρησης με το 0-0 να αφήνει ικανοποιημένο τον ΠΑΟΚ, έπειτα από ένα ματς που δεν του βγήκε επιθετικά