Πανθρακικός-Ατρόμητος 0-1

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr, την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Ατρόμητο για την 27η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Ατρόμητο για την 27η αγωνιστική
Οι γηπεδούχοι είναι «καταδικασμένοι» και μένει μόνο το μαθηματικό σκέλος για τον υποβιβασμό τους στη Football League. Βρίσκονται αυτή τη στιγμή στη 15η θέση με 17 βαθμούς
Οι φιλοξενούμενοι έχουν 30 βαθμούς, βρίσκονται στη 13η θέση και θέλουν να εξαντλήσουν τις λιγοστές πιθανότητες για την 6η θέση
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Μπάρκας – Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο – Ουσέρο, Ούμπιντες – Μπρίτο, Σουμπίνιο, Ματέι – Λε Ταλέκ
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Μπάλλας, Στόιτσεφ, Λημνιός, Γροντής, Παπαδόπουλος
Πανθρακικός: Αθανασιάδης – Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Μπουγαΐδης, Χρήστου – Λαδάκης, Τσιάρας – Χασομέρης, Ηλιάδης, Ντιγκινί - Ιγκόρ
Πάγκος: Τζελέπης, Ρούσσος, Πεταυράκης, Γαβριηλίδης, Ψάλτης, Μουδούρογλου, Μπαϊκαρά
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γεώργιος Κομίνης, α’ βοηθός ο Γεώργιος Καλφόγλου, β’ βοηθός ο Βασίλειος Λάμπρου και 4ος διαιτητής ο Άγγελος Ευαγγέλου
Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο
1' Έναρξη του αγώνα
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Σουτ του Χασομέρη μέσα από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπάρκα
7' Πρώτη υποψία ευκαιρίας για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ματέι, ο Σουμπίνιο πιάνει ένα αδύναμο πλασέ και η μπάλα περνά άουτ
11' Προσπαθεί να πάρει τα ηνία της αναμέτρησης ο Ατρόμητος, αλλά με ευκολία προς το παρόν ο Πανθρακικός ελέγχει το ματς.
17' Πολύ αργός ο ρυθμός στο ματς με καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να απειλήσει
21' Γκολ για τον Ατρόμητο με σκόρερ τον Λε Ταλέκ!
Τρομερή κάθετη πάσα του Σουμπίνιο που αφήνει εκτός παιχνιδιού όλη την άμυνα ζώνης του Πανθρακικού και ο Γάλλος σέντερ φορ, αφού κοντρόλαρε με όλη του την άνεση, πλάσαρε για το 0-1
22' Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 από τον Ατρόμητο!
Αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Ούμπιντες μέσα στην περιοχή έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Αθανασιάδη
25' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ από τον α' βοηθό της αναμέτρησης σε επίθεση του Ατρόμητου στην πάσα προς τον Λε Ταλέκ
29' Στο 68% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Ατρόμητου
36' Πολύ εύκολα ο Ατρόμητος διατηρεί το υπέρ του σκορ, καθώς παρουσιάζεται σοβαρός στην ανασταλτική του λειτουργία.
40' Σουτ του Ντιγκινί το οποίο όμως δεν έχει καμία τύχη και καταλήγει άουτ
Εκνευρισμένος ο Τραϊανός Δέλλας με τους παίκτες του, καθώς θέλει το δεύτερο γκολ. Τους φωνάζει να ξυπνήσουν...
45' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο να «καθαρίσει» το ματς. Πλασέ του Ματέι με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά είναι αδύναμο και ο Αθανασιάδης μπλόκαρε
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ατρόμητο να έχει το προβάδισμα και να προηγείται με 1-0 με γκολ του Λε Ταλέκ (ασίστ Σουμπίνιο) από το 21'.
Έναρξη β' ημιχρόνου χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες
52' Έχει μπει πιο δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο ο Πανθρακικός, με τον Ατρόμητο να παρουσιάζεται υπέρ το δέον χαλαρός
55' Σουτ του Ντιγκινί, η μπάλα άουτ.
55' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό!
Γύρισμα του Ντιγκινί από τα αριστερά, πλασέ με τη μία του Ίγκορ, σταθερά ο Μπάρκας
56' Νέα φάση για τον Πανθρακικό! Ο Χασομέρης έτοιμος να πλασάρει, τάκλιν του Μπίτολο και σώζει την ομάδα του.
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό!
Κάθετη μπαλιά του Ηλιάδη στον Χασομέρη, τετ-α-τετ με τον Μπάρκα με τον νεαρό γκολκίπερ του Ατρόμητου να απομακρύνει
62' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Σουμπίνιο, μέσα ο Στόιτσεφ
Αλλαγή προσώπων από τον Τραϊανό Δέλλα.
68' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, έπειτα από ώρα. Σουτ του Ματέι εκτός περιοχής, η μπάλα λίγα εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη
69' Σουτ του Παπαγεωργίου, η μπάλα άουτ, αρκετά μακριά από την εστία του Μπάρκα
71' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Ματέι!
Σουτ του Ρουμάνου έξω από την περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ.
73' Κίτρινη κάρτα στον Χασομέρη
74' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μπαϊκαρά στη θέση του Τσιάρα.
76' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό για την ισοφάριση. Ο Ίγκορ γίνεται αποδέκτης της μπάλας από κάθετη πάσα του Ηλιάδη, αλλά όπως φαίνεται από το ριπλέι πέφτει μόνος του.
77' Κίτρινη κάρτα του Κομίνη σε Λαδάκη και Ίγκορ.
78' Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο
81' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γροντής στη θέση του Ματέι.
84' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Εκτός ο Χασομέρης, μέσα ο Μουδούρογλου
87' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Λε Ταλέκ, μέσα ο Παπαδόπουλος
88' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης με τον Ατρόμητο να παίρνει σημαντική νίκη έστω και με άγχος. Ο Πανθρακικός και μαθηματικά στη Football League