LIVE: Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο Μαδρίτης

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο Μαδρίτης στο «Καμπ Νου» για τα προημιτελικά του Champions League.
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και την Ατλέτικο Μαδρίτης για τη φάση των προημιτελικών του Champions League.
Στις δύο αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, η Μπαρτσελόνα επικράτησε και στη Βαρκελώνη και στη Μαδρίτη με σκορ 2-1, και τις δύο φορές με ανατροπή.
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Ντάνι Άλβες, Πικέ, Μασεράνο, Ζόρντι Άλμπα, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Ινιέστα, Σουάρες, Νεϊμάρ, Μέσι
Στον πάγκο των Καταλανών βρίσκονται οι: Μπράβο, Αρντά Τουράν, Ραφίνια, Μπάρτρα, Μουνίρ, Σέρχι Ρομπέρτο, Βερμάελεν
Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Χουανφράν, Γοδίν, Λούκας Ερνάντεζ, Φιλίπε Λουίς, Κόκε, Γκάμπι, Σαούλ, Γκριεζμάν, Καράσκο, Τόρες
Στον πάγκο: Μογιά, Χέσους Γκάμεζ, Τόμας, Αουγκούστο, Κρανεβίτερ, Κορέα, Βιέτο
To 500ό γκολ στην καριέρα του ψάχνει ο Λιονέλ Μέσι που αυτή τη στιγμή έχει 499...
10 γκολ σε 14 εμφανίσεις κόντρα στην Μπαρτσελόνα μετρά ο Φερνάντο Τόρες
Την ίδια στιγμή ο Μέσι μετρά 25 σε 28 εμφανίσεις κόντρα στην Ατλέτικο και τρία χατ-τρικ. Κανένας παίκτης δεν έχει σκοράρει τόσες φορές κόντρα στους «ροχιμπλάνκος»
1' Έναρξη του ματς
5' Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Μέσι, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Όμπλακ
10' Με ευκολία η Ατλέτικο έχει καταστρέψει οποιαδήποτε προσπάθεια επίθεσης από την Μπαρτσελόνα
13' Απίστευτα κακό τελείωμα του Μέσι σε γύρισμα του Ζόρντι Άλμπα από αριστερά
17' Ο Καράσκο έτρεξε πολλά μέτρα με την μπάλα, αλλά δεν είχε συμπαίκτες δίπλα του κερδίζοντας από τις κόντρες ένα πλάγιο
19' Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα! Ο Ντάνι Άλβες κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Νεϊμάρ έπιασε την κεφαλιά εντελώς αμαρκάριστος στέλνοντας την μπάλα άουτ πάνω από την εστία του Όμπλακ.
24' Σουτ του Γκριεζμάν έξω από την περιοχή. Ελέγχει ο Τερ Στέγκεν και αφήνει την μπάλα να περάσει άουτ.
25' Γκολ για την Ατλέτικο με σκόρερ τον Τόρες!
Τρομερή κάθετη μπαλιά του Κόκε στην πλάτη της άμυνας της Μπαρτσελόνα προς τον Τόρες και με εξαιρετικό πλασέ ανοίγει το σκορ!
29' Κίτρινη κάρτα στον Τόρες για φάουλ στον Νεϊμάρ
32' Απίστευτη ευκαιρία για την Ατλέτικο!
Ο Γκριεζμάν έπιασε το σουτ με το αριστερό και με τα ακροδάχτυλα ο Τερ Στέγκεν παραχωρεί το κόρνερ
33' Κίτρινη κάρτα στον Κόκε για φάουλ στον Μέσι
35' Δεύτερη κίτρινη στον Τόρες και αποβάλλεται από τον Μπριχ!
Υπερβολική η δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Ισπανό. Σε κάθε περίπτωση πολύ δύσκολη φάση με τις απόψεις να διίστανται
41' Σουτ του Μασεράνο, κανένα πρόβλημα για τον Όμπλακ
Το μαρκάρισμα του Τόρες που προκάλεσε τη δεύτερη κίτρινη
Το γκολ του Ισπανού φορ με το οποίο έχει διαμορφωθεί το 0-1
Λήξη α' μέρους με την Ατλέτικο να προηγείται με γκολ του Τόρες στο 25'. Οι Μαδριλένοι θα συνεχίσουν όμως με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Φερνάντο Τόρες.
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
48' Κίτρινη κάρτα στον Μπουσκέτς για αγκωνιά στον Γκάμπι
49' Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Γύρισμα από τα δεξιά, αλλά ο Γκριεζμάν βρήκε ελάχιστα την μπάλα
49' Άμεση απάντηση από την Μπαρτσελόνα! Ανάποδο ψαλίδι του Μέσι, η μπάλα περνά εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Όμπλακ
51' Δοκάρι για την Μπαρτσελόνα με τον Νεϊμάρ!
Σουτ του Βραζιλιάνου στο οριζόντιο δοκάρι
53' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Καράσκο, μέσα ο Αουγκούστο Φερνάντεζ
56' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Σουτ του Μέσι έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Όμπλακ!
61' Κίτρινη κάρτα στον Φιλίπε Λουίς
61' Νέο σουτ του Νεϊμάρ, «ξύνει» το δοκάρι της εστίας του Όμπλακ
63' Γκολ για την Μπαρτσελόνα με τον Σουάρες να κάνει το 1-1!
Σέντρα του Άλβες, ο Άλμπα πιάνει το σουτ και μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο Σουάρες που δεν δυσκολεύεται σε κενή εστία να γράψει το 1-1
70' Κίτρινη κάρτα στον Σουάρες για χτύπημα στον Φιλίπε Λουίς. Ενδεχομένως να υπήρχε και περίπτωση κόκκινης για τον Ουρουγουανό. Ακόμα μια πολύ δύσκολη φάση
73' Κίτρινη κάρτα στον Γκριεζμάν για πολύ σκληρό φάουλ στον Άλμπα
74' Γκολ για την Μπαρτσελόνα και πάλι με τον Σουάρες!
Τρομερή συνεργασία έξω από την περιοχή, ο Άλβες βγάζει τη σέντρα και με καρφωτή κεφαλιά ανατρέπει τα δεδομένα στο ματς
76' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Έξω ο Γκριεζμάν, μέσα ο Παρτέι
78' Κίτρινη κάρτα στον Λούκας Ερνάντεζ για πολύ σκληρό φάουλ στον Νεϊμάρ
80' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Εκτός ο Μπούσκετς, μέσα ο Σέρχι Ρομπέρτο
83' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Έξω ο Ινιέστα, μέσα ο Αρντά Τουράν.
86' Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο Φερνάντεζ
90' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Μέσα ο Κορέα, έξω ο Σαούλ
Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις στο Καμπ Νου, ελέγχει το ματς η Μπάρτσα
Λήξη του αγώνα στη Βαρκελώνη. Η Μπαρτσελόνα έκανε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος, νίκησε 2-1 την Ατλέτικο Μαδρίτης και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά του Ch. League ενόψει και του επαναληπτικού στην ισπανική πρωτεύουσα. Ο Τόρες άνοιξε το σκορ στο 25', δέκα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε και εν τέλει η ασφυκτική πίεση των μπλαουγκράνα απέδωσε καρπούς, με τον Σουάρες να σκοράρει δις.